Skocz do zawartości
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Ziemniaki 2018 -początek sezonu


Gość Rolnik

Rekomendowane odpowiedzi

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

W poniedzialek na zjazdowej żółty 9 zl na wyjsciu, towaru tyle ze wszystko w jednym rządku mogłoby stac, kupujących też mało, za 7 brał przeżut, tak to wygląda, wszyscy gadaja ze nie ma wydajnosci, ciekawe co to bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okolice Proszowic szalu nie ma z wydajnoscia duzo mniejsza moze w koncu dostaniemy godziwa zaplate za nasza ciezka prace.A jak tam gieldy ile idzie dostac za zoltka kal.+45?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Podkarpacie
Godzinę temu, Gość Gosc napisał:

Okolice Proszowic szalu nie ma z wydajnoscia duzo mniejsza moze w koncu dostaniemy godziwa zaplate za nasza ciezka prace.A jak tam gieldy ile idzie dostac za zoltka kal.+45?

Wg Was to u was nigdy niema wydajności. A później w kwietniu dzwonicie żeby po 3 zabierać. Czy jak będzie mniejszy plon a dostaniecie za niego  10 zł wor to naprawdę się tak wzbogacicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poludnie kraju ma normalne ziemniaki bedzie po 40t z ha ale na polnoc powiedzmy od czestochowy juz tak dobrze nie jest a im wyzej tym gorzej. Sieradz z wieluniem plus kalisz maja w tym roku dosc slabo jak na ich warunki. Szalu nie bedzie z cena ale po te 40gr moze sie utrzyma. Poza tym to gdybanie. Nikt nie wie jak bedzie. Pogadamy za pol roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość mbfbr
W dniu 16.07.2018 o 17:11, Gość TOMEK napisał:

i teraz mi sie podoba to forum Nikt nie pluje na tablice ESI tylko handlarze przyjeżdżają do nas do Sieradza Błaszek i sa mili sympatyczni pokorni żeby tylko sprzeda pytają czy dasz rade nakopać bo wiesz ja od ciebie zawsze kupowałem Popatrzcie jak ssie zmieniła cena jak świat potrafi się odwrócić WSZYSCY JADA DO SIERADZA PO PYRKI I jest jeszcze jedna odsłona tej groteski chłop się postawił jest mądrzejszy jak wszyscy wszystko wie gdzie jakie ceny kto ile płaci a jeszcze dwa tyg temu skamlał ze niema za co żyć protestował pluł na AGROSAD  ze sprowadza ziemniaki a teraz ciszaaaaaaaaaa OJ BY TA SIELANKA TRWAŁA WIECZNOSC?

I tak zdania o tej firmie nie zmienię ? za dużo importują. Wtedy kiedy można było dać zarobić Polskiemu rolnikowi oni doinwestowywali zagranicznych farmerów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sieradzak ESI
W dniu 28.06.2018 o 06:28, Gość Jano napisał:
W dniu 8.07.2018 o 21:10, Gość Producent napisał:

Kolega Futura ma rację ja też sadzę 40 ha , a pola porozrzucane i nie ma jak wykopać studni.

U mnie taka sama sytuacja jak u Komiksa tylko na cięzkich ziemiach się trzymają ale jak dzisiaj pryskałem to liśćie sie już zwijają w trąbkę i towaru nie będzie. 

Koledzy którzy  sadzą po 60 -  80 mają możliwość podlania raptem 10 -15 ha to jest około 20 % nasadzeń.

Najlepsze jest to że w gminie składając wniosek o oszacowanie szkód suszowych dowiedziałem sie ze ziemniaków susza nie obejmuje.

Nie ważne ile sadzadzisz tylko ile bierzesz. Ziemniak to produkcja nisko budżetowa. Mogła by być więcej opłacalna ale nie będzie bo tiry muszą coś wozić z zachodu na powrotach, a co najtaniej wychodzi ano ziemniak.

Byznesmeny z Proszowic ?? dwa dni kopania i po ziemniakach to zwykli działkowcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gościu

LatKurcze Sieradza nie zmienisz na giełdach, sami oddawacze. Ci z Sieradza co mają stałych odbiorców to nie tyczy sami oddawana za co chcą a zawsze taniej, ale na giełdzie pewien towar jest 1-1,2 zł/szt. dostawałem 1,1 za wieksze ilości ale się nie da bo słyszę że na giełdzie ktoś oddaje po uwaga !!! 0,80 . Szczyt glupoty kiedy calay kraj za odpowiedni towar dostaje tyle co wyżej...

Samemu sobie sra* na stół !? 

Ludzie na jednej sztuce 40 gr różnicy ?? To nawet na 10 000 sztuk jest 4000 PLN  różnicy w zarobku. Chwała Wam za strajki , poruszenie tematu , ale za wszelką cenę oddać towar gdy w tym roku idzie wszystko w handlu na pniu gdy tylko dorośnie ? 

Nie uprawiam już ziemniaków bo dla mnie to na wczesne szkoda zachodu , na pozniejsze loteria i stwierdziłem że zbyt blisko mam Sieradz a z wami nie mogę konkurować bo liczyć jeszcze potrafie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...