Skocz do zawartości

Ziemniaki 2018 -początek sezonu


Gość Rolnik

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Rolnik elc

wszyscy mądrale nie kopać nie kopać a za co mam żyć  i co dać dzieciom do jedzenia jak ziemniak całom zime za grosze pekinka za grosze cebula za grosze seler za grosze itd . tonący brzytwy się chwyta .

 

PS. Na broniszach paleta ziemniaka z importu od 50 do 100 zł i jak polski ma być w cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to się tyczy wszystkich, każdy solidarnie powinien dbać o nasze wspólne dobro, a nie wszyscy kto więcej, kto szybciej, jeden przez drugiego zapominając o zdrowym rozsądku. Podstawą problemu jest oczywiście import ziemniaka do Polski który jest zdecydowanie za duży, ale chłop też powinien mieć coś do powiedzenia. Za niższą cenę nikt więcej nie kupi, tylko tyle ile potrzebuje. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość producent

Oczywiście zgadzam się w 100% że głównym problemem jest import. Tylko pytanie co zrobić. Strajk? Wątpię. Mamy wolny rynek taka będzie odpowiedź a że nie na równych zasadach to inny temat. A więc co pozostaje. Wymusić kontrole odpowiednich służb tam gdzie towar zza granicy jest przerabiany. Tylko nie kontrole małych hurtowni i sklepów a kontrole, nieustanne, tzw pakowni. To chyba jedyne rozwiązanie. Na inne logiczne nie widzę szansy. I to powinny być kontrole nie tylko dokumentów ale też sanitarne. I oczywiście zgodność etykiety z krajem produkcji a nie pakowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szzone

Spokojnie panowie. Rząd szykuje już pomoc dla zadłużonych rolników. Zgodnie z oczekiwaniami rolników rząd przygotowuje ustawę pozwalającą na przejmowanie zadłużonych gospodarstw. Wyczuli sytuację i  sposób na nacjonalizację. Oczywiście izby rolnicze są zadowolone z tego  że rząd zauważył problem i chce pomagać rolnikom. Tak władza troszczy się o los biednego rolnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamilo

Dziś rozmawiałem z rolnikami i hurtownikami. Dowiedziałem się, że markety w Polsce mają całkowity zakaz kupowania naszych ziemniaków tylko import. A zaś w niemczech w marketach nie ma jeszcze młodych ziemniaków tylko stare tam idą cały czas.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość serek dietetyczny
12 godzin temu, Gość Kamilo napisał:

Dziś rozmawiałem z rolnikami i hurtownikami. Dowiedziałem się, że markety w Polsce mają całkowity zakaz kupowania naszych ziemniaków tylko import. A zaś w niemczech w marketach nie ma jeszcze młodych ziemniaków tylko stare tam idą cały czas.

 

Nie no wiadomości z pierwszej ręki masz, pogadaj jeszcze z żulami pod sklepem na pewno potwierdzą, Twój idiotyzm nie mieści się w żadnej skali.

3 godziny temu, Gość Alek napisał:

Około 2000 ton ziemniaka z Cypru czeka w porcie na rozładunek... I jak ma być dobrze 

Małego człowieczka z małej wsi taka ilość faktycznie może przerazić ale prosto licząc tyle w naszym kraju zjada się każdego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wiesiuuu

I wystarczy by takich dostaw bylo x20 a w skali roku OFICJALNIE jest ok 150tys t i już jedno wojewodztwo wyłaczone z produkcji. No i mamy ceny jakie mamy, Kolego importerze z wielkiej wsi. Tylko mi nie wyliczaj ze 9mln ton produkujemy i taka ilość to nic wielkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wojtek

A dlaczego nie zakontraktujecie ziemniakow poznych na przemysl? Nie trzeba okrywac plony wieksze a cena ok 50gr. Jak urosną to stabilne zyski.... jak ktos nie chce kupic to nie da sie sprzedac, co poradzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Jacek napisał:

Podajcie realną wydajność na ha jaką teraz kopiecie. Ten rok na pewno przejdzie do historii. 

Jacek nie pierwszy i nie ostatni, uwierz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...