Skocz do zawartości

Nicienie- czym zwalczać/ zapobiegać


Gość Jerzy

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 7.01.2019 o 16:48, Darekspire napisał:

Dołączam sie do pytania, ktos cos ma sprawdzonego z tego co wiem to vydate a macie jakies inne mniej niszczace wszystko co popadnie nawet te porzyteczne. Slyszalem o poplonach ale rozne sa opinnie odnosnie tych upraw

Stosowałem vydate niestety nie dał rady z nicieniem w 100% 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Gdzieś to znalazłem i kopiuje, może Wam pomoże:

 

Jednym z niewidocznych gołym okiem problemów może być obecność w glebie  nicieni patogenicznych. Uszkadzają one system korzeniowy i uchylają wrota do kolejnych infekcji.

Z moich obserwacji wynika, że być może należy zmienić podejście do uwiądów w uprawie papryki – mówił T. Domański. – Należy raczej traktować je jako skutek wystąpienia kompleksu czynników niesprzyjających. Ważniejsza powinna być profilaktyka, a nie tylko zwalczanie objawów. Koppert wprowadził serię preparatów, których aplikacja tworzy program ochrony polepszający zdrowotność roślin – NatuGro. W jego skład wchodzą produkty Trianum-P, Vidi Parva, Vidi Terrum, Vidi Fortum. Stosowanie poszczególnych produktów jest uzależnione od występujących warunków i zapotrzebowania. Przedstawiciel firmy zalecał stały monitoring występowania szkodników papryki i ewentualne stosowanie środków biologicznych.

 

 



 
Edytowane przez IGRiT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość Andrzej
W dniu 12.02.2019 o 08:39, Daria.rolnik napisał:

Stosowałem te wszystkie środki i pozbylem sie nicieni.

W dniu 7.01.2019 o 04:48, Darekspire napisał:

Dołączam sie do pytania, ktos cos ma sprawdzonego z tego co wiem to vydate a macie jakies inne mniej niszczace wszystko co popadnie nawet te porzyteczne. Slyszalem o poplonach ale rozne sa opinnie odnosnie tych upraw

Co do poplonow u mnie ta metoda się nie sprawdziła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 9.01.2019 o 17:25, Gość centrum napisał:

Jaką dawke stosowaliscie tego vydate , bo jestem zainteresowany tym środkiem poniewaz mam spory problem z nicieniami. Bardzo duzo rozwidlonej i wolniej rosnie .

Dzierżawa chłopy, reszta to tylko strata pieniędzy, vydate krótkie działanie ogólnie pieniądze wyrzucone w błoto ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rolnik
20 godzin temu, Gość Mózg napisał:

Dzierżawa chłopy, reszta to tylko strata pieniędzy, vydate krótkie działanie ogólnie pieniądze wyrzucone w błoto ?

Skoro masz doświadczenie to podziel się info jak stosowałeś i w jakiej dawce że słabe efekty były ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...