Skocz do zawartości

Sezon 2019/2020


Gość Dziad

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...

Jak pogoda dopisze to będzie płacz na jesieni- ludzie sieją bez opamiętania zwłaszcza pietruszki. Dziś sąsiad zaoral 5 ha pięknej pszenicy pod pietruszkę a 20 ha już zasial i mówi że mało a  zwykle miał 10ha. Okolice Obrazejowic KPR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość rolnik z kujaw
W dniu 7.03.2019 o 22:14, Kamil Koło napisał:

IMG_20190306_135040.thumb.jpg.2fac7d90186426daf604dba778551677.jpgPierwszy raz się odważyłem na tak wczesny siew licząc na szybszy zbiór ale z tego co czytam to dużo osób też wpadło na taki pomysł i może to się odbić czkawka

duzo zalezy od wschodów i od odmiany,na wczesny zbior składa sie wiele czynników.

jaka odmiane siałes i w jakim zageszczeniu.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rolnik
25 minut temu, Kamil Koło napisał:

Mln sztuk na ha odmiana speedo

miałem rok temu ta odmiane,fajna na mechaniczny zbiór nie peka tak jak laguna,ja wysiewam 800,000 na ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Gość Kondzio

Tak naprawdę straty wód gruntowych po zeszłorocznej suszy i niedobory wody opadowej pogłębiają się w tym roku, dziś przy rzece w lęgach kopałem na 1 metr głęboko i wydobywała się półsucha ziemia. Także może na cięższych ziemiach wilgoci w warstwie ornej jeszcze trochę jest, ale w lekkich ziemiach słabo to wyglada. 

Jeżeli nie przedostana się w głąb naszego kontynentu jakieś większe fronty z opadami , nie ma co liczyć na deszcz,  w środku kontynentu deszcze rodzą deszcze, a gdy jest sucho to nie ma parowania ani deszczu. By to przerwać musi się coś do nas przedostać albo wystąpić jakieś anomalia. Tak czy inaczej już dawno nie było żadnego opadu tzw. krajowki, bynajmniej ja nie pamiętam. 

Z tego co obserwuje poziomy w płytkich glebinowkach opuszczają się w dół , jakieś 0,5 - 1 metra w ciągu roku, jest wydobycie nie ma napływów podskórnych. Strumienie , kanały zarastają , ogólnie źle się dzieje. 

Wielkopolska stosunkowo płaski teren na wysoczyznach Stepieje , dzięki okresowym susza i wiatrom, najmniejsze są tam także sumy opadów. Klimat się zmienia, nie ma typowej zimy , po mało mroźnych i ubogich w opady zalegającego śniegu zimach przychodzą ciepłe i suche wiosny , po czym przyspiesza wegetacja roślin ... I co ? Przychodzą przymrozki i chłodne dni.  W tym roku tzw. zimna Zośka przypada w pełnię księżyca , także myślę że będzie pizdzilo...

Tak na podsumowanie moich przemyśleń stwierdzam że mamy dobrą technologie, sprzęt, wydajność, ale natura nami steruje i jej nie oszukamy niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...