Skocz do zawartości

Ziemniaki 2018 -początek sezonu


Gość Rolnik

Rekomendowane odpowiedzi

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Trzeba sobie powiedzieć że cena za ziemniaki jak na tą wydajność i susze jaka panuje jest beznadziejna. Te 10zl za 15kg powinno być bez gadania a tymczasem ciężko dostać 7 zł za ładny towar z domu. Te 6-7 zł przeliczajac średnią wydajność to cena jest porównywalna z zeszlorczna. I teraz niech mi ktoś odpowie OCO TU CHODZI. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement

Pakowarnie płacą w tym momencie za Gale do mycia 70gr netto - według mnie naprawdę warto zainwestować w tą odmianę, patrząc na to jak każdego roku płaci lepiej od innych odmian!

Prawda jest taka, że cena na giełdzie w tym momencie jest sporo niższa niż można dostać za towar odbierany z domu.

W Niemczech cena jest na poziomie 20-25 eurocentów/kg od rolnika hurtem!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Sieradzak napisał:

Trzeba sobie powiedzieć że cena za ziemniaki jak na tą wydajność i susze jaka panuje jest beznadziejna. Te 10zl za 15kg powinno być bez gadania a tymczasem ciężko dostać 7 zł za ładny towar z domu. Te 6-7 zł przeliczajac średnią wydajność to cena jest porównywalna z zeszlorczna. I teraz niech mi ktoś odpowie OCO TU CHODZI. 

Zgadza się. W ubiegłym roku ceny z domu były na żenującym poziomie ok. 0,20zł a wydajności duże. W tym roku mamy połowę normalnego plonu i cena 0,40zł czyli praktycznie na jedno wychodzi, plus taki, że mniej ton do przewalania. Oczywiście część plantacji jest nawadniana i tam kopie się w granicach 40 ton, dzięki temu można odrobić straty jednak tak jak kolega powyżej napisał - przeliczając średnią to szału nie ma. Z tego co wiem to mamy najtańszego ziemniaka w Europie i jakoś na chwilę obecną nikt od nas towaru na siłę nie szarpie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Nie wiem jak u was ale w woj sląskim przechodziły deszcze owszem ziarna nie sypały dobrze ale ziemniak jak już przekwitł przechodziły deszcze i każdy ma w okolicy ładne ziemniaki . U mnie satina jest dużo ładniejsza niż w tamtym roku z 40arów miałem 5,5 dużych przyczep bez przebierania nadaje się do workowania, tajfun też wielki a ceny z tego co słyszałem to wożą w bloki po 100zł za metr. ja sprzedaje po 70gr w detalu jak ktoś kupuje do 500kg ale jeden gość co jeździ na rynki ugadane mam 8zł/15kg tyg bierze 300-500 woreczków. Ktoś może powie ze tanio 8zł /15kg ale ja nie mam miejsca tego trzymać po za tym jak wczoraj kopałem to już ziemniaki mają kiełki w ziemi więc będą rosły.  mam znajomego co ma 200 h  i pdlewał i zemniaki piękne kolosy z duże na frytki są w cenie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Handlarz

Cena jest bardzo dobra zejscie tylko dawaj, ale za odpowiedni towar i odmiany a tego jest max 10% reszta sie kotluje na gieldach i jarmakach lub probuje na export wtyknac. Za kilka lat jakosc sie poprawi kretacze pojda do lopaty bedzie dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Moi znajomi sadzą kilkadziesiąt ha i caly towar sprzedaja na gieldach albo handlarze przyjezdzaja na miejsce bo jeśli mają sprzedać do firmy która zapłaci za 180 dni w najlepszym przypadku a są osoby które czekały 365 dni za kasa to wolą mieć pieniądze zaraz w kieszeni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka cena człowieku. Miałem w tym roku 20ha ziemniaków i nikt nie dał mi więcej jak na giełdzie. Dzisiaj byłem w Kauflandzie i ziemniaki Denar całkiem niezłej jakości były po 7 zł za 15kg z firmy Agrosad. Teraz mam dwa auta Belarozy i kompletny brak zainteresowania to już w zeszłym roku poszło szybciej. Skoro w takim słabym roku jak ten niema zbytu i przyzwoitej ceny to kiedy będzie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zdesperowany sytuacja

Każdy myśli że będzie cena a prawdę mówiąc to trzeba będzie 2 razy robić tą samą robotę za te same pieniądze co można było sprzedać z pola przy tym perspektywach niestety... znów jest gadanie że wrzesień będzie szkoły rusza będzie ok. zaraz wszystkich św ludzie znicze kupują później święta a dalsza przyszłość jest taka że trzeba sortować sadzeniaka.  Dramat płakać się chce :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ty gadasz ja sądzę 18 ha i sortuje teraz i nie mogę się odrobic z zamówieniami. Obecnie sprzedaje po 55gr. Vinete i lorda towar ladnie wysortowany. Stali odbiorcy. Czerwony pojdzie za miesiąc na Węgry bo tam susza i braki towaru 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...