Skocz do zawartości

ZAGOSPODAROWANIE JABŁEK


Gość Jan

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni sadownicy, krótko i na temat. Nastawiane jest grup producenckich, komór, o ziemie ludzie ie bili, a prawda jest taka że nie ma polskich przetwórni aby to teraz przerobić. Nie liczcie że obcy kapitał będzie wam robił dobrze. Nie lepiej zacząć myśleć jak to jabłko zacząc przerabiać i stworzyć coś polskiego ? liczycie tylko na szybką kase żeby wam dopłacać do kila, po czym polecicie do szkólkarzy po drzewka i dosadzicie więcej.  Cudujecie z jakimiś  strajkami bzdurnymi a niemieckie przetwórnie sie śmieją.  Zamiast jakiś dopłat zacznijcie myśleć do przodu, bo za 10 lat bedziecie robić powidla z tych jabłek. Macie jakiegoś tam gościa od związku sadowników który właściwie nie ma pomysłu.  Nie wiem ja na tą chwile nie jestem sadownikiem ale jakieś dopłaty do przemysłu to tak jakby na obciętą ręke plaster przykleić. Bedziecie sie co rok modlić o mróz ?  klimat sie ociepla i moze mrozów nie być wiosną przez kilka lat z rzędu.  Zacznijcie jakieś dyskusje na temat zagospodarowania jabłka, a nie w kólko po ile przemysł.......Z sypaniem też jakby była przerwa chociaż z tydzień bez sypania to by dało lepszy efekt a ludzie stoją w kolejce w nocy do skupu. Rok temu był po 80 gr to żeście trzymali i czekali na 90 gr.  Wy cały czas wymagacie żeby ktoś za was rozwiązywał problem.  Może zamiast prosić o dopłate 10 gr do kila zgnilizny lepiej zacząć rozmowy o budowie jakiś przetwórni, nawet nie dużych. A tak to jest cały czas kupa krzyku z którego nie wynika nic. Wg mnie to co jest teraz to jest sterowane politycznie, zagranica "pomaga" opozycji popsuć nastroje na wsi. Miejcie swój rozum pamiętajcie. Bo są i tacy co rząd winią że cena niska. Kuriozum do potęgi. Nawet jakby rząd skupił jabłka to nie bardzo jest gdzie to przerobić. Koło sie zamyka. Zapraszam do merytorycznej dyskusji bez obelg i inwektyw. Być może coś sie urodzi. Minister też by mial łatwiej jakby wiedział co konkretnie robić aby zapobiec na przyszłość takim cenom. Ale jak wspominałem trzeba zabiegać o planowanie budowy jakiegoś przetwórstwa a nie o doplaty od rządu do kila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej opcji żeby coś swojego postawić, bo jedyne miejsce gdzie można to sprzedać za normalną cenę to zachód :) A zachód nie po to wykupywał polski kapitał, żeby teraz od polskiego kapitału coś brać, a nie od swojego :) Klamka już zapadła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...