Skocz do zawartości

List Otwarty do Premiera RP


Gość michał

Rekomendowane odpowiedzi

Każda funkcja społeczna wiąże się z jakimiś korzyściami chyba pan panie Kołodzijczyk nie zaprzeczy temu.Agituje pan wszystkich począwszy od komedii na sesjach rady kończywszy na listach .Chyba  ten problem narasta od wielu lat i rolnik jest sam sobie winien.Mówicie ze Pekin kosztuje 60 gr nieeee Pekin kosztuje 1,20kg bo w tym miejscu już były młode ziemniaki zbieraliście pekina latem a potem jesienią czyli 3 plony z pola. Rolnicy przypomnijcie sobie lata w których ziemniaki kosztowały 15 zł a kapusta 2 zł to niektóry nie wiedział jak sie zachować najmądrzejszy przemądrzały a ledwie podstawówkę skończył .TAKIE LATA BIEDY I POKORY SA  POTRZEBNE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement
  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jedni będą blokować a drudzy bedą sprzedawać towar i gdzie tu logika .Tak z doświadczenia chłopu powinno się wp***dolić przed wjazdem na giełdę bo sami sobie są winni tych cen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Gość kamil napisał:

Każda funkcja społeczna wiąże się z jakimiś korzyściami chyba pan panie Kołodzijczyk nie zaprzeczy temu.Agituje pan wszystkich począwszy od komedii na sesjach rady kończywszy na listach .Chyba  ten problem narasta od wielu lat i rolnik jest sam sobie winien.Mówicie ze Pekin kosztuje 60 gr nieeee Pekin kosztuje 1,20kg bo w tym miejscu już były młode ziemniaki zbieraliście pekina latem a potem jesienią czyli 3 plony z pola. Rolnicy przypomnijcie sobie lata w których ziemniaki kosztowały 15 zł a kapusta 2 zł to niektóry nie wiedział jak sie zachować najmądrzejszy przemądrzały a ledwie podstawówkę skończył .TAKIE LATA BIEDY I POKORY SA  POTRZEBNE

Głupszej wypowiedzi od twojej nie było. Wiedz, ze bieda nie uczy pokory.

Michał jeszcze nic nie zaczął robić a już znalazł się zazdrosny o to, że może mieć z tego jakieś korzyści. Gratuluje podejścia. A co do szkół to przeliteruj nazwisko, on nie nazywa się Kolodzijczyk. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem jak się nazywa i znam go ze społecznictwa .Wybraliśmy go radnym wybraliśmy dla nas żeby nam pomagał a tu schyłek kadencji radnego a on jak Bronek Komorowski zdjął łapcie i się ujawnił.A czego uczy bogactwo chamstwa,cwaniactwa i bezczelności a tu rok pokory i zawsze będę powtarzał ze chłop musi mieć taki rok.Wtedy rolnik jest normalnym człowiekiem .W czym tu widzisz głupotę w tym ze napisałem o 3 plonach z pola tak jest jak jesteś z z tych okolic to wiesz ze tak sadza jest nadprodukcja A co do nazwiska czy tak czy tak wszyscy wiedza o kogo chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Gość kamil napisał:

Wiem jak się nazywa i znam go ze społecznictwa .Wybraliśmy go radnym wybraliśmy dla nas żeby nam pomagał a tu schyłek kadencji radnego a on jak Bronek Komorowski zdjął łapcie i się ujawnił.A czego uczy bogactwo chamstwa,cwaniactwa i bezczelności a tu rok pokory i zawsze będę powtarzał ze chłop musi mieć taki rok.Wtedy rolnik jest normalnym człowiekiem .W czym tu widzisz głupotę w tym ze napisałem o 3 plonach z pola tak jest jak jesteś z z tych okolic to wiesz ze tak sadza jest nadprodukcja A co do nazwiska czy tak czy tak wszyscy wiedza o kogo chodzi

Albo jest ktoś normalnym człowiekiem albo nie moim zdaniem poziom bogactwa nie ma na to wpływu. 

Co do 3 plonów w roku z jednego pola to się zgadzam. 

Jezeli znasz realia gminy Błaszki to powinieneś wiedzieć dlaczego np w jego okręgu mało się robi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rolnicy produkujacy warzywa to margines tzn malo ich jest w skali kraju czesc pracuje jeszcze inni uwielbiaja ten rzad w koncu wies ich wybrala maja 50%POPARCIA w tej grupie sa rolnicy bardzo bogaci ktorym ten kryzys jest na reke slapszy padnie to go przejmiom .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Hubert
6 minut temu, Gość as1 napisał:

Rolnicy produkujacy warzywa to margines tzn malo ich jest w skali kraju czesc pracuje jeszcze inni uwielbiaja ten rzad w koncu wies ich wybrala maja 50%POPARCIA w tej grupie sa rolnicy bardzo bogaci ktorym ten kryzys jest na reke slapszy padnie to go przejmiom .

Po części masz racje ale zwiększony import zborza z Ukrainy napewno nie poprawi nikomu humoru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego sa ludzie bogaci z pokolenia na pokolenie swą ciężką praca na to zapracowali ale są jednostki tak jak napisałem którym trzeba dać po d*pie żeby byli normalni .Po drugie nie mówmy okręgu bo wszyscy maja równe szanse a nasz radny jest aktywny jak potrzeba pokrzyczeć pomadować sie na sesji przygotować prasówkę z książki  dla dzieci .NIC NIE ZROBIŁ NAWET NIE POKAZAŁ SIE U NAS NA ZEBRANIU ANI RAZU NIE BYŁ U NAS NA WSI CHYBA ZE PRZEJAZDEM .Radni to nasi przedstawiciele  powinni rozmawiać  z nami o naszych potrzebach problemach oczekiwaniach a anie sami w w domu z rodzina tatusiem wujostwom myśleć jak ugrysc człowieka na którego plecach tam się znaleźli.Mam nadzieje ze honor nie pozwoli mu przyjechać do nas lub rozwieszać plakatów żeby wybrać go na radnego bo zapytamy sie pana Michała co dla nas zrobił .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej
23 minuty temu, Gość kamil napisał:

Kolego sa ludzie bogaci z pokolenia na pokolenie swą ciężką praca na to zapracowali ale są jednostki tak jak napisałem którym trzeba dać po d*pie żeby byli normalni .Po drugie nie mówmy okręgu bo wszyscy maja równe szanse a nasz radny jest aktywny jak potrzeba pokrzyczeć pomadować sie na sesji przygotować prasówkę z książki  dla dzieci .NIC NIE ZROBIŁ NAWET NIE POKAZAŁ SIE U NAS NA ZEBRANIU ANI RAZU NIE BYŁ U NAS NA WSI CHYBA ZE PRZEJAZDEM .Radni to nasi przedstawiciele  powinni rozmawiać  z nami o naszych potrzebach problemach oczekiwaniach a anie sami w w domu z rodzina tatusiem wujostwom myśleć jak ugrysc człowieka na którego plecach tam się znaleźli.Mam nadzieje ze honor nie pozwoli mu przyjechać do nas lub rozwieszać plakatów żeby wybrać go na radnego bo zapytamy sie pana Michała co dla nas zrobił .

To chłopie pokaż jak być radnym jak bronić rolników, nic nie stoi na przeszkodzie. Człowiek dopiero coś próbuje zrobić, a już mu nóż w plecy. Takie to polskie piekiełko. Jestem z dolnośląskiego i zazdroszczę wam, że cokolwiek zaczyna się dziać u was. U nas radni mają wszystko głęboko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CHŁOPIE JA PISZE CO SIE DZIEJE I CO WIDZE A JAK NIE ZNASZ TEMATU PILNUJ DOLNEGO ŚLĄSKA JAK NIE PASUJĄ CI WASI RADNI TO O CO ICH WYBIERACIE NIE WIESZ KTO KOGO BRONI I KTO KOGO PO DUPSKU LIŻE ZRESZTA TO NIE TEMAT NA TO FORUM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michal kolodziejczak

Spotkanie bardzo owocne! 

Ponad 100 osób odważyło się przyjść. 2.5 godzinne spotkanie na którym wybrano 12 osób, które spotkają się jutro i podejmą decyzje. Atmosfera dość burzliwa, głosy bardzo różne. Widać było, ze byli ludzie wysłani, którzy chcą jedynie posłuchać. Ale to był mały procent. 

W przyszłym tygodniu w sobotę o 18 widzimy się kolejny raz. Pierwsze spotkanie było bardzo trudne do prowadzenia, ale już teraz widać, ze owoce będą duże. 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KALISZ

To rozumiem ze co sobota będą takie wieczorki i będziecie radzić,wybierać,głosować opowiadać sobie jak jest zniszczony nasz kraj a gdzie kąkrety .Moze lepiej było zaprosić pana z izby rolniczej pana Wróbla pana Kołodziejczyka  i zapytać co izba robi dla rolników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sieradzak

No nie. Ludzie, jacy szpiedzy. Każdy pszyszedl posłuchać bo jeszcze nigdy nic z takich przedsięwzięc nie wyszło. Byłem na tym spotkaniu i nikogo z PSL nie widziałem. Radzę ochlonac 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość SIERADZ2

ale widzisz co pisze ten michał ze byli zacytuje co napisał wódz tego zgromadzenia //WIDAĆ BYŁO ZE BYLI LUDZIE  WYSŁANI KTÓRZY CHA JEDYNIE POSŁUCHAĆ // wiec jak to odebrać dla mnie jest to jednoznaczne SZPIEDZY Z WROGIEGO OBOZU 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michal

Panowie, każdy już ochłonął. Tutaj nie chodzi o PSL czy inne partie.

Niekt nie patrzy na przynależność partyjna. Każdy z nas jest uczciwym rolnikiem i tego się trzymajmy. Jest bardzo dobrze ! Jest duże zainteresowanie i chęć do działania.

Pan z Kalisza daleko nie ma, zapraszamy w sobotę na 18 !  

W jedności siła ! 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lordenar

Ja przyjadę tylko tydzień minie potem kolejny, i co ustalicie/ ustalimy będzie koniec marca wszyscy wyjdą w pole i d*p* blada że strajku. Jakby młodych się czepić to mają chęć wyjechać ciągnikami, szumu narobić w internecie a tak zaraz wiosna nastanie i nadzieja na nowy sezon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vendetta

Śmiać mi się chce to spotkanie to jakiś cyrk  Robicie spotkanie na koniec sezonu a gdzie byliście w lipcu jak za darmo duże partie towaru sprzedawaliscie.  Na tym spotkaniu nikt z rolników nie ma pojęcia o tym jakie są teraz potrzeby rynku jeśli chodzi o ziemniaka i gdzie  sprzedawać a o jakości to już nie wspomnę bo większość nie wie co to jakość.  Co do wybranych przedstawicieli żaden nie ma pojęcia o tym jak reprezentować resztę rolników tylko patrzą jak tu z  domu uciec bo mają za delikatne rączki żeby coś zrobić.  Wszędzie rolnicy potrafią  się zorganizować i radzić sobie tylko nie tutaj wasza zazdrość i zawiść jest tak wielka że brak słów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Gość Vendetta napisał:

Śmiać mi się chce to spotkanie to jakiś cyrk  Robicie spotkanie na koniec sezonu a gdzie byliście w lipcu jak za darmo duże partie towaru sprzedawaliscie.  Na tym spotkaniu nikt z rolników nie ma pojęcia o tym jakie są teraz potrzeby rynku jeśli chodzi o ziemniaka i gdzie  sprzedawać a o jakości to już nie wspomnę bo większość nie wie co to jakość.  Co do wybranych przedstawicieli żaden nie ma pojęcia o tym jak reprezentować resztę rolników tylko patrzą jak tu z  domu uciec bo mają za delikatne rączki żeby coś zrobić.  Wszędzie rolnicy potrafią  się zorganizować i radzić sobie tylko nie tutaj wasza zazdrość i zawiść jest tak wielka że brak słów 

Człowieku domyślam się kim jesteś.. ale nie zrozumiałeś po co wczoraj było to spotkanie a mianowicie było po to żeby zacząć się organizować bo w pojedynkę to nawet super jakość towaru nic nie da jeżeli nie będą nas szanować i jeżeli nie nagłośnimy naszych problemów. Dajmy chlopaka się wykazać.

Co do zawiści i zazdrości to niech każdy zacznie od siebie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdybyście wczoraj przyszli tzn interesowali się tym tematem to byście wiedzieli kto dzisiaj się spotyka. może i sami byście byli. Ale lepiej siedzieć, narzekać i podburzać tych co się angażują.  widać, że tylko na forum pod anonimem umiecie się udzielać hehe 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inicjatywa dobra ale też uważam że taki list nic nie da.  

Cofnijmy sie kilka sezonow wstecz gdy pszenice konsumpcyjna sprzedawalam w cenie 1000zl\t a teraz?Jakie mamy ceny zboz, ceny warzyw, ziemniakow?... A kolejne dopłaty mają być zmniejszone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rolnik

tez jestem ciekaw kto  to ten "Kamilek " zazdrośnik jakiś albo.... jak byś znal Michała to byś wiedział, że on jak i jego Dziadek to SPOŁECZNICY !!!! a pozycja radnego, to w jego przypadku tylko utrapienie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • IGRiT unpinned i unfeatured this temat

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...