Skocz do zawartości

Stop wyzyskowi rolników - protest?


Gość Gazowany

Rekomendowane odpowiedzi

Gość LudwikPL

Pekińska teraz 2.5zł kg dlaczego taka cena? ano bo nie ma importu. Gdyby ziemniaki nie miały konkurencji to też by tak było, to nie winna rolnika tylko importerów szczególnie ich. Ziemniaki młode rosną szybko teraz będzie 30 ton za tydzień 40 i co zablokuje się całkowicie! I co zrobiły firmy skupujące nic cena spadła a oni całe hale importu. Dzięki wam... Importerzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają import ale starego bo taki nadaje się do pakowania i będzie pewnie jeszcze do połowy lipca, nasz młody nie nadaje się na markety bo po dwóch dniach jest czarny, pomijam to że chłopy do wora ładują wszystko jak leci więc trafi się łęta, kamień, zielone czy popękane bulwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szzone

Zastanówcie się ludzie jak można przykrywać sadząc w kwietniu po 10ha i liczyć na to że w ciągu tygodnia się przekopie i 1 czerwca wsadzi kapuchę. Takie cuda tylko raz na 10 lat.  Za tydzień 3zł za 15 i jeszcze całowanie kupca w łapkę. W lipcu to będzie wyprzedaż na maksa ponieważ zaczną się wakacje i zapotrzebowanie stanowczo spadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ROLNIK SIERADZ

to co przychodzi z zagranicy to jest dno jak to jest zakonserwowane jak lezy pod swiatłem i jest coraz ładniejsze a pani z miasta to bierze niech to zbadaja odpowiednie służby to wyjda kwiatki i nasz wtedy bedzie płacił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gościu

Kto nie nabrał nad wymiar roztropnie inwestuje zysk z poprzednich lat krzywdy miał nie będzie. Ale jak się jest chytrym i głupim w dodatku to trzeba strajk zorganizować, a to dobrze że temat poruszony opinia publiczna poinformowana, ale głupoty z siebie nie wystrajkujecie ! Sadziles 15 pyry , 7 wczesnej? Była lipa z roku na rok gorsza ? Wsadzić 3 ... O 4 mniej będziesz miał strat , a jak będziesz miał bicie to i na 3 się odkujesz i pole odpocznie , w kapustę na kilka terminów zrobisz jak się należy . Ale tam wszyscy tak samo mysla. Chodziłem z nimi do szkoły , to jest inna masa , nie tyczy się wszystkich. On tak robi bo ojciec w 2002 na mlodej to mtza kupił i wiatę postawił , to mnie też się uda;) a tu c**a się uda bo każdy robi w jeden termin i oddawactwa się musicie oduczyć , bo to tak trzeba nazwać . Już nie chodzi o pyre. Ale na wszystko macie ceny jak media ekspert ,byle o*ebac , byle sąsiad widział że się pozbyłem. Jak kiedyś dawno stałem z młodą pora i wyjściowa 1,2 -1,3 i znajomy handlarz jednego podpuścił że da 0,8 za większą ilość  to nie nie przy wszystkich, a siedzę na kawie u niego i idzie taki i mówi jak weźmiesz wszystko to za 0,7 sztuka... Brak słów. 

Tak to nie będzie dobrze nigdy, trzeba się cenić. 

Dowiadywać się ile towaru na innych giełdach ile po chłodniach, ile wzeszło, czy import idzie itd.... wtedy wiesz na co cię stać i za co .... 

 

Ja was za 5 lat nie widzę, pójdziecie do roboty a i tak po godzinach coś wsadzicie i będziecie psuć cenę.

Na wymioty mnie bierze , bo produkować umiecie a liczyć i sprzedawać już nie.

Kto mi przyzna rację ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pytamsie

Większe wydajności większe areały tylko zapotrzebowanie mniejsze. Zamiast narzekać trzeba szukać kontrahentów. Ile mają ludzie w Polsce jeść worek dziennie? Gdzie nasze spółdzielnie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ROLNIK

Wyzysk wyzyskiem rolnik nigdzie nie ma pewnie zapłaconej godziwej ceny za swoje artykuły ale w Polsce to już do w dużym stopniu przesada.

Zmienić to może jedynie z prawdziwego zdarzenia giełda która obraca towarem i ona handluje a nie rolnik wtedy jest kontrola nad ceną i ilością towaru jaka jest potrzebna danego dnia na giełdzie . Rolnik ma kontrakt i kopie na zamówienie a nie tak jak teraz jet cena to wszyscy na hura i robi się kicha .kto by nie miał kontraktu produkował by co innego

wtedy jest rynek stabilniejszy i ceny ,ciekawe czy niemiecki lub inny rolnik z zachodu by chciał tak kopać i koczować na giełdzie i się zastanawiać sprzeda czy nie sprzeda i to za grosze.

Przecież na dobrom sprawę to co robimy to totalna głupota małe partie towaru samochody przeładowane kto to słyszał na busy tyle pakować i wozić z giełdy na giełdę towar aby

aby sprzedać to tak jak wozić drzewo do lasu . Są rolnicy którzy byli na zachodzie to niech coś napiszą jak to powinno wyglądać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz

Ciekawe co z innymi towarami sprowadzanymi mam na myśli np cebulę kapusty czy czosnek też nikt tego nie kontroluje a na pułkach w sklepie kraj pochodzenia Polska jak ewidentnie widzę że sprowadzane bo sam uprawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
Gość Artur

A jakie ma znaczenie rozdrobnienie gospodarstw? Jeden potrzebuje złotówkę a inny milion. Problem tkwi braku ceł zaporowych w stosunku do zachodu Europy na produkty gorszej jakości. Oni mają dużo mniejszy koszt przychodu bo mogą np. korzystać z dowolnych środków ochrony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stop propagandzie

Ten obrazek z Morawieckim, co to za żenada? Morawiecki sprzedał przetwórwnie? Daleko mi do zachwytów nad PiSem, ale ludzie, bez takiej propagandy. 

 

Gdzie te maliny w sklepie 22zł/kg? A w skupie 1,70, a do czego ta malina ze skupu przemysłowa się nadaje? Ładna malina kosztuje 8-9zł w hurcie na giełdzie, a w detalu jakieś 12-14zł, a już pisanie, że we Francji X, a w Anglii Y to jakiś odlot. To jedz jeden z drugim i tam to zawieź, tej skupowej to nie dowieziesz do granicy województwa, a co mówić.

 

Nienawidzę propagandy, a tu widzę to samo co i politycy, ale w drugą stronę.

 

Wiecie czemu ceny są słabe? Bo przetwórnie są w obcych rękach, a malin nasadzili wszyscy ile weszło, bo płaciła.

Chcecie pomóc to róbcie szum o tym, że nie ma handlu ze wschodem, a nie jakieś brednie. 

FB_IMG_1531170742776.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wina rolników apropo ziemniaka sprzedawane na Węgry. Woleli brać z Niemiec bo tam fito nie było potrzebne a z polski tak a fito to fikcja po zakładane są firmy w innych krajach i się to omija po co? Przez to niemiecki ziemniak szedł a polski nie. Rolnik ma produkować poprostu rząd jest debilny minister rolnictwa jakiś zydek pewnie. Druga kwestia owoce dawali punkty w arimr jak ktoś brał na nasadzenia. A teraz jeszcze dają kasę Ukrainie na nasadzenia. Zydkom to na rękę bo towar wezmą za darmo a zaowazcie ceny soków w sklepach się nie zmieniły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Nie bedzie protestu wszyscy przedstawiciele rolnikow sa spacyfikowani przez rzad popieraja jego polityke .PIS jest partia antychlopska , dzialanie rzadu polegaja na utrudnianiu zycia rolnikom.Jaki protest skoro wies popiera PIS . Czegos takiego to juz dawno nie bylo zeby nie liczyla sie praca iuczciwosc a ilosc dzieci i czy popierasz  obecna wladze Morawiecki dodal pare litrow on do hektara i za powiwdzial wycofanie ustaw o zwierzetach futerkowych i uboju rytualnym ,chce przypomniec ze to PIS  zlozyl te ustawy,Sprzedawac swoje produkty wolno bylo od zawsze ,Dziwie sie rolnikom obecnym na spotkaniu z premierem ze  mu bili brawo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szuja
19 godzin temu, Gość Fiskus napisał:

Tak jest efekt protestow...Wprowadzja podatek dochodowy dla rolnikow,brawo !

Jeżeli wprowadzą dochodowy to będą musieli znieść rolny, wtedy gminy zostaną bez podstawowego źródła dochodów więc zniosą zwolnienia za budynki oraz transport do produkcji rolnej w efekcie rolnik zostanie wydymany podwójnie bo zapłaci dochodowy a także za każdą stodołę i najmniejszy nawet chlewik nie mówiąc już o przyczepach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rolnik skazany na selekcje

czego boicie się podatku dochodowego myślę ze produkujący na rynek wyszli by na tym dużo lepiej ponieważ koszty są  tak duże że nie było by tak żle jeśli można było by dostać za towar godziwą opłacalną cenę to myślę że stać by cię było na opłacenie podatku a tak często brakuje nawet na płacenie podatku rolnego do gminy  protestować trzeba bo jeśli nie będziemy to zawsze będziemy w d*pę kopani jaszcze kilka miesięcy temu jak napisałem że nie tylko w uprawie  ziemniaków ale w innych sektorach naszego rolnictwa dzieje się zle  to napisano że selekcja musi być nie każdy pracuje żeby godnie żyć i żeby za jego pracę otrzymał godziwą zapłatę  brawo dla MICHAŁA trzeba się jednoczyć walczyć o swoje to my musimy być przed nimi i pokazywać im jakie rozwiązania są nam potrzebne a nie godzić się na przepisy za biurka pisane często przez ludzi nie mających pojęcia o sprawach związanych z rolnictwem piszcie swoje postulaty a wtedy będzie większa szansa na ich realizację a nie krytykujecie tych co walczą w swojej ale i waszej sprawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • IGRiT unpinned i unfeatured this temat

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...