Skocz do zawartości

Jabłka 2019 - prognozy, plany, wróżby


Gość Gos

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Gość Hhhhh napisał:

Sypala bo na wiosnę przemysł był 0,32 a po sortowanju 0.24 a nie jakaś oparzelizna. 

nie pisałem o tym roku tylko  o wczesniejszym. Nie pamietasz jaka czekolada była czy nie chcesz pamiętać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • Odpowiedzi 460
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
4 godziny temu, Gość Ikar napisał:

Przemysłu zbieranego i tak nie nakupia bo zostały resztki,teraz walka może być o Jablko z przechowalni/chłodni,dadzą godziwa cene to ludzie sypną..

O nic nie będą walczyć ...przywiozą z Ukrainy a za chwilę jabłko z przechowalni zacznie być sypane bo kiepsko się przechowuje

 

Przemysł ma być tani...deser drogi..

 

Czas przestać podniecać się odpadami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość Ikar napisał:

Przemysłu zbieranego i tak nie nakupia bo zostały resztki,teraz walka może być o Jablko z przechowalni/chłodni,dadzą godziwa cene to ludzie sypną..

a jak nie dadzą to nie sypną ? jak to jabłko w przechowalniach to sie zraz bedzie nadawało na marmolade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość hmm napisał:

a jak nie dadzą to nie sypną ? jak to jabłko w przechowalniach to sie zraz bedzie nadawało na marmolade

To już się do niczego nie nadaje nawet mutsu zrobiło się żòłte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle ze rwane jabłko, można sprzedać na soki, przeciery, obieranie czy nawet suchy przemysł, wiec nie musi to iść do przetwórni, zresztą odbiorców a jabłko gorzej jakości w karton tez nie brakuje, tyle ze każdy by wolał wysypać niż za 15-25gr więcej szykować w karton, ale widocznie przetwórcy nie potrzebują jabłka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement
Gość Grecki filozof
11 godzin temu, Majkel207 napisał:

tyle ze rwane jabłko, można sprzedać na soki, przeciery, obieranie czy nawet suchy przemysł, wiec nie musi to iść do przetwórni, zresztą odbiorców a jabłko gorzej jakości w karton tez nie brakuje, tyle ze każdy by wolał wysypać niż za 15-25gr więcej szykować w karton, ale widocznie przetwórcy nie potrzebują jabłka

Potrzebują ale nie zapłacą ....jakbym byl przetwórca też bym nie płacił jak ktoś wozi po 8 gr to po co dać mu 60...

 

Przywieziexza każdą cenę bo jest Januszem ekonimii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Grecki filozof napisał:

Potrzebują ale nie zapłacą ....jakbym byl przetwórca też bym nie płacił jak ktoś wozi po 8 gr to po co dać mu 60...

 

Przywieziexza każdą cenę bo jest Januszem ekonimii

w tamtym sezonie spore zapasy zrobili teraz mogą przerwę zrobić do wiosny .J tak ludzie muszą gdziś to wysypać.Zrywu na eksport nie widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.11.2019 o 10:39, Gość Grecki filozof napisał:

Potrzebują ale nie zapłacą ....jakbym byl przetwórca też bym nie płacił jak ktoś wozi po 8 gr to po co dać mu 60...

 

Przywieziexza każdą cenę bo jest Januszem ekonimii

Ale ja mowie o rwanym jabłku ale gorszej jakości, ordzwionym czy po gradzie, ja sam mam takiego idareda, jak by dali z 70gr to bym go wysypał, a tak to zrobię w karton bez problemu za 1,1zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grecki filozof
2 godziny temu, Majkel207 napisał:

Ale ja mowie o rwanym jabłku ale gorszej jakości, ordzwionym czy po gradzie, ja sam mam takiego idareda, jak by dali z 70gr to bym go wysypał, a tak to zrobię w karton bez problemu za 1,1zl

Tylko za 1,1???

Zrób go za 2...następny bajkopisarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grójec
2 godziny temu, Majkel207 napisał:

Ale ja mowie o rwanym jabłku ale gorszej jakości, ordzwionym czy po gradzie, ja sam mam takiego idareda, jak by dali z 70gr to bym go wysypał, a tak to zrobię w karton bez problemu za 1,1zl

Jakby dali 70 to byś czekał na 90 albo 1zł i nie wysypał i tak i tak, koniec tematu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Majkel207 napisał:

Ale ja mowie o rwanym jabłku ale gorszej jakości, ordzwionym czy po gradzie, ja sam mam takiego idareda, jak by dali z 70gr to bym go wysypał, a tak to zrobię w karton bez problemu za 1,1zl

po co byś go wysypał jak możesz sprzedać po 1,1 ?? sam sobie przeczysz. Rób w karton i tyle. Było 0,65 przy dużych ilościach to nie wiem na co czekaliście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Gość dff napisał:

po co byś go wysypał jak możesz sprzedać po 1,1 ?? sam sobie przeczysz. Rób w karton i tyle. Było 0,65 przy dużych ilościach to nie wiem na co czekaliście

Przecież wyraźnie napisałem ze zrobię w karton, czasem mnie zastanawia jak ludzie potrafią zinterpretować proste zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość JablkowySok

Koledze chodzi o to, że ma np. 20 ton idareda

Spad 70 groszy

70*20000 = 14000 + VAT

Jabłko w karton

1 zł * 20000 = 20000

Trzeba liczyć, że np. poniżej 7 należy odrzucić, jeśli ma to być tylko 7+, zawsze trafi się jakiś dziad, także +- jakiś % z 20 ton odejdzie w przypadku idareda nieduży, ale odejdzie.

Jak płatność na kole to bez VAT, może trzeba gdzieś dowozić, więc transport, samo się nie zrobi chyba, że robione z rodziną.

Inna sprawa jak miałoby iść na sortowanie też więcej odejdzie zależy jak sobie przesortują.

Suma summarum kolega się nagimnastykuje a zarobi może z 2000 zł więcej jak wziąłby za spad.

Co innego jak spad kosztowałby 20-30 groszy, a on sprzedawałby to jabłko po 1 zł, ale kiedy różnica w spadzie 30-40 groszy ta łatwiej to wysypać na spad niż bawić się w deser.

Prawda jest taka, że on majątku nie zrobi na takiej ilości, czasami lepiej odpuścić tak jak było ze zbieraniem spadów roku temu. Praca musi mieć jakiś ekonomiczny wymiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Gość Prorok
20 godzin temu, Gość gosc napisał:

cos pójdzie cena do gory  za idareda?

Pójdzie....wszak to najbardziej znana polska odmiana klubowa...

W maju zakręci sie ok 2 tylko jeszcze nie wiem za ile kg

 

Ale będzie dobrze,bo wszystko zmarzlo i nie ma jabłek przeciez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz
Godzinę temu, Gość Prorok napisał:

Pójdzie....wszak to najbardziej znana polska odmiana klubowa...

W maju zakręci sie ok 2 tylko jeszcze nie wiem za ile kg

 

Ale będzie dobrze,bo wszystko zmarzlo i nie ma jabłek przeciez

Poza tym nie było punka przecie to i 2 zł muszo dać. Za przemysł dali 1 zł to i za deser będzie siano

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomasz

na cuda bym nie liczył. Zdrozeje 10 - 20 gr, odliczyć prąd, odrzut itp na jedno wyjdzie. Jabłko w sklepach jest po 2,40 (raczej przemysł niż deser) nie dziwne że markety sprzedają 100 kg jabłka miesiecznie jak widzą ludzie taki gruz. Najgorszej jakosci owoc na pólce, nawet odstawione od reszty na bok żeby chyba nie szpeciło pomarańczy nektaryn i innych owoców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement
Gość Nnnn. A to
49 minut temu, Gość tomasz napisał:

na cuda bym nie liczył. Zdrozeje 10 - 20 gr, odliczyć prąd, odrzut itp na jedno wyjdzie. Jabłko w sklepach jest po 2,40 (raczej przemysł niż deser) nie dziwne że markety sprzedają 100 kg jabłka miesiecznie jak widzą ludzie taki gruz. Najgorszej jakosci owoc na pólce, nawet odstawione od reszty na bok żeby chyba nie szpeciło pomarańczy nektaryn i innych owoców

Placilo się w zeszłym roku 0.20 gr za jablko po sortowaniu, to teraz zbiera się tego owoce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...