Skocz do zawartości

CENY JABŁEK EXPORT 2018/2019


Paweł

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, Gość wgr napisał:

jabłek w sadach  wcale nie jest tak mało ,okazuje się ze te przymrozki co były to tylko przerzedziły  jabłka ,teraz jabłka ładnie rosną i są już bardzo duże jak na te porę , a niektóre odmiany to jeszcze trzeba będzie przerzedzać ,napewno w tym roku będzie bardzo  bardzo mało przemysłu i cena powinna być niezła za przemysł ,ale mogą być problemy ze sprzedażą jabłek deserowych bo jest embargo i może się okazać ze w zimie ładne jabłka z chłodni  trafią na przemysł

Zgadnij geniuszu dlaczego w tak suchym roku tak szybko rosną jabłka nawet tam gdzie nie ma nawadniania... bo jabłek jest dużo (dużo) mniej niż w normalnym roku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Marek

Boże co za ludzie. Jakie 60? Niezła zagrywka kupczyku. Żadnych takich ogłoszeń n8e ma ma jabłka w Polsce jak i w Europie zostało jakieś 30 procent tamtego roku. Za galę proponują 1.5 na już i oby tylko było ich. Oczywiście cena 1.5 jest śmieszna jak na ten rok i galę także minimum 2 na jesieni i ani grosza mniej. Nie ma z czego opuścić:) jak w tym roku nie było z czego dołożyć:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gali też jest mniej niż w tamtym roku i to dużo mniej ,są sady ze będzie tylko z 10 ton z hektara  ,także  cena powinna być 3zł i pewnie taka będzie ,ale  wiadomo ze firmy exportowe będą chciały nas ograć i będą na początek dawać 1,5 zł ,trzeba uważać zeby się nie oszukać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sadownik

Nie przesadzajcie z tą Gala. Akurat ta odmiana najmniej dostała po przymrozku. U mnie w okolicy i koło Grójca jest gali sporo. Idared, jonagoldy, Gloster i inne czerwone to dostały i można jabłka policzyć na drzewie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marek

Co z tego że na drzewie gali jest? Może i jest dużo, nadaje się do przerywki np u mnie. Cała sprawa że rozchodzi o to że gala jest w 50-70 procentach mniej lub więcej ordzewiona. Szczególnie u nas i na zachodzie. Także tak jak ktoś napisał może i być 10 ton 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No grecki filozofie czereśni było naciągnięte z Mołdawii i Węgier głównie, Grecji. Jabłka nie bardzo jest importować z jakiegoś kraju bo w większości Jest gorzej niż u nas :)

także spokojnie. Jak nie w takim roku to kiedy zaplaci? A będzie płacić jeszcze nie raz, aż was będą pukle  piekly

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ringo

Na wiosnę płacz że "nima punka" a czereśni na rynkach hurtowych opór. Z jabłkiem będzie podobnie więc nie ma co się nakręcać na ekstra ceny. Będzie drożej niż rok temu ale na kokosy bym nie liczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piotrek

już w 2017 miało nie być jabłka a w maju pełne komory i ludzie do czerwca handlowali. Także zalecam spokój, bez pajacowania bo sie nie jeden zdziwi wiosną licząc na kokosy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nnnn. A to

Jabłek trochę się urwie ale jakich nieksztaltnych ordzewionych. Problemem jest jakość i to obniży plony. Dobrej jakości jabłek może być niewiele 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kupiec
5 godzin temu, Gość Gosc napisał:

No grecki filozofie czereśni było naciągnięte z Mołdawii i Węgier głównie, Grecji. Jabłka nie bardzo jest importować z jakiegoś kraju bo w większości Jest gorzej niż u nas :)

także spokojnie. Jak nie w takim roku to kiedy zaplaci? A będzie płacić jeszcze nie raz, aż was będą pukle  piekly

 

Co ty pieprzysz za głupoty, czereśni z Węgier to nie było ściąganych prawie wcale i import porównując z innymi laty ogólnie był mały. Czereśni miało nie być, a okazało się, że na giełdach w ogóle jej nie brakowało, polskiej, nie zagranicznej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co miało powiedzieć 40 sprzedjacych na giełdzie powiedzmy z 1-2 tonami czereśni skoro wyjeżdżalo 2 - 3 tiry z czereśnia zagraniczna i niszczyli cenę? 

Proponuję zachowac spokój kupującym bo to nie temat czereśni A nie jabłek. :)

Już walicie po gaciach, a c8ekawe co będzie za 2 miesiące. Jabłka deserowego będzie mniej niż w 2017 i kazdy już to mówi. Ja np jak chce galę Prince i alwe mam już sprzedana jak cytuje: o 20 gr więcej niż będzie rynkowo. Także ja za cenie 1 - 1.5 zl za jabłko to w ogóle naciskam czerwoną słuchawkę :) bo wiem ze bedzie wiecejj :) dziekujuje dobranoc. 

Edytowane przez IGRiT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kazik

Jeżdżąc po okolicy Grójca to miejscami jest dużo jabłek na idared i Prince (te co szczególnie przezezdziło na złych stanowiskach) bo czempion gloster gala golden ligol to u każdego jest dosyć dużo.

A bambery niektóre to mają jeszcze po 2 komory pogazowane na jesień także będzie ciekawie z cena. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Gość Gosc napisał:

Co miało powiedzieć 40 sprzedjacych na giełdzie powiedzmy z 1-2 tonami czereśni skoro wyjeżdżalo 2 - 3 tiry z czereśnia zagraniczna i niszczyli cenę? 

Proponuję zachowac spokój kupującym bo to nie temat czereśni A nie jabłek. :)

Już walicie po gaciach, a c8ekawe co będzie za 2 miesiące. Jabłka deserowego będzie mniej niż w 2017 i kazdy już to mówi. Ja np jak chce galę Prince i alwe mam już sprzedana jak cytuje: o 20 gr więcej niż będzie rynkowo. Także ja za cenie 1 - 1.5 zl za jabłko to w ogóle naciskam czerwoną słuchawkę :) bo wiem ze bedzie wiecejj :) dziekujuje dobranoc. 

taa wy zawsze wszystko wiecie najlepiej. I zawsze wiosną sprzedajecie w cenie tej z jesieni. Nie zdziw sie jak sporo ludzi bedzie trzymało obecne jabłko i bedzie potem wiecej niż ci sie wydaje,.  Masz jabłko na drzewie ?  to może jednak nie zmarzło tak jak sądzisz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz

Taka gadka jak 2 lata temu, oohoho będą trzymać do jesieni. Niech trzymają:D albo, "na jesieni będzie 70 groszy tylko". Było od 1.5 do 1.9 zależy za ca. I w tym roku będzie podobnie bo to co zostało to często towar ordzewiony. Byłem w kilku rejonach Polski, w zachodniej części Holandii i jest to samo wszędzie. Jabłka nie zabraknie, bo nigdy niczego nie zabraknie ale cena będzie. 

Jak wy w ogóle smieliscie proponować w tym roku 40 50 groszy za eksport. Dobrze że ja takim chamom nie sprzedawałem. Już dzwonią pytać czy będzie gala, a ja na to ze nie dla psa kielbasa. Poradziłem sobie bez takich ch***** w tym roku to poradzę sobie zawsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł
3 godziny temu, Gość Mariusz napisał:

Taka gadka jak 2 lata temu, oohoho będą trzymać do jesieni. Niech trzymają:D albo, "na jesieni będzie 70 groszy tylko". Było od 1.5 do 1.9 zależy za ca. I w tym roku będzie podobnie bo to co zostało to często towar ordzewiony. Byłem w kilku rejonach Polski, w zachodniej części Holandii i jest to samo wszędzie. Jabłka nie zabraknie, bo nigdy niczego nie zabraknie ale cena będzie. 

Jak wy w ogóle smieliscie proponować w tym roku 40 50 groszy za eksport. Dobrze że ja takim chamom nie sprzedawałem. Już dzwonią pytać czy będzie gala, a ja na to ze nie dla psa kielbasa. Poradziłem sobie bez takich ch***** w tym roku to poradzę sobie zawsze :)

ciekawe tylko co z tym jabłkiem zrobiłeś.....wyrzuciłeś do rowu ? a żyjesz z czego  jak co roku dokładacie rzekomo do biznesu ?  z kim by nie pogadał to ta sama gadka "ja to nie zbierałem" a nie widziałem ani jednego sadu aby jedno jabłko leżało na ziemi. Owocnych cen życze. Tak po za tym eksporter ma większy zysk jak jest droższe jabłko. Zapamiętaj sobie.  Cene dyktuje popyt i podaż a nie kaprys jakiegoś Janusza co jabłkem handluje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz

Pawelku Januszem to jesteś Ty. Nie wrzuciłem ani jednego kilograma kpocz tego co normalnie odeszło po przechowaniu. Wystarczy troche znajomosci jezyka i samu sie sprzedawalo za gotowke bez takich złodziei :) możesz sobie dyktować cenę zakupu ale swojej żonie albo mężowi jak wolisz w tym roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość żenada

No ale chyba nie rozumiesz o co pytam, piszesz że nie sprzedałeś po 50 gr to po ile sprzedałeś ? po 65 ?  Wyskakują już forumowe byznesmeny z zadupia, cały kwartal żaden nie napisał nawet posta bo po 8 gr sypali a teraz jeden z drugim bogacz jednocześnie twierdząc że "nima jabka"  (co ci po cenie jak towaru nie masz niby ? )  ciesz sie bedziesz bogaty kupisz se Audi w tedeiku i new hollanda a za rok jak obrodzi bedziesz sypał po 5 groszy na taśme aż bedzie huczało. A brednie jak to super nie handlowałeś sobie daruj w tym roku nikt jabłka nie chciał tknąć nawet za grosze takze bajki to idz na wieś pod sklep opowiadaj. PS nie jestem handlarzem tylko byłym sadownikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sadownik

Proszę o info jakie ceny w tym tygodniu jonagoldy,golden ,idared.Czy coś się zmienia w ogóle ?Ile realnie można wziąć  za jabłko przygotowane samodzielnie w karton np ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wandalin

Idared 7+ 0.65 gr w karton

Prince 0.75 gr w karton

Golden 1zl od 6.5 w karton

Gala Schniga 1.70zl w luszczke ale jakość średnia po KA i SF.  

BDF 0.32-0.35gr zależy u kogo.

Trzeba uciekać z jabłkiem bo rośnie następne i nie będzie gdzie tego trzymać do maja żeby sprzedać po 3 zl.

Okolice Wandalina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wandalin

U nas mrozy były ale jabłek jest normalny urodzaj, to samo było z czereśnia. Problemem jest teraz pogłębiający się deficyt wody i drzewa bez nawodnień już to odczuwają, nie tylko na M9. I tarcznik niszczyciel który w sadach nie pryskanych rozmnaża się na potęgę i infekuje dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...