Skocz do zawartości

CENY JABŁEK EXPORT 2018/2019


Paweł

Rekomendowane odpowiedzi

Hahaha alwa 50 gr :D chyba z przechowalni :D ka to cena za pół kilo:) kolego mar  jest "tylko dawaj" za te 1 zl

Musicie się pogodzić z tym że w Polsce przed świętami będzie już taka sama ilość jabłka deserowego jak w zeszłym roku.

1. Mnóstwo zostało zmarnowane przez brak opakowania 2. Jabłkiem z przechowalni rok temu handlowalo się do nowego roku, w tym, niestety lub stety się nie da bo już  nikt nie chce. Chłodnia do świąt i zaczynamy ka którego zostaje podobna ilość co rok temu.

Ależ piękny widok, jeszcze niedawno nie było komu dac 50 gr A dziś 1 zł za większość odmian poza idared gloster jonagold :):):):):)   ahhh jakaż złość, jaka zawiść, tak powinno być za te poniżenia jeszcze miesiąc temu :)

pozdrawiam kupców szanujacych sadownikow i sadownikow szanujacych kupców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tak czytam te ceny i słucham w okolicach warki cen i rozpiętość która słyszę zwala z nóg... U nas golden, gala, red delicjusz idą dobrze w okolicach 1zl (gali must nie gwarantuje), ale reszta odmian dużo słabiej cenowo i zejsciowo. Z tego co słychać to grupy mocno sortuja towar, więc z teoretycznie wysokiej ceny wyjdzie tyle co zawsze... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I czym wy się podniecacie, po sortowanie zostaje z tej mityczne 1zł koło 70gr, już każdy znowu liczy na 2zł na 2zł na wiosnę? 

Poczekajcie niech się otworzy trochę komór, jabłko nasze coś się ruszyło, bo jest najtańsze w całej Europie, niech cena się zrobi tylko niewiele niższa niż ma zachód i nikt nie będzie go chciał, bo każdy będzie handlował swoim, bo na naszym nie będzie już bicia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość 3 złote bedzie :)

  W Polsce przed świętami będzie już taka sama ilość jabłka deserowego jak w zeszłym roku.

 

hahahahah ale sie uśmiałem komory są zapakowane na maxa, Po za tym widze nastroje u niektórych są wesołe - czyli nie jest tak zle jak wszyscy jęczą. Po co wiec te stękanie że nie ma z czego żyć. Czekajcie sobie spokojnie dalej na cene i nie lamentujcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupa TO za Gale Must i Goldena placi 1zł i uczciwie sortują. Po sortowaniu wyszło 95gr. Teraz sam sortuje Alwe po 1.25 na gotowo Gale Must tak samo oraz Rubinstara po 1zł na gotowo. Zejście takie ile jestem w stanie przesortowac u siebie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wie po co zmyslac takie ceny,co z tego macie,lepiej wam? Okolice Jasienca szampion 30gr.(slabe zejscie), idared 25gr.,jonagored,rubinstar 30-35gr,prince 40gr.,gloster niesprzedawalny - wszystko od 7+ , chlodnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak je nienawidzę tej branży. A znam ją i od strony kupca i od strony sadownika. Tu nie ma w ogóle kultury. Sadownik obraża wszystkich wokół, a handlarz nie może być gorszy i powiela takie zachowanie. I kółko się zamyka. O wzajemnym podpuszczaniu się to już nawet nie wspomnę. Niech Mikołaj przyniesie niektórym na święta choć szczyptę kulturalnych zachowań na najbliższy rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Realne ceny

Ceny z grupy z okolicy Warki. Idared, gloster 35 gr od 7 cm i w zasadzie najwięcej tego sortują, poza tym gala must 1 zł od 7 cm w każdej ilości. Przemysł 0,1 zl. Ceny z dziś, osobiście pytałem. Takie propozycje bez targowania. Warunek dobra jakość i odpowiednia jędrność. Sortowanie uczciwe, kasa pewna. Na portalu w ogłoszeniach rozbieżność jest duża, to prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Gość Realne ceny napisał:

Ceny z grupy z okolicy Warki. Idared, gloster 35 gr od 7 cm i w zasadzie najwięcej tego sortują, poza tym gala must 1 zł od 7 cm w każdej ilości. Przemysł 0,1 zl. Ceny z dziś, osobiście pytałem. Takie propozycje bez targowania. Warunek dobra jakość i odpowiednia jędrność. Sortowanie uczciwe, kasa pewna. Na portalu w ogłoszeniach rozbieżność jest duża, to prawda.

Podaj nazwę tej grupy. Nie słyszałem żeby za mustke ktoś proponował takie ceny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zorientowany

Pierwsze wpadki z czekoladą na wiosnę i handlu nie będzie ?

Tylko polskie markety.

Przemysłu jeszcze do końca stycznia jest.

Ale możecie marzyć, że będzie cena :D:D

Wszyscy działają na 100% i nie są w stanie zdjąć jabłka z rynku, żeby się zrobił większy pobyt niż podaż.

Jabłka jest za dużo i ceny nie będzie !!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tak ponad 1 zł ciekawe kto tyle płaci, dlaczego nie podajecie nazw firm ? pewnie jeden z drugim napisze żebym sobie "podzwonił" ale prościej by mi było abym od razu wiedział do kogo dzwonić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gosc zenon

najwiecej odmianowo jest idareda i szampiona a inne odmiany sa w sam raz,wiec gdzie tu panika jak idared nie idzie i gloster.jest to sztucznie nadmuchany balon.juz widac po goldenie i gali jak jest duzo a zaraz prins bedzie jak golden

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość obczytany
7 godzin temu, Gość fgf napisał:

tak tak ponad 1 zł ciekawe kto tyle płaci, dlaczego nie podajecie nazw firm ? pewnie jeden z drugim napisze żebym sobie "podzwonił" ale prościej by mi było abym od razu wiedział do kogo dzwonić

Kto tyle płaci? Firmy które potrafią drożej sprzedać... Na sortowanie z KA: Gala 6,5+ - 1,4, Golden 7+ - 1,1, Prins 7+ - 1. Co do odmian które właściwie można sprzedać tylko na market typu Jonagold, Szampion, Ligol cena w granicach 50 groszy, a "król" Idared 30 groszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tylko sadownictwo
18 godzin temu, Gość fgf napisał:

tak tak ponad 1 zł ciekawe kto tyle płaci, dlaczego nie podajecie nazw firm ? pewnie jeden z drugim napisze żebym sobie "podzwonił" ale prościej by mi było abym od razu wiedział do kogo dzwonić

Wiedziec do kogo dzwonic z pretensja po co tak duzo plac.?jak jedna naganiaczka wpadła do pewnej firmy z krzykiem nie plac tyle bo ja nic kupic nie moge...ps.najwazniejsze szanujmy  sie nawzajem badzmy wobec siebe fer i w takim sezonie jak ten i w takim jak poprzedni.pozdrawiam sadownikow i handlowcow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement
Gość obczytany
4 godziny temu, Gość sdwsd napisał:

Podasz nazwy tych firm ?

Nie po to buduje się z kimś relację biznesową ileś czasu, aby się nią dzielić z innymi uczestnikami rynku... Czytaj: to nie jest cena dla każdego, czyli drogi sadowniku, ja w takiej cenie sprzedaję, a Ty sobie sprzedawaj według uznania, tylko nie płacz i nie stękaj bo ile można tego polskiego marudzenia słuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość relacja biznesowa :)

aha no to ne pisz że "takie sa ceny" bo ludzi w błąd wprowadzasz. Tobie może ktoś placić i 1,60 teraz, tylko pogratulować dobrych kontrahentów jak chcą płacić wiecej. Na drugi raz pisz ceny ogólne.  Widzicie chłopy - płaczecie że ceny niskie a po prostu nie wypracowaliście odpowiednich relacji biznesowych i tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Obczytany czy oczytany? ;)
Godzinę temu, Gość relacja biznesowa :) napisał:

aha no to ne pisz że "takie sa ceny" bo ludzi w błąd wprowadzasz. Tobie może ktoś placić i 1,60 teraz, tylko pogratulować dobrych kontrahentów jak chcą płacić wiecej. Na drugi raz pisz ceny ogólne.  Widzicie chłopy - płaczecie że ceny niskie a po prostu nie wypracowaliście odpowiednich relacji biznesowych i tyle :)

Trafiłeś w sedno, bo akurat dzisiaj sprzedałem Gale Royal po 1.6 w 7+ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny podane przez obczytanego są wmiarę realne, golden70+ już tydzień temu u nas był 1zl, princ nie wiem, gala paskowana 70+ 1.4 tydzień temu, tzw czerwoniaki około 50gr, idared gloster około 40gr.

Za jakość (jędrność) czy towar z Ka firmy handlowe też dokładają w tym czasie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było czasu sie chwalić bo stali w kolejce z 3 paletami za 8 gr..cały czas mam przed czami byznesmena, który wracał taki dumny bo udało mu się 1 tone wysypać..ja prdl. Było minęło. Gala mast na sortownie jak u was ? A gala royal po 1.6- jest to realne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...