Skocz do zawartości

Najwcześniejsze i wczesne ziemniaki


Daria.rolnik

Rekomendowane odpowiedzi

Szału na wczesnego jakiegoś dużego nie ma, bo w zeszłym roku słabo wczesny zapłacił, po prostu sadzeniaka jest mniej i ceny wyższe niż po inne lata, bo sporo towaru badań nie przeszło. Za najwcześniejsze holenderskie odmiany trzeba szykować ponad 3 tyś/tonę, to naprawdę sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • 1 month later...

Agrowłókniny P17 P19 i P23. Różnią się grubością. Im grubsza tym większą temperaturę utrzymuje i jest trwalsza. I droższa oczywiście.  A co do rozkładania powiem ci, że lepiej kupić jedną i nakryć więcej rzędów niż bawić się z kilkoma mniejszymi. Łatwiej nakryć i łatwiej odkryć w razie potrzeby. A odkrywać będziesz na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 25.02.2019 o 06:53, Daria.rolnik napisał:

Agrowłókniny P17 P19 i P23. Różnią się grubością. Im grubsza tym większą temperaturę utrzymuje i jest trwalsza. I droższa oczywiście.  A co do rozkładania powiem ci, że lepiej kupić jedną i nakryć więcej rzędów niż bawić się z kilkoma mniejszymi. Łatwiej nakryć i łatwiej odkryć w razie potrzeby. A odkrywać będziesz na pewno.

Po co odkrywać? Sadzisz, nakrywasz odkrywasz i sprzedajesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement
12 godzin temu, Darekspire napisał:

Daria jak sobie radzisz z kielkami riviery? Mam ja pierwszy raz i bardziej delikatnych kielkow nie mialem i podatnych na rizoktonioze momo zaprawiania i doswietlania i sa cienkie 

Szczerze ci powiem, że  też mam ją pierwszy raz i ciężko mi będzie Tobie doradzić. Doswietlam od 30.01  i moje nie są delikatne. Wręcz takie jakie być powinny.  Więc nie wiem dlaczego twoje takie są.. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement
Gość Malinowykrol

Jak masz stara riviere to co się dziwisz że kiełki słabe jak masz nową riviere i zapewnisz jej światło i trochę wilgoci pod koniec kielowania to kiełki grube jak palec i nie do oderwania sądzę kora 2, wysypuje skrzynki i 95 % kiełków zostaje ale ziemniak brany z centrali nasienej a sądzę riviery 12 ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...