Skocz do zawartości

Ziemniaki 2018 -początek sezonu


Gość Rolnik

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy forumowicze,

zachęcam do zaznajomienia się z niniejszym tekstem z którego dowiecie się jak wygląda aktualnie sytuacja z produkcją ziemniaka w Europie z "rozpiską" na poszczególne kluczowe kraje dla tej uprawy:

https://www.igrit.pl/index.php?podstrona=informacje&informacja=RYNEK-ZIEMNIAKOW-2018-przeglad-informacji-z-rynkow-zagranicznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement
W dniu 4.08.2018 o 16:01, Gość cicho Ambassador przemawia napisał:

 

Niech lepiej powie ile sprowadził ziemniaka? 300tys ha to bardzo mało uprawiamy na początku lat 90 Polska miała około 1,5mln ha wiec była potęgą na skale europejską!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik123

Zejscie ziemniaka na gieldach jest bardzo minimalne poki co uratowalo nas ze bylo sucho.I wiekszosc wstrzymala sie od kopania. A na gieldach worek kosztuje 8 zl a przy wiekszej ilosci 7 zl tylko na miejscu rolnicy sa madrzy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

No tak niby płacą 55 groszy ale przywieź zwał i znajdą zawsze coś żeby urwać cenę i końcowa cena na fakturze 38 groszy a bo to zielone a bo to kaliber nie taki jak miał być a bo to przecięte... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GarbatyRolnik

Blazej. Zielone i przecięte ziemniaki wydaje mi się że nie są ładne.... (chyba że się mylę). A kolega Piotr wyraźnie napisał "Za ładnego ....." więc nie rozumie Twojego postu. 

Przy okazji zapytam ile realnie można dostać w mazowieckim za irge w worku z podwórka? Ktoś coś się orientuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HatNo tak niby płacą 55 groszy ale przywieź zwał i znajdą zawsze coś żeby urwać cenę i końcowa cena na fakturze 38 groszy a bo to zielone a bo to kaliber nie taki jak miał być a bo to przecięte... 

Wiem jaki to ładny tylko chodzi mi o to że nawet jak ładnie przygotujesz towar to oni i tak coś znajdą... Trzeba było by mieć rentgen żeby wszystko wybrac w 100 %

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

handlarze znowu próbuja wyszarpać wszystko za darmo moim zdaniem powinni oni zniknąc albo niech płaca podatki bo zabrabiaja na nas po 100% i więcej i stać ich na wczasy za granica o nam tylko robota zostaje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z Wielkopolski...

 Jestem rolnikiem produkującym spore ilości towaru (ok. 3 tys. ton ziemniaków plus inne warzywa). Zupełnie nie rozumiem tego ciągłego "najeżdżania" na, jak to nazywacie "handlarzy".  Po pierwsze... Czy ktoś was zmusza sprzedawać "handlarzom"? Czy oni przyjeżdżają do was z bronią i wyszarpują te wasze ziemniaki siłą? Po drugie... Czy jak już wam ten towar siłą zabiorą to jednoosobowo ustalają cenę sprzedaży? Wydaje mi się, że nie... Sami godziliście się 3 miesiące temu, żeby za pół darmo sprzedawać im swoje pyry a teraz niektórzy zgrzytają zębami. Dodam, że nie jestem "handlarzem" i że bardzo rzadko sprzedaję za ich pośrednictwem. Jednak jak mi oferują akceptowalną cenę to oczywiście sprzedaję... I absolutnie nie przeszkadza mi to, że zarabiają na moim towarze. Po to robią. Nigdy siłą mi towaru za pół darmo nie zabrali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
2 godziny temu, Gość Rolnik z Wielkopolski... napisał:

 Jestem rolnikiem produkującym spore ilości towaru (ok. 3 tys. ton ziemniaków plus inne warzywa). Zupełnie nie rozumiem tego ciągłego "najeżdżania" na, jak to nazywacie "handlarzy".  Po pierwsze... Czy ktoś was zmusza sprzedawać "handlarzom"? Czy oni przyjeżdżają do was z bronią i wyszarpują te wasze ziemniaki siłą? Po drugie... Czy jak już wam ten towar siłą zabiorą to jednoosobowo ustalają cenę sprzedaży? Wydaje mi się, że nie... Sami godziliście się 3 miesiące temu, żeby za pół darmo sprzedawać im swoje pyry a teraz niektórzy zgrzytają zębami. Dodam, że nie jestem "handlarzem" i że bardzo rzadko sprzedaję za ich pośrednictwem. Jednak jak mi oferują akceptowalną cenę to oczywiście sprzedaję... I absolutnie nie przeszkadza mi to, że zarabiają na moim towarze. Po to robią. Nigdy siłą mi towaru za pół darmo nie zabrali...

 

dokładnie popieram kolege, ja jako producent zauważam jeszcze inna rzecz jak rozmwiam z innymi producentami, jak towaru opor to wydzwaniają do handlarzy  słodza opowiadając o nich traktują ich jak najlepszych kolegów, jak jakieś problemy z towarem to zaczyna się jaki to ten huu,,, po,,, itd. telefonów nie odbierają wola sprzedać innemu również handlarzowi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena jako taka bedzie zejscia zero na gieldach kto ma uczciwy towar to sprzeda troche na export sezon 2018/19 powoli ludzie zaczna rezyznowac z uprawy ziemniakow nie jeden pojdzie do pracy a duze gospodarstwa stana sie kolosami na glinianych nogach. Prosze zapamietac nie jeden wspomni moje slowa. Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się oszukiwać ja zaobserwowałem to już dano co się dzieje. 20-15 lat do tyłu woziłem ziemniaki na ślask  (jelcz plus przyczepa) na bloki schodziły jak swierze bułeczki 3-4 transporty tygodniowo teraz  pojedzie się dwa kury raz w wrześniu i raz w pażdzierniku  nie ma czego szukać. Jak się rozmawia z ludzmi to nikt nie chce na zimę ziemniaków by myszy i szczury biegały w piwnicy kupi 2-5kg co jakiś czas i mu starczy chyba ze ktoś wstawia na jakieś stołówki hurtownie sklepy to jeszcze ziemniaków trochę sprzeda ale tak to jak się nie ma stałych odbiorców to wydaje mi się śmieszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość towaru z giełdy się nie nadaje. Co się dziwić, że import, to, tamto, jak chcąc kupować stake dobre ziemniaki nie idzie tego zrobić. Wszystko rdzawe, pomieszane w worku, w d*pie z takim towarem. 

Dziś mi przywiózł na hurtownie gość 100 worków to płaciłem 12zł, ale towar taki jak być powinien, a nie gówno wołane 8zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...