Skocz do zawartości

CENA WIŚNI 2018 / CENY ZBIORU ZA KG


Gość piotr

Rekomendowane odpowiedzi

W tym roku wyjatkowa cisza na temat cen wisni. Nawet jesli sie juz jakies ceny pojawia to sa od siebie tak rozne, ze nie wiadomo, tak naprawde, komu wierzyc. A Wy macie jakies informacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale zapasow nie maja, koncentratu brak. Nikt nie wymaga od nich ceny nie wiadomo jakiej, ale niech sobie jaj nie robia, ze wystawia cene 0,60 gr - bo i o takich cenach slychac. Za te pieniadze to  MOZE kupia cos w drugiej klasie, ale o jedynce niech zapomna, bo zwyczajnie nie bedzie komu zrywac za takie pieniadze. Przeciez 0,70 gr dla rwacza to absolutne minimum... My w tamtym roku nie sprzedalismy nawet kilograma wisni, wiec drugi rok "bezowocnej" pracy to bedzie dla nas tragedia. I przypuszczam, ze dla wielu innych gospodarstw rowniez :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

1,5 to powinno wyjsc na czysto sadownikowi, by chociaz troche sie oplacalo. Ja nie wiem, co oni wyprawiaja z ludzmi. Wiadomo, ze koncentratu brak, mrozonek tez... Ukraina ma podobno w tym roku deficyt wisni, w Chinach wymarzlo... Serbia ma wisnie, ale tam, jak i u nas przechodzily grady, poza tym jest ogromny problem z pracownikami. U nas na wsi kilka gospodarstw wykarczowalo wisniowe sady. Wielu sadownikow planuje zbior mechaniczny, wiec nie jestem pewna, czy na pierwsza klase nakupia towaru... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

!!!! Rwałemem dziś wiśnie , była drobna rwacz  przez dziesięć godzin urwał 130_140 kilo zapłaciłem 10 zł za godzinę (100zl)plus 30zl firmie od której wynajołem ludzi . Dodałem transport  wyszło 1zl od rwania  . Cena zbytu 1,50  . Wnioski proszę wyciągnąć samemu:) 

 

 

 

w

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okolice Jozefowa nad Wisla 1.3, cena z soboty. Podobno ma spadac. Nie rwe. Peawdopodobnie 20 ton wisni zosatnie na drzewach. W tamtym roku nie sprzedalam ani kg, w tym roku tez nie sprzedam za te pieniadze. A wisnie mam ladna, gruba. Niech gnije. Przetworni dorabiac nie bede. W Polsce nie ma nadprodukcji, jest tylko nadmierne zwozenie drzewa do lasu przez przetwornie. Tak duze, jak w zadnym innym panstwie unijnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sdft
8 godzin temu, Gość Ewa napisał:

Okolice Jozefowa nad Wisla 1.3, cena z soboty. Podobno ma spadac. Nie rwe. Peawdopodobnie 20 ton wisni zosatnie na drzewach. W tamtym roku nie sprzedalam ani kg, w tym roku tez nie sprzedam za te pieniadze. A wisnie mam ladna, gruba. Niech gnije. Przetworni dorabiac nie bede. W Polsce nie ma nadprodukcji, jest tylko nadmierne zwozenie drzewa do lasu przez przetwornie. Tak duze, jak w zadnym innym panstwie unijnym.

jest nadprodukcja. Jakby jej nie było byłaby cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość log7

Pany rwać trzeba póki jest to 1.3zł/kg. Zobaczycie jak będzie wiśnia po 60-70gr/kg to wtedy zarobicie! Na skup po platony i po południu im zawieść bo w przetwórniach putski. Ja jeszcze 10ha dokupuje i wiśniami obsadzam. Pzdr i do roboty panowie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ech chłopy

Więcej nasadzeń potrzeba, wszystkiego brakuje. 

Niedługo, bo lada moment zacznie się lament o jabłka, a w dalszej przyszłości czeka nas to również z borówką, bo ludzie sadzą jak szaleni, oraz truskawką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...