Skocz do zawartości

Ziemniak Vineta - Nawożenie


mausik1234

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym zapytać o poradę. w tym roku zabrałem się za uprawie ziemniaka vinete. Mam 1ha tej odmiany i raz obradliłem narazie i opryskałem mistrallem i teraz będe 2 raz radliłi wrzucał odżywki to mój mały schemat:

1. Plonovit Ziemniak + Mikrovit Mangan+ Mikrovit Cynk+ Tytanit
2. Foliq Mikro + Siarczan magnezu + Besfolir Aktiv 
3. GrowOn + Mikrovit cynk +  Optysil 
4. Foliq Mikro + Fosfyn + Bormax + Tytanit + Siarczan magnezu + cynk 
5. Uni PK + tytanit
6. Uni Pk + Fosfyn 
7, Uni Pk + fosfyn
8. Alkalin Pk 10:20 + optysil

Plonovit ziemniak 15 zł za litr        (2l/ha) 
Mikrovit Mangan 12 zł za litr          (1l/ha)
Mikrovit cynk 40 zł za 5 litrów        (1l/ha)
Foliq Mikro ( dostępny mam za darmo)   (0.4/ha)
Siarczan magnezu 30 zł za 25 kg         (5-10kg/ha)
besfolir aktiv ( mam dostępne za darmo)   
Optysil 50 zł za litr                  (0,5/ha)
GrowON 30 zł za litr                      (3l/ha)
Bormax 1 litr 12 zł                      (1l/ha)
tytanit 55 zł za litr                   (0,4/ha)
Uni Pk 5 litrów 60 zł                    )6l/ha)     
Alkalin Pk 10:20 15 zł za litr            (3l/ha)
Fosfyn za 1 litr 26 zł                   (2l/ha)

 

 

Czy doradzi ktoś czy nie za dużo nie zamało nic?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement
Gość Jacek

Teraz już za późno, ale ja od kilku lat bardziej preferuję 20 ton pomiotu kurzego na wiosnę , nie widać braku składników. Ziemia 4 5 6, plon Vinety 40-50 t/ha. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też wczesnego denara tam jak narazie 2 razy obradliłem i pryskanie z beczki moncznik i siarczan magnezu, po niedzieli dam coś od zarazy infinito może albo coś innego i potas i fosfor Basfolir aktive mam i się nada i foliq MikroMix bo mam trochę tego ale nie wiem czy można łąćzyc i nie zaszkodzi im 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement

i jeszcze jedno: w tabeli zalecane są opryski nawozami w fazie, gdy 50% liści brązowieje. To ja się pytam: jak te składniki z nawozu dostaną się do rośliny i jak roślina z nich skorzysta, jeśli aparat do tego przeznaczony, czyli liście będzie już w stadium zamierania. Bo, w fazie, gdy na 50% liści widać już ich zbrązowienie (czyli śmierć), to reszta liści też jest bardziej lub mniej wyłączana z funkcjonowania. Wtedy cały oprysk dolistny pójdzie do gleby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rosa

widać , że  zaczynasz ,wsadzone jak byk by lał . do tego nie równe wschody proponuje sadzeniaka i pomieszczenia spryskać jakimś huwa-sanem albo domestosem z jakąś gryzbówką i poprawisz dużo jakość wschodów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość rosa napisał:

widać , że  zaczynasz ,wsadzone jak byk by lał . do tego nie równe wschody proponuje sadzeniaka i pomieszczenia spryskać jakimś huwa-sanem albo domestosem z jakąś gryzbówką i poprawisz dużo jakość wschodów

Sadzeniaka kupuję nie przechowuje sadzeniakow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się okaże jak będą zbiory. Po niedzieli wrzucam pierwsze odżywki Plonovit ziemniak +mikrovit cynk + mikrovit mangan za 10 14 dni foliq mikro mix siarczan magnezu i moncznik i 10 14  infinito fosfor i  potas za kolejne 2 tygodnie pyton foliq mikromix i siarczan magnezu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rosa

kombinujesz jak koń pod górę ja tam daje"  safe k "z yara do tego 5 kg rosasolu i ziemniaki na poziomie 40 ton sypią ale skoro nie masz co robić z pieniędzmi to pakuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...