Skocz do zawartości

CENY JABŁEK EXPORT 2018/2019


Paweł

Rekomendowane odpowiedzi

Gość hedonista

A propos tych wzajemnych inwektyw, cytat ministra Ardanowskiego o sadownikach:

"My jesteśmy wszyscy przekonani w polskim rolnictwie, że sadownicy stanowią jakąś elitę intelektualną i finansową, są ludźmi nowoczesnymi, znającymi świat i reguły rynkowe"

Tylko proszę nie pisać, że wyrwane z kontekstu. ;)

 

Udanego weekendu,

hedonista

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Rozpoczęła się redukcja gospodarstw sadowniczych wystarczy pojeździć (mazowsze) i po obserwować  w jakim stanie są sady mszyca,mączniak,parch zielsko w koronach.także Ci co czekają na 5 czy 6 mln mogą się zdziwić nawet jak nie będzie przymrozku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Messi napisał:

Rozpoczęła się redukcja gospodarstw sadowniczych wystarczy pojeździć (mazowsze) i po obserwować  w jakim stanie są sady mszyca,mączniak,parch zielsko w koronach.także Ci co czekają na 5 czy 6 mln mogą się zdziwić nawet jak nie będzie przymrozku.

ile masz takich sadów ? 2 procent ? a ile masz nowych nasadzeń ? przestań bredzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

Przykład złego zarządzania. Zamiast wspólpracować cieszycie sie jak sie komus noga powinie. To jest kosmos. Wiecie co to cargill? Powoli kupuje. Moze i do Ciebie zadzwoni? Powodzenia w zawisci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ryzykant
29 minut temu, Gość Zenon napisał:

I jak to jabłcyno? Dygło coś z ponidziałku??

Ja tam będę trzymał do maja 2020 i proszę was wszystkich zróbmy tak wszyscy jeszcze tylko kilkanaście miesięcy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ziemia woda taka sutyacja
1 godzinę temu, Gość Zenon napisał:

I jak to jabłcyno? Dygło coś z ponidziałku??

Kierowniku, dyga codzień w majtach ?. Cena bez zmian, upał a zainteresowanie przeciętne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.06.2019 o 20:59, Gość dfg napisał:

ile masz takich sadów ? 2 procent ? a ile masz nowych nasadzeń ? przestań bredzić

w okolicy Warki, Goszczyna, spokojnie ze 30%, a ci co przeszli na eko to w 95% maja mszyce full

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość gość napisał:

oj będą na kolanach prosić by kupić jabuszko a my tylko w szkrzyni i za wagę?

oj uważaj bo holandia francja i wlochy nie maja tak zle w sadach jakby sie wydawalo :) za wage to zawsze na export na zachod luzem na patelni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz

Holandia Włochy, hahahhahahahahha tam nie ma nic :D we Włoszech to już w ogóle kaplica. A czymże jest Francja w produkcji jabłek:D 1.5 za podstawy będzie oj będzie na jesieni. Chociaż nie wiem czy to wystarczy. Na kolana grupy, na kolana  :) zero litości po tym roku w którym nas okradaliscie. Do miecza klekac :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioter

Chyba nie ma czym handlować, truskawka się koci, czereśni mało, trza coś przerzucać, zaczyna sporo ludzi za jabłkiem dzwonić, standardy czerwony i princ 0.70 od 7 w pudo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
13 godzin temu, Gość Mariusz napisał:

Holandia Włochy, hahahhahahahahha tam nie ma nic :D we Włoszech to już w ogóle kaplica. A czymże jest Francja w produkcji jabłek:D 1.5 za podstawy będzie oj będzie na jesieni. Chociaż nie wiem czy to wystarczy. Na kolana grupy, na kolana  :) zero litości po tym roku w którym nas okradaliscie. Do miecza klekac :) 

co z tego jak jabłka nie masz na drzewie ?  wyjdziesz tak samo jak w tym sezonie czyli mocno przeciętnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz

Ale się chociaż tyle nie narobie, zostanie mi ze 40 tysięcy na samych pracowników z samego zbioru. 

Płaczcie kupczyki :)

jabłka to nie ma za bardzo z Europy skąd ściągać, plus każdy kraj będzie chciał zwiększyć import:) możecie sobie pisać co chcecie, mam was gdzieś:) 

dla pieskow którzy się smiali w tym roku i płacili 50 gr towaru brak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jabłek będzie tylko troche mniej niż w tamtym roku , po przymrozkach wydawało  się ze prawie wszystko zmarzło ,ale po zastosowaniu giberelin zawiązki się zregenerowały  i teraz to nawet niektóre odmiany trzeba będzie przerzedzać ręcznie ,nawet jak będzie 1milion ton mniej  to i tak zbierzemy ze 4 miliony ton , ceny pewnie będą troche leprze niż w tamtym roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Filozof

Jeszcze nie dawno pisaliście że idared bedzie po 2 zł, a teraz erdolicie o tym jak bedzie elegancko w nastepnym sezonie, o matko..u mnie w okolicy jabłka widać z drogi w sadach, to chyba tak mało nie będzie. Nie wiem jakiej to jest jakości, ale fakt, że są i rosną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhh ludzie, wiecie tylko co się dzieje w waszej wsi, obejrzycie filmy jakiegos miedzy rzędami i już sie podniecacie ile to za wagę bedziecie brac.... europa naprawdę wcale zle na drzewach nie ma, wiem bo byłem we włoszech i holandii i widziałem na własne oczy. także troche pokory i szacunku dla tych kupczyków bo bez nich gów.o byście w tym roku sprzedali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość hedonista
Godzinę temu, Gość sad napisał:

jabłek będzie tylko troche mniej niż w tamtym roku , po przymrozkach wydawało  się ze prawie wszystko zmarzło ,ale po zastosowaniu giberelin zawiązki się zregenerowały  i teraz to nawet niektóre odmiany trzeba będzie przerzedzać ręcznie ,nawet jak będzie 1milion ton mniej  to i tak zbierzemy ze 4 miliony ton , ceny pewnie będą troche leprze niż w tamtym roku

"Zbiory jabłek w skali całego kraju szacuje na 30-40 proc. ubiegłorocznych plonów."  Robert Binkiewicz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość hedonista
17 godzin temu, Gość gosc napisał:

oj uważaj bo holandia francja i wlochy nie maja tak zle w sadach jakby sie wydawalo :) za wage to zawsze na export na zachod luzem na patelni ;)

Napisz mi proszę dlaczego Holendrzy jeżdżą po Polsce w poszukiwaniu jabłek?  Może nie są patriotami i nie wspierają lokalnych producentów... ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...