Skocz do zawartości
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Ziemniaki 2018 -początek sezonu


Gość Rolnik

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Hawlkp napisał:

Odbiór na miejscu po 5 zł worek. Szczyt marzeń. Bezmozgi to mało powiedziane 

Zdecydowanie lepiej niż wy trzymać do mają i oddać za 3 zł wor to jest dopiero ekonomia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

W sieradzu poszła ulewa i chwile nie mogli kopać stad cena na giełdzie w tym tygodniu. A teraz panowie i panie wyciągnijcie wnioski kto robi czarna robotę z cena. Chyba nie trzeba wyjaśniać... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym sezonie napewno wiosna będzie po trzy złote worek. Obstawiam że minimum 10. A wy będziecie się drapac po tych pustych głowach bo ziemniaka wykopaliscie poniżej kosztów produkcji żeby wsadzić kapustę z której nic nie będzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Hawlkp napisał:

W tym sezonie napewno wiosna będzie po trzy złote worek. Obstawiam że minimum 10. A wy będziecie się drapac po tych pustych głowach bo ziemniaka wykopaliscie poniżej kosztów produkcji żeby wsadzić kapustę z której nic nie będzie. 

To pewnie jesteś z tych co w tym roku liczyli na 12. Albo poprzedniej wiosny kupowałem od sąsiadów po 10 bo drożeje i za tydzień sprzedawales po 7 hahah. Interesiarze życia. W tym roku to dopiero jest pyry!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Hawlkp napisał:

W tym sezonie napewno wiosna będzie po trzy złote worek. Obstawiam że minimum 10. A wy będziecie się drapac po tych pustych głowach bo ziemniaka wykopaliscie poniżej kosztów produkcji żeby wsadzić kapustę z której nic nie będzie. 

To w końcu po ile? 3 czy 10. Ja jeszcze nic nie wykopalem więc nie pakuj wszystkich do jednego wora. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement

Trudno powiedzieć i przewidzieć co będzie z póżnego ziemniaka. Obok mnie znajomy wsadził po 15 maja , wczoraj był i wyrwał krzak to są jak paznokcie u dzieciaka albo nie ma wcale. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement
Gość CZESLAW
2 godziny temu, Gość jaro napisał:

Trudno powiedzieć i przewidzieć co będzie z póżnego ziemniaka. Obok mnie znajomy wsadził po 15 maja , wczoraj był i wyrwał krzak to są jak paznokcie u dzieciaka albo nie ma wcale. 

Panie ja zem Denara na wczesnego z ha wykopał 38 ton. Mam też na późnego sadzonego od 20 kwietnia do 5  maja wszystko, 10-14 sztuk pod krzakiem równiutkich. Materiał brany z centrali w tym roku. Anushka mam 3 letnia jest 9-12 sztuk pod krzakiem, bellarosa, cyprian nie sprawdzałem ale krzaki piekne, cały czas sie dziwie jak tu piszą że maja mało a z 2 strony licze ze moze tak jest i coś zarobie jak człowiek pracy a nie dureń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik

Po 40 do 50gr laduja na rumunie. Jest u nich drozej. I nie tylko u nich z tego co wiem. Odnosnie plonow to beda marne. W kazdej odmianie to widac. A cena ustali sie jesienia, allbo w jedna stroone albo w druga. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość CZESLAW napisał:

Panie ja zem Denara na wczesnego z ha wykopał 38 ton. Mam też na późnego sadzonego od 20 kwietnia do 5  maja wszystko, 10-14 sztuk pod krzakiem równiutkich. Materiał brany z centrali w tym roku. Anushka mam 3 letnia jest 9-12 sztuk pod krzakiem, bellarosa, cyprian nie sprawdzałem ale krzaki piekne, cały czas sie dziwie jak tu piszą że maja mało a z 2 strony licze ze moze tak jest i coś zarobie jak człowiek pracy a nie dureń.

U mnie w irdze sadzonej na pocz kwietnia również do 12-14 szt a w tajfunie 8-10 równych szt . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Gość Rolnik napisał:

Zadnej ulewy na sieradzu nie było, i kopiemy jak kopaliśmy, także może to nie sieradza wina że jest taka cena.

Przecież nawet wasz wódz Michał K. Swtierdzil ze była nawałnica, poza tym są zdjecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Młody
7 godzin temu, Gość Gosc napisał:

Przecież nawet wasz wódz Michał K. Swtierdzil ze była nawałnica, poza tym są zdjecia.

Wiesz co kolego jak masz tak pisać to daj se na wstrzymanie... gościu robi robotę jakiej od lat nie zrobił nikt. Można powiedzieć że w dużej mierze to dzięki niemu zmienili ministra nie wiadomo czy dobry czy zły to się okaże ale tamten Stary dziad,śpiący napewno na to stanowisko się nie nadawał. PodejrzewAm gościu ze jesteś w podeszłym wieku i myślisz trochę innym systemem... Ludzie obudzić się unia nas dyma  jak chce a my się cieszymy bo dadzą nam parę złotych dopłaty 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Alibaba

Unia to nas wykancza. Przymujac nas do siebie zyskala ogromny rynek zbytu na swoje produkty. Od warzyw przez chemie az do maszyn. Ograniczyli produkcje ziemniaka. Wprowadzili tysiace marketow gdzie kupcy zobligowani sa do zakupu produktoow z krajow macierzystych skad pochodzi kapital. Zrobili to w biallych rekawiczkach, no bo chcielismy miec postep, zachod. Ok mamy. Neokolonializm. Przejeli nasza gospodarke zywcem. Handel.noe jest w polskich rekach i jeszcze dllugo nie bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Pawel

Popieram kolegę wyżej taka susza w całej Polsce a ceny brak i gdyby nie to co robi Michał to byłoby jeszcze gorzej a tak chłopak zaczol działać inspekcje trochę zaczęły działać bo się przestraszyły i już są efekty statek jeden zatrzymany  towar nie poszedł na pakowanie i mamy efekt w miejsce importu poszedł Polski ziemniak i już się zrobił ruch i nie masz w markecie odpadowego ziemniaka za 3 zł kg tylko masz Polskiego po 0,85 groszy i rolnik zadowolony bo od stawia na paczkarnie i konsument zadowolony bo płaci 3 razy mniej za ładny towar a nie za śmieci i jakby było tak cały czas to cena by była a tak jak przyjeżdża import to niedosc że nasz towar który poszedł by na market odzie na giełdę i się robi 2 zł za 15 bo nie ma kto tego brać... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik

Ziemniaków jest bardzo dużo i są ładne piszą że rumun ładuje niema takiej możliwości na rumunii ziemniaków dużo i za grosze 30 gr zobaczycie co bedzie na jesień i wiosne za darmo nie bedzie komu sprzedać katastrofa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kupiec

Handel na krajowym rynku nigdy nie wróci do poziomu jakiego chciałbym ja jako kupiec i wy jako producenci. 

Musiałyby markety płacić podatki powierzchniowe, a tak się nie stanie nigdy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janek

. Unia od zawsze was dymala. Bierzecie kredyty u niemca na john deera niemieckiego a oni was importem zalewaja. Teraz sie obudzili ze unia ich dyma. Szkoda gadac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...