Skocz do zawartości

CENY JABŁEK EXPORT 2018/2019


Paweł

Rekomendowane odpowiedzi

Czytam komentarze i myślę że  ile jabłek jest w Polsce to nikt naprawdę niewie. Przemyslowcy  jesienią myśleli że jabłek i kolejek  niezabraknie do wiosny. A tu grupy i eskimos przejol rynek. Pazernos wyszła bokiem. Sortownie przyjęły strategie jabłek jest tyle że nigdy im niezabraknie. Idom w tym samym co Przemyslowcy tokiem myślenia. A w naturze jest  coś takiego ze kiedyś coś się kiedyś  kończy. mamy jeszcze parę miesięcy sprzedaży, czase pokaże. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Temat się wyraźnie rozmywa a przypominam, że tematem jest Cena Jabłek na Eksport, nie Cena Przemysłu i nie wróżby na temat cen w kwietniu.

Proszę trzymać się tematu i odnosić do aktualnych cen.

O planach i prognozach proszę dyskutować w następującym wątku:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maniek

temat sie nie rozmywa bo na razie ceny od miesiaca albo poltora jest bez zmian wiec co tu pisac o cenach jak sie nic nie zmienia . Portal powinien byc zadowoleni ze jest aktywnosc , a ze ktos troszke odskoczy ... No to chyba nie jest problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Thales
14 godzin temu, Gość sdr napisał:

+ do tego 15 tys za prąd czyli wychodzisz na zero. Tego nie policzyłeś.

Policzyłem tylko, że nie uwzględniłem.

Zastanawia mnie jedno:

Kupię jabłka w skrzyniach na sortowanie Gale Paskowana Golden Szampion Ligol Jonagored  cena 1,20 zł/kilogram

Ktoś zainteresowany to z primy ogłoszenie na igricie jest, rozumiem cenę za galę, goldena może szampiona ale ligola i jonagoreda faktycznie tyle płacą czy to może jakaś jaskółka w dodatku wymagania pewnie też. Bo z rozeznań jak widzę to ceny raczej nie są jakieś specjalne, a tu 1.20 ? hmm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nas Putin zablokował to głośno było, że polskie jabłka popłyną na Bliski Wschód. To ja się pytam gdzie te jabłka są?

Może niektórych interesują ceny ze świata więc przykład cen jabłek ze sklepów w Doha w Katarze. 1 rial = 1 zł także ceny tu widziane to prawie, że ceny w złotówkach. Najwięcej produktów jest z Holandii, Francji, Włoch. Francuzi mają swoje sklepy po świecie to mają gdzie wypychać swoje produkty. Polacy sprzedają swoje jabłka na spad po 10 groszy, a na export po 50 groszy. Polska nie ma potencjału Polska to powinna być druga Szwajcaria bo stać nas na to aby sadownik sprzedawał po 2 zł, aby handlowiec zarobił, sklep i aby ludzie mogli kupić te jabłka w sklepie po 6 zł, tylko że ten kraj musi dostać Powera wtedy każdy będzie zadowolony.

autoxautomAUTOcFFFFFF.jpg

autoxautomAUTOcFFFFFF.jpg

autoxautomAUTOcFFFFFF.jpg

autoxautomAUTOcFFFFFF.jpg

autoxautomAUTOcFFFFFF.jpg

 

autoxautomAUTOcFFFFFF.jpg

autoxautomAUTOcFFFFFF.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KORTEZ
8 godzin temu, Gość Thales napisał:

Policzyłem tylko, że nie uwzględniłem.

Zastanawia mnie jedno:

Kupię jabłka w skrzyniach na sortowanie Gale Paskowana Golden Szampion Ligol Jonagored  cena 1,20 zł/kilogram

Ktoś zainteresowany to z primy ogłoszenie na igricie jest, rozumiem cenę za galę, goldena może szampiona ale ligola i jonagoreda faktycznie tyle płacą czy to może jakaś jaskółka w dodatku wymagania pewnie też. Bo z rozeznań jak widzę to ceny raczej nie są jakieś specjalne, a tu 1.20 ? hmm?

szampion, ligol, jonagored 60gr

golden i gala 1,20 ale po sortowaniu ostatecznie średnio 70-80gr, i jabłko cudo...

Ogólnie zasada obecnie na sortowniach jest jedna, czym dorsze jabłko tym więcej przemysłu...

Za dużo cwaniactwa i brak szacunku widzę,, bo jeden sprzedał o trzy grosze drożej na przemysł i już mądrala, a drugi to głupi bo dał na sortownie...A prawda jest taka że wszyscy siedzimy w tym bagnie, i mądrala jest dymany i ten co oddał na sortownie, wszyscy równo nawet ja...Póki nie będzie jedności pośród nas, nie będzie dobrej ceny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Realne ceny

Ta cena w primie to za chodliwy towar, tj. Golden i Gala paskowana. Reszta tak jak wszędzie 60 gr, idared podobno 50 gr, ale pewnie ładny musi być (czerwony), lub najdared.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement
15 minut temu, Gość gość napisał:

wymagania większe ceny w dół a miały rosnąć

Jak zniszczą polskie sadownictwo, a idą w dobrym kierunku to powiedzą że  niemaja co kupować. I sadownicy będą winni, przecież  nie oni. Pozdrawiam kamikadze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement

było mało jabłka była dobra cena. Tyle w temacie. Dmuchaliścio kon*ona sadząc i sadząc aż w końcu pękł i zrobiło sie za dużo. Nie chce wiedzieć co będzie za 5 - 7 lat, w mojej okolicy są już trzy miejsca wykarczowane i przygotowane pod nasadzenia.........

 

Idared 40 gr, Prince 70 gr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Gtwlfh
2 godziny temu, Gość gość napisał:

wymagania większe ceny w dół a miały rosnąć

Zadzwoń do tvn , ci zrobią reportaż  i ceny wzrośnie. Masz to jak w banku. Producenci bydła już otym wiedza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...