Skocz do zawartości

sadzarki do zieniakow podkielkowanych


Gość elzbieta

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
Gość elzbieta

Widze, ze na forum ziemniaczanym sa same sobki. Tu czlowiek zadnych informacji nie uzyska.Interesuje Was tylko cena ziemniaka mlodego na poszczegolnych gieldach. Trzeba w czerwcu popisac troche glupot w sprawie ceny moze to Was otrzezwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sadzę podkiełkowane ziemniaki taką sadzarką jak ta, Structural:

https://www.olx.pl/oferta/sadzarka-do-ziemniakow-podkielkowanych-structural-CID757-IDvXfmD.html#0a127b5d93

już bodajże 5 rok jest u nas w gospodarstwie i naprawdę dobrze się spisuje.

Link dałem przykładowo pierwszej z brzegu, można kupić takie taniej koło 10tys.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Darekspire napisał:

Ja mam kolo 4 lat i srednio jestem z niej zadowolony bo nie ma rownomiernosci przy wiekszych predkosciach

Tak działa ta sadzarka: grube sadzi rzadziej, a dorbne gęściej.

Chyba że o co innego chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość elzbieta

Chcialabym wrocic do tematu sadzarki cramer triplex lub podobnej ktorej nie znam oznaczenia. Pierwsza ma trzy a druga cztery czerpaki na jeden rzad. Posiadaja plynna regulacje miedzyrzedzi od 66 cm do 90 cm. Ziemniaki podawane sa do czerpakow tasma pozioma lub 21 paskami klinowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
52 minuty temu, Gość elzbieta napisał:

Maslo. Nierówne odstepy ziemniak do ziemniaka. Regulacja na tarczkach i trybach  za wiele nie pomaga.

ale ta sadzarka tak ma działać, najlepiej rozsortuj sobie ziemniaka na 35-45 i 45-55, jeśli wtedy nadal będą nierówne odstępy można szukać przyczyny, jesli będzie ok to tak ma byc :D ja sadze 35-55 i grubszego zawsze rzuci rzadziej, a drobniejszego gesciej, ustawione mam na 30-32 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość elzbieta

Sortuje podobnie jak pisze Maslo. Problem w tym że czesto zarzuca ziemniak na ziemniaka. Kupiliśmy ją z kolem zębatym 15 na przekladni i 21 na tasmach z czerpakami. Innych zębatek nie bylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość elzbieta

W uzupelnieniu dodam, ze moja jest na cztery rzedy czerpakow w jednym koszu, co moze stwarzać utrudnienie w ustawieniu. Brakuje też ziemniakow na tasmach poziomych w obu koszach od przodu sadzarki. Łozyska jednokierunkowe wydają sie być dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość elzbieta

Masło. Przeczytalam Twoje wcześniejsze wpisy. Ty sadzisz structuralem a to nie ma nic wspolnego z cramerem. Całkiem inne metody wysadzania. Dziekuję za zainteresowanie sie tematem. My jutro jedziemy sadzić i jestem optymistką. Życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...