Skocz do zawartości

CENY JABŁEK EXPORT 2018/2019


Paweł

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Sadownik
W dniu 11.08.2018 o 11:43, Paweł napisał:

Drodzy Sadownicy! Zwróćcie uwagę na co się zanosi:

TO BĘDZIE ROK BITEW CENOWYCH

 

 Rok bitew cenowych? Zapowiedzi produkcji a w tym roku będą też miały zapowiedzi zbiorów bo 25% jabłek nie zostanie zebranych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie będzie tak źle:) propozycja z dziś gala must 1.3 od 6.5 do 7.5, gala paskowana 10 gr drożej. Od 5 paskowana 1.1. Towar na zachód będzie szedł tylko w odpowiednim kalibrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • IGRiT changed the title to CENY JABŁEK EXPORT 2018/2019
  • 2 weeks later...
W dniu 17.08.2018 o 16:16, Gość Robert napisał:

Chyba nie będzie tak źle:) propozycja z dziś gala must 1.3 od 6.5 do 7.5, gala paskowana 10 gr drożej. Od 5 paskowana 1.1. Towar na zachód będzie szedł tylko w odpowiednim kalibrze

Sprzedałeś już tą galę po 1,3?? Ha ha paskowana to jest po tyle ale o must zapomnij

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dartanian

Gala od 1zł  do 1,1zł za kaliber 5,5+ i 1,2zł do 1,3zł w kalibrze 65+. Już krążą ploty że te inne odmiany po 60/70 na sortowanie ale ja to w d**** mam takie ceny i po tyle nie dam.  Z drugiej strony jak nie dam to nie sprzedam. Ale grunt że nie zbankrutuje . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mikis, oczywiście frustracie. 1.2 ale za kilogram w skrzyni bez wysuszki, ładny towar porządnie wyprodukowany placi także poplacz sobie dalej i wylewaj jad:) :D:D już grupy dają za must 1.1 na sortowanie od 7 także te 10 gr to malutka różnica. Tyle że ja mam gotówkę:) papa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu 1 zł  za gotówkę można dostać za must od 6.5. Od 7 1.1 i 1.2. Słyszałem że znajomemu i 0.8 ktoś proponował ale go wysmial. Maja okazję to próbują tylko trzeba ta cenę raczej starać  do góry ciągnąć niż się puszczac tanio, sprzedac i tak się sprzeda 

To nie jest żaden nie wiadomo jaki wyjątkowy rok, towaru będzie coraz więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.08.2018 o 18:48, Gość Darek napisał:

Witam orientuje się ktoś Po ile płacą galę mast w skrzyni od 6.5?

 

Gala całe 60 groszy brutto od 7 cm w karton okolice sandomierza ... porażka Rumuni podobno nie chcą Jablek poniżej 7 cm 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej sądzić, zwiększać plony z hektara to będzie lepiej. 

Żenujące są dyskusje i użalanie się nad cenami, jest nadprodukcja, nie ma gdzie jabłka na ten moment wyeksportować, bo prawie każdy kraj europejski ma nadmiar swojego. 

Chłop oczywiście najchętniej by protestował, ludzie, w żadnym biznesie nie jest kolorowo, jak ktoś prowadzi sklep i otworzy mu się 10 obok to też ma wyjść protestować? A wy tak właśnie doprowadziliscie powiększaniem produkcji do obecnej sytuacji, jakby każdy z was miał połowę hektarów i połowę zbiorów, to każdy by był zadowolony, ale było wam mało i mało, to macie. 

Potrzebne są ze 3 lata takie jak ten,  później będzie lepiej, bo produkcja wreszcie przestanie się powiększać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze można zwalić wine na Państwo. Najlepiej jakby dawać co rok rekompensaty po 5 tyś do hektara i kredyty na o procent. Wyrwało by sie stare drzewka i za rok wsadziło nowe. A za 6 lat bedzie 7 mln ton jabłka. Wtedy znów winne będzie Państwo bo "nie pomaga". Wrećmy do tematu cen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nasadzone jest w opór ale jeszcze będzie więcej bo nachodzi wymiana nasadzenia to zwiększ o koło 30%i kto to kupi . Kraje wschodnie sadzą na potęgę i nie kupią od nas nic . Czyli musi przyjść zimą i wykasować tylko jeden będzie miał miliony A drugi nic bankructwo bo przecież każdy sadzil podpierajac się kredytem żeby coś mieć i nie być gorszy od sąsiada czyli nie być dziadem. Na dzień dzisiejszy Unia po wina dac pieniądz  na kasacje sadów.  A nie zakładanie nowych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UE to już wam dała traktory za pół ceny i inne sprzęty. Teraz czas abyście te drugie pół oddali z nawiązką. Nikt na tym świecie nic nie dał drugiemu za darmo. Zakłady są nie nasze to ich można teraz cmoknąć.  Kto je sprzedawał przez ostatnie 25 lat ?  chyba PSl razem z komuchami SLD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gośc E.

A teraz jeszcze PSL w samorzadach rządzi ,,, wogóle to wiecie ile jest org "rolniczych "które rzekomo pomagaja i sa stworzone aby wspierac rolnctwo... ośrodki doradztwa rolniczego. kowr, armir, związek kółek i organizacjii rolniczych, wiorin, i myśle ze jeszcze sporo mozna wymienic.. a jakie tam pensyjki co miesiac ida,... to większosc psl siedza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Myślący

Mnie najbardziej wkurrrr gadanie, bo się nie opłaca, a kogo to obchodzi? Jak ja kupię 20 samochód, a robotę będę miał na 5, bo wszyscy tak będą robić jak ja to też mam blokować drogi, strajkować i państwo niech mi pomaga? 

Skończyły się czasy, że durne chłopy robiły kasę, będzie teraz zarabiał ten, co wyprodukuje lux towar, będzie miał nowe odmiany wcześniej niż wszyscy i sam zapewni sobie zbyt, no ale to wymaga znajomości języka itd. 

Każdy by chciał zarabiać kasę, bo jemu się należy, bo on wyprodukował, a kogo to obchodzi, że ty wyprodukowałeś, to nie produkuj, a nie pretensje to wszystkich. Biznes jak każdy inny, jest podaż większa niż popyt to cena siada. Zmniejszcie sady o połowę to będziecie mieć cenę, było wam mało, to macie za swoje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tu ma PSL czy kto inny po prostu karzdemu się w tym roku urodziło jest nad produkcja i jest jeżeli się da sprzedać to się sprze daje i tyle gorzej będzie jak się zakladzik zamknie bo już nie będzie miał też gdzie sprzedać soczek  to dopiero zrobi się rozpacz ?i nie bronie tu nikogo tylko poprostu chciwość mieć więcej wychodzi A. Taki rok na przetrwanie . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...