Skocz do zawartości

Stop wyzyskowi rolników - protest?


Gość Gazowany

Rekomendowane odpowiedzi

Gość rolnik

unia daje grosze na polskie rolnictwo ale wszyscy kupują prawie wszystkie maszyny zachodnie , kredyt w zachodnim banku , samochód zachód  market zachód opryski zachód wszystko zachód to kto zarabia my czy zachód  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gościu

Zamiast kupić pług unii Grudziądz czy tam agro-masz za 25-30 k PLN, talerzowe za 20 k, opryskiwacz za 60_90 k itd kupują w pakiecie kredytowym zwanym dopłatami pług za 60-75, talerzowe za 40-50, opryskiwacz za 140 i się cieszą że dostali a naprawdę zostali wydymani na grubą sumę. Bo maszyna się ma ciężko zwrócić , a gdzie amortyzacja części koszty obsługi ? Ale jak sąsiad ma 50 ha i 140 koni John Deerea to ja mam nie mieć fendta 140 koni na 25 ha ? Jak dali to trzeba brać najlepiej do ostatniej zlotowki, a potem się drapać po głowie jak spłacić i z tyłu głowy pytanie jak sąsiad to utrzymuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chlor

Niestety ale jak by nie patrzał to tak naprawdę Niemcy są ze swoim patriotyzmem jakieś 200 lat przed nami. Te nasze barany nawet nie pomyślą aby tak sprytnie kiwnąć wszystkich i ściągnąć kasę z powrotem, potrafią tylko pierfolić głupoty o wstawaniu z kolan, machać flagami i kłócić się ze wszystkimi dokoła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Gość Gościu napisał:

Zamiast kupić pług unii Grudziądz czy tam agro-masz za 25-30 k PLN, talerzowe za 20 k, opryskiwacz za 60_90 k itd kupują w pakiecie kredytowym zwanym dopłatami pług za 60-75, talerzowe za 40-50, opryskiwacz za 140 i się cieszą że dostali a naprawdę zostali wydymani na grubą sumę. Bo maszyna się ma ciężko zwrócić , a gdzie amortyzacja części koszty obsługi ? Ale jak sąsiad ma 50 ha i 140 koni John Deerea to ja mam nie mieć fendta 140 koni na 25 ha ? Jak dali to trzeba brać najlepiej do ostatniej zlotowki, a potem się drapać po głowie jak spłacić i z tyłu głowy pytanie jak sąsiad to utrzymuje. 

Tak jest a nikt nie pamięta że każdemu z nas ojciec czy dziadek dorobił się tego co teraz mają wnuki czy dzieci Ursusem, Zetorem i maszynami polskiej produkcji. Teraz polskie jest bee bo trzeba szpanowac niemieckim sprzętem a Polski przemysł prawie upadł! A niby tacy z Polaków patrioci slyszy się w telewizji. Protestujecie przeciwko importowi warzyw a kupujecie importowane maszyny i wymagacie od konsumentów żeby jedli tylko polskie a siejecie importowanymi nasionami! Gdzie tu logika i konsekwencja! Pusty śmiech mnie zbiera!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kupuje holenderskie odmiany np.kapusty ale jak uprawialem marchew i pietruszkę to polskie odmiany np.marchew Jawa a zwłaszcza pietruszka np. Sonata czy zachodnie ale z polskiej reprodukcji nigdy mnie nie zawiodły a np.z pietruszka Arat czy Eagle miałem problemy. Polskie odmiany cebuli dużo lepiej wychodzą na mojej ziemi bo nie mam możliwości deszczowania niż zachodnie a cena 3/4 niższa a sprzedaje towar matketowy nie przemysłowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Henio

Kolega Piotr z Małopolski ma racje.....po co robić te protesty i to wszystko jak zachód nas opanował w całości. A my kupujemy samochody traktory maszyny środki do produkcji opakowania i wiele innych niemieckiej produkcji a mamy pretensje do konsumentów że kupują importowane warzywa?? wolna konkurencja....zresztą ja uważam że polska żywność powoli zaczyna tracić swój dawny smak i inne walory....produkujemy więcej i gorzej. Nie liczy się smak tylko wygląd taka prawda. Ostatnio kupiłem polskie pomidory i powiem otwarcie że smakowały fatalnie....zagraniczne miały lepszy smak niż nasze krajowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rolnik z wielkopolski

jagby nie patrzeć to cała gospodarka od a do z sprzedana jak nie sprzedali za grosze to zbankrutowali a zachód sie smiał i kupował za  czapke śliwek  co z tego że fabryka ursus produkuje ciągniki polskie jak w tym ciągniku polska jest  tylko kabina bo silnik perkins skrzynia carraro naped terz to co to za polski ciągnik  tylko składany 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rolnik

wyrównanie dopłat da tyle samo co wejscie do uni co z tego ze po wejsciu do ue dostaliśmy dopłaty jak srodki do produkcji zdrożały 100% to samo z maszynami i resztom o ile wyrównają dopłaty to środki produkcji zdrożeją i to co dają nam wiecej to oddamy w zębach zachodowi żeby tylko starczyło to samo z maszynami    tylko drożeja  jak jakiś program to co tydzień inna cena  jeśli ktoś  myśli ze większe dopłaty coś zmienią  to tylko obrót bo w kieszeni polskiego rolnika zostanie tyle samo o ile nie mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat tu się nie zgodzę, trzeba się przeciwstawiać takiej rzeczywistości. Powołanie Unii, jak rolnicy powołali jest dobre, tylko te protesty, a w szczególności postulaty durne. Jeszcze na domiar złego, pozwalają, żeby politycy przyjeżdżali i świecili ryjami przed kamerami, bo wybory w tym roku. Unia, czy stowarzyszenie, pozyskać środki i promować polską żywność. Kropla drąży skałę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tytus
15 godzin temu, Piotr Malopolska napisał:

Tak jest a nikt nie pamięta że każdemu z nas ojciec czy dziadek dorobił się tego co teraz mają wnuki czy dzieci Ursusem, Zetorem i maszynami polskiej produkcji. Teraz polskie jest bee bo trzeba szpanowac niemieckim sprzętem a Polski przemysł prawie upadł! A niby tacy z Polaków patrioci slyszy się w telewizji. Protestujecie przeciwko importowi warzyw a kupujecie importowane maszyny i wymagacie od konsumentów żeby jedli tylko polskie a siejecie importowanymi nasionami! Gdzie tu logika i konsekwencja! Pusty śmiech mnie zbiera!

ja mam 8ha i też mf 140km ijeszcze dodatkowo 4 ciągniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Gość tytus napisał:

ja mam 8ha i też mf 140km ijeszcze dodatkowo 4 ciągniki

To chyba nie masz powodów żeby narzekać ani tym bardziej protestować? Wogole to dziwne że trafiłeś na to forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.03.2018 o 22:19, Krzysztoff napisał:

Akurat tu się nie zgodzę, trzeba się przeciwstawiać takiej rzeczywistości. Powołanie Unii, jak rolnicy powołali jest dobre, tylko te protesty, a w szczególności postulaty durne. Jeszcze na domiar złego, pozwalają, żeby politycy przyjeżdżali i świecili ryjami przed kamerami, bo wybory w tym roku. Unia, czy stowarzyszenie, pozyskać środki i promować polską żywność. Kropla drąży skałę.

Prawdę rzekles! Jedyny sposób to przekonać konsumentów żeby kupowali polskie produkty bo myślę że Polski rząd niema chęci ani mocy by chronić  Polski rynek zywnosci przed zalewem z zachodu czy nawet Ukrainy! Ale o czym tu gadać jak 3/4 rolników kupuje zachodnie maszyny, nasiona, sadzeniaki, pasze, zwierzęta hodowlane czy nasienie inseminacyjne! A niech nas Niemcy wykupią do reszty bo zostały tylko mleczarnie które są dla nich jak sól w oku i ziemia którą po cichu przejmują od dawna! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Szczepanitoo napisał:

Nie oceniajcie abyście sami nie byli oceniani:-) a tak na poważnie mam kolegę co ma 12ha ornego i ciągnik 130KM bo ma takie różnice wysokości że mniejszym by za wiele nie zrobił.

A weź przestań pisać bzdury! Chciał ,mial na to, i kupił taki  traktor a nie że musiał  bo jedna skibe mniej albo 1m agregat mniejszy i robi jak wcześniej robił tyle że może pare godzin dłużej! Ile można orac 12 ha nawet 60-tka pod górę 2 skibami? 4 dni? Ja mam  taki kawalek 10ha zaje..e  ciezkiej redziny i tyle robię spokojnie ciągnikiem 60KM w 3 dni a jak dobre warunki to niecale 2 . Kupują ludzie takie duze ciagniki i robią nimi po 50mth rocznie byle się pokazać! Jeszcze na kredyt!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik
W dniu 30.03.2018 o 21:31, Gość Henio napisał:

Kolega Piotr z Małopolski ma racje.....po co robić te protesty i to wszystko jak zachód nas opanował w całości. A my kupujemy samochody traktory maszyny środki do produkcji opakowania i wiele innych niemieckiej produkcji a mamy pretensje do konsumentów że kupują importowane warzywa?? wolna konkurencja....zresztą ja uważam że polska żywność powoli zaczyna tracić swój dawny smak i inne walory....produkujemy więcej i gorzej. Nie liczy się smak tylko wygląd taka prawda. Ostatnio kupiłem polskie pomidory i powiem otwarcie że smakowały fatalnie....zagraniczne miały lepszy smak niż nasze krajowe.

Henio piszesz takie bzdury że aż w oczy kuje. Polskich samochodów nie ma, ciągniki rolnicze to tylko montownie i do tego jakość nie adekwatna do ceny ,a co do maszyn to rolnicy w większości kupują polskie. Widać po rozwijających się starych Polskich firmach i powstających nowych.

 

Jakość Polskich warzyw i owoców smak są nieporównywalnie lepsze od zachodnich tu nie ma żadnej dyskusji  tylko często firmy przepakowują zachodni towar w opakowania z Polskim logo by te śmieci z zachodu psuły nam opinie.

Podstawienia dla wszystkich z okazji świąt Wielkanocnych!!!!!

PS.dodam że protesty są konieczne i to na większą skalę , informowanie władz i społeczeństwa o poważnym problemie jakim jest wielki nie kontrolowany import i z tego powodu brak zbytu dla naszych towarów. Może ktoś się obudzić nim będzie za późno!!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy robi tak jak może i tak jak mu wygodnie(wiadomo są przypadki takie jak piszesz i to dużo i tego nie pochwalam ale to już jest problem tych konkretnych osób). No nie wiem czy ursusa 1224 ( to nawet chyba 120KM) z początku lat 90 kupował na kredyt i na pokaz ale ok, nie chce się sprzeczać bo dziś Święta Wielkiej nocy. Także wszystkiego dobrego dla Kolegów Rolników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • IGRiT unpinned i unfeatured this temat

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...