Skocz do zawartości

CENY JABŁEK EXPORT 2018/2019


Paweł

Rekomendowane odpowiedzi

Gość paweł
1 godzinę temu, Gość Wandalin napisał:

U nas mrozy były ale jabłek jest normalny urodzaj, to samo było z czereśnia. Problemem jest teraz pogłębiający się deficyt wody i drzewa bez nawodnień już to odczuwają, nie tylko na M9. I tarcznik niszczyciel który w sadach nie pryskanych rozmnaża się na potęgę i infekuje dalej

jakim preparatem  prysknąć zeby zwalczyć tarcznika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Kamil

Suchy już ponad 40 - 42 gr. Ostatnio miałem telefon za idaredem uwaga: 55 gr, 6,5 - 7, 30 gr. Mowie Pani z jednej ze śmiesznych grup z okolic Belska, że suchy mogę po 41 sprzedać i że nie życzę sobie takiego podejścia i ośmieszanie mnie i żeby asbolotnie nie śmiała dzwonić na jesieni bo dla niej jabłka nie ma. Przepraszała 5 minut i mówiła że ona tylko tu pracuje:) panowie i panie szykuje się nasz rok i to już jest pewne. Komu zostało, bo tacy są, niech dobrze pilnuje jabłka:) za gala to jest praktycznie każdego dnia, co dwa, trzy dni jakiś telefon, czy jest i czy nie poparzona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość heniek

jak by nie było przymrozków to jabłek było by prawie tyle samo co w tamtym roku , al przymrozki ,a raczej mrozy były i jabłek dużo nie będzie ,teraz trzeba uważać zeby przetwórcy i firmy exportowe nas nie oszukały ,bo taki rok jak ten to moze długo się nie powtórzyć , jak nie będzie przymrozków to w kolejnych latach zbiory będą przekraczały 5 milionów ton i napewno ceny będą bardzo niskie ,dlatego w tym roku nie sprzedajmy tanio jabłek , do zbioru gali jeszcze daleko a zainteresowanie tą odmianą jest ogromne i trzeba uwarzać zeby teraz się nie oszukać ,na takie zajnteresowanie co jest tą odmianą to cena powinna być przynajmniej 3zł ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość warka

w tamtym roku było dużo jabłek to każdy sprzedając jabłka godził się na proponowaną cene i termin płatności ,60 -90 dni a  pieniądze były po 120 dniach , w tym roku to my sadowncy powinniśmy decydować o cenie i terminie płatności ,w tym roku nie powinniśmy zgadzać się na termin płatności 60 dni ,tylko  pieniądze bezpośrednio po przesegregowaniu ,albo nie sprzedaje jabłek ,firmy exportowe mają pieniądze zeby płacić bezpośrednio po zakupie jabłek i powinny tak płacić .Jabłek będzie mniej nie tylko w polsce ale i w innych krajach , nigdy nie było tak zeby o tej porze exporterzy  dzwonili za galą , a nawet słyszałem ze eporterzy  przyjerzdzają osobiście    do sadowników zeby zamawiać gale , tej odmiany będzie mniej nie tylko w polsce ale i w całej europie , gali prążkowanej  nie sprzedajmy taniej niż za 1000zł za skrzynie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartek

Zgodzę się że częściowo przymrozki zmniejszyły produkcję ale tylko tam gdzie było - 4 i wiecej. Bardziej były drzewa zmęczone poprzednim rokiem i dlatego zawiazki się posypały. Ja co roku intensywnie przerzedzam chemicznie i mam normalne plonowanie jak co roku na poziomie 60t z ha. A przymrozki były u mnie na zielony pak-5/6 stopni i w kwitnienie - 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość darek
4 godziny temu, Gość warka napisał:

w tamtym roku było dużo jabłek to każdy sprzedając jabłka godził się na proponowaną cene i termin płatności ,60 -90 dni a  pieniądze były po 120 dniach , w tym roku to my sadowncy powinniśmy decydować o cenie i terminie płatności ,w tym roku nie powinniśmy zgadzać się na termin płatności 60 dni ,tylko  pieniądze bezpośrednio po przesegregowaniu ,albo nie sprzedaje jabłek ,firmy exportowe mają pieniądze zeby płacić bezpośrednio po zakupie jabłek i powinny tak płacić .Jabłek będzie mniej nie tylko w polsce ale i w innych krajach , nigdy nie było tak zeby o tej porze exporterzy  dzwonili za galą , a nawet słyszałem ze eporterzy  przyjerzdzają osobiście    do sadowników zeby zamawiać gale , tej odmiany będzie mniej nie tylko w polsce ale i w całej europie , gali prążkowanej  nie sprzedajmy taniej niż za 1000zł za skrzynie .

taaa bedziesz mial 1000 zl za skrzynie , tak samo jak 3 zl mialo byc 2017 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sad 56

Nakręcajcie się na ceny jabłek...tak wielu rozpisuje się po ile to sprzedawać jabłka w tym sezonie a w ubiegłym sezonie dlaczego odstawiali jabłka na przemysł nawet po 8 groszy i byli dumni że wogole ktoś od nich kupił? po co sprzedawali jabłka na eksport po bardzo niskich cenach? Nie odpowiada klient i cena to trzeba było sobie marmolady samemu sobie zrobić z tych jabłek. W tym sezonie będzie cena taka jaką odbiorcy zaakceptują bo musi ktoś to od nich kupić. I pamiętajcie że ile klient da po tyle sprzedacie. Jakby nawet wszyscy w tym sezonie  po 50 gr płacili za eksport i 25 gr za przemysł  i nikt się nie wychylił z wyżsżą ceną to co zrobicie z tymi jabłkami? zjecie sami? NIE BĘDZIE KLIENTA TO SAMI NA WŁASNE POTRZEBY ZAGOSPODARUJECIE SWOJE JABŁUSZKA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Gość sad 56 napisał:

Nakręcajcie się na ceny jabłek...tak wielu rozpisuje się po ile to sprzedawać jabłka w tym sezonie a w ubiegłym sezonie dlaczego odstawiali jabłka na przemysł nawet po 8 groszy i byli dumni że wogole ktoś od nich kupił? po co sprzedawali jabłka na eksport po bardzo niskich cenach? Nie odpowiada klient i cena to trzeba było sobie marmolady samemu sobie zrobić z tych jabłek. W tym sezonie będzie cena taka jaką odbiorcy zaakceptują bo musi ktoś to od nich kupić. I pamiętajcie że ile klient da po tyle sprzedacie. Jakby nawet wszyscy w tym sezonie  po 50 gr płacili za eksport i 25 gr za przemysł  i nikt się nie wychylił z wyżsżą ceną to co zrobicie z tymi jabłkami? zjecie sami? NIE BĘDZIE KLIENTA TO SAMI NA WŁASNE POTRZEBY ZAGOSPODARUJECIE SWOJE JABŁUSZKA.

To działa w obie strony.gdyby nikt nie zawiózł po 8 groszy to cena by wzrosła. Zakład przetworczy żeby istnieć musi kupić surowiec. Jesteśmy od siebie zależni. Pewnie że jest jakaś granica opłacalności Ale w ubiegłym sezonie sadownicy zostali upodleni cenami zarówno jabłek przemysłowych jak i deserowych.i pamiętaj lepiej sprzedać 100 ton po 1 zł niż 200 po 50 groszy.szanujmy się wzajemnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Albandr
Godzinę temu, Gość sad 56 napisał:

Nakręcajcie się na ceny jabłek...tak wielu rozpisuje się po ile to sprzedawać jabłka w tym sezonie a w ubiegłym sezonie dlaczego odstawiali jabłka na przemysł nawet po 8 groszy i byli dumni że wogole ktoś od nich kupił? po co sprzedawali jabłka na eksport po bardzo niskich cenach? Nie odpowiada klient i cena to trzeba było sobie marmolady samemu sobie zrobić z tych jabłek. W tym sezonie będzie cena taka jaką odbiorcy zaakceptują bo musi ktoś to od nich kupić. I pamiętajcie że ile klient da po tyle sprzedacie. Jakby nawet wszyscy w tym sezonie  po 50 gr płacili za eksport i 25 gr za przemysł  i nikt się nie wychylił z wyżsżą ceną to co zrobicie z tymi jabłkami? zjecie sami? NIE BĘDZIE KLIENTA TO SAMI NA WŁASNE POTRZEBY ZAGOSPODARUJECIE SWOJE JABŁUSZKA.

 

Święte  słowa pozdrawiam ciepło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sad 56, ahhhhh Twoja frustracja to miód na moje serce:) będziesz płacił jak 2 lata temu albo i więcej. Nie dawajcie za darmo. Skądś muszą kupić, A że nigdzie w Europie nie ma wiele to kupią, spokojnie, my dyktujemy cene pieska co szczekali ze 40 groszy beda placil za export, A w kolejnym roku, czyt. tym, oddamy im już w ogóle za darmo. Nie dla piesunia  kielbasunia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nnnn. A to
Godzinę temu, Gość sad 56 napisał:

Nakręcajcie się na ceny jabłek...tak wielu rozpisuje się po ile to sprzedawać jabłka w tym sezonie a w ubiegłym sezonie dlaczego odstawiali jabłka na przemysł nawet po 8 groszy i byli dumni że wogole ktoś od nich kupił? po co sprzedawali jabłka na eksport po bardzo niskich cenach? Nie odpowiada klient i cena to trzeba było sobie marmolady samemu sobie zrobić z tych jabłek. W tym sezonie będzie cena taka jaką odbiorcy zaakceptują bo musi ktoś to od nich kupić. I pamiętajcie że ile klient da po tyle sprzedacie. Jakby nawet wszyscy w tym sezonie  po 50 gr płacili za eksport i 25 gr za przemysł  i nikt się nie wychylił z wyżsżą ceną to co zrobicie z tymi jabłkami? zjecie sami? NIE BĘDZIE KLIENTA TO SAMI NA WŁASNE POTRZEBY ZAGOSPODARUJECIE SWOJE JABŁUSZKA.

Kolego cenę ustali rynek a nie jakieś żale. Zmieni się tylko podejście kupującego do producenta i widać z tym macie problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sadsad

za to ze płacili nam za spady i export w tamtym roku tak słabo ,za przemysł 8 gr za export po posegregowaniu po 35gr i jeszcze płacili jak chcieli po 60 dniach ,a nawet po 120 dniach i jeszcze trzeba było dzwonić i  prosić się o pieniądze ,to w tym roku nie sprzedamy im jabłek jak odrazu nie zapłacą , nie dajmy się oszukiwać , nie sprzedajmy im jabłek bez pieniędzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Haha napisał:

Sad 56, ahhhhh Twoja frustracja to miód na moje serce:) będziesz płacił jak 2 lata temu albo i więcej. Nie dawajcie za darmo. Skądś muszą kupić, A że nigdzie w Europie nie ma wiele to kupią, spokojnie, my dyktujemy cene pieska co szczekali ze 40 groszy beda placil za export, A w kolejnym roku, czyt. tym, oddamy im już w ogóle za darmo. Nie dla piesunia  kielbasunia

bedziesz chłopku w urodzajnym roku płakał do słuchawki żeby zabrać za 40 gr export, cwaniaku za dyche w gumofilcach, a przemysł po 5 groszy. Bedziesz miał pieska i kiełbaske wtedy. To klient sklepie płaci a nie handlarz, pajacu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh pajac to cię zrobil smieszny czlowieczku :) za 40 gr to mogę Ci kupke zrobić do kartona:) A ty - z malej litery kupczyku to byś ta kupke zjadł za 10zl z tego kartona. Za 5 gr to idzie kosiarka i darmowy fosfor w sadzie :)

będziecie się bili i szarpali na podworku u gospodarza O jabłko jak 2 lata temu:) "błagam sprzedaj mi za 2.4 alwe bo mnie nie stać na więcej" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Haha napisał:

Heh pajac to cię zrobil smieszny czlowieczku :) za 40 gr to mogę Ci kupke zrobić do kartona:) A ty - z malej litery kupczyku to byś ta kupke zjadł za 10zl z tego kartona. Za 5 gr to idzie kosiarka i darmowy fosfor w sadzie :)

będziecie się bili i szarpali na podworku u gospodarza O jabłko jak 2 lata temu:) "błagam sprzedaj mi za 2.4 alwe bo mnie nie stać na więcej" :D

Pożyjemy zobaczymy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartek

a tym się podniecamy ze w tym roku to my karty będziemy rozdawali a kupczyki będą cicho siedzieli i będą płacić za jabłko w skrzyni a nie gotowe w karton i gotoweczka na rączkę z pocałowaniem w rączke.A ci co kasy nie mają to się z nimy nie będziemy bawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest chłopska mentalność. Raz mówi że nie ma na życie za chwile cwaniakuje jaki to on nie bedzie bogaty w tym roku.  To albo sie to sadownictwo opłaca albo nie bo cały czas słysze że dokłada jeden z drugim.  Co najlepsze z kim by nie pogagdał to "u mnie nie zmarzło"   I sporo ludzi trzyma obecne jabłko. Nie zdziwie sie jak towaru bedzie jeszcze za dużo. A gadka że ktoś sie bedzie u kogoś bił o jego jabłko jest śmieszna. Wy sie biliście w kolejce na skup po 8 gr z przemysłem aby zdażyć wysypać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam te wasze przekomarzania o tym co będzie.

slysze ze zmarZlo- to jak zmarZlo to cena nie zrekompensuje strat, wiec ktoś tu kręci...

co do tego co będzie, ja staram się patrzeć realnie i nie wieże w bardzo wysokie ceny, a bić o jabłko nikt się nie będzie, trochę powagi w tych ocenach...

mnie życie pokory nauczyło i szacunku do kupców, nie wyobrażam sobie obrażania ludzi z którymi handluje, bo każdy rok jest inny. A szacunek wzajemny to podstawa współpracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Albandr
48 minut temu, Gość Aaa napisał:

Tak czytam te wasze przekomarzania o tym co będzie.

slysze ze zmarZlo- to jak zmarZlo to cena nie zrekompensuje strat, wiec ktoś tu kręci...

co do tego co będzie, ja staram się patrzeć realnie i nie wieże w bardzo wysokie ceny, a bić o jabłko nikt się nie będzie, trochę powagi w tych ocenach...

mnie życie pokory nauczyło i szacunku do kupców, nie wyobrażam sobie obrażania ludzi z którymi handluje, bo każdy rok jest inny. A szacunek wzajemny to podstawa współpracy.

Żeby to się zmieniło musi zmienić się i pokolenie. Każdy żyje z każdego, niestety wciąż zbyt dużo typowych gospodarzy w gumofilach po 50'ce co to jeszcze chcą coś zwojować mając 70% nasadzenia z idareda i glostera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gość grójec

w tym sezonie jeszcze tego chłopa w gumowcach będziecie prośily żeby jabko sprzedał a nie do konkurecji to my będziemy głowy do gory nośic.Tak jak teraz z wisnią skupczyki się przebijają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Albandr
3 minuty temu, Gość gość grójec napisał:

w tym sezonie jeszcze tego chłopa w gumowcach będziecie prośily żeby jabko sprzedał a nie do konkurecji to my będziemy głowy do gory nośic.Tak jak teraz z wisnią skupczyki się przebijają

 

Typowy gumofilc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...