Skocz do zawartości

Stop wyzyskowi rolników - protest?


Gość Gazowany

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Rolnik

Brawo Panie Michale, jestem na każdym strajku, popieram w 100 procentach Pana walkę i nie opuszczę żadnej blokady. Dziwię się tylko rolnikom dlaczego tak mało uczestniczą w blokadach dróg, przecież to nic nie kosztuje a te strajki są w naszym interesie. ROLNIKU obudż się i dołącz do nas strajkujących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Rolnik z centrum

Powiem  Wam że z roku na rok będzie jeszcze gorzej . Nasi trzej  wschodni sąsiedzi  dokonują ogromnych inwestycji we własnych rolników . Za kilka lat to oni będą chcieli  eksportować na nasz rynek

 W Łęczycy ma być protest w środę . 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość realista
1 godzinę temu, Gość Rolnik z centrum napisał:

Powiem  Wam że z roku na rok będzie jeszcze gorzej . Nasi trzej  wschodni sąsiedzi  dokonują ogromnych inwestycji we własnych rolników . Za kilka lat to oni będą chcieli  eksportować na nasz rynek

 W Łęczycy ma być protest w środę . 

 

TO JEST PRAWDA.W tym momencie są prawie samowystarczalni,a za chwilę oni będą nas zalewać z jednej strony,a zachód z drugiej.Niestety decyzje w sprawie ceł czy zakazów importu są podejmowane w Brukseli a nie w Warszawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis przedstawiciele Unii Warzywno Ziemniaczanej zaczęli rozmowy w ministerstwie rolnictwa. 13 członków stowarzyszenia spotkało się z ministrem Jurgielem i jego kilkunastoma urzędnikami. 

Okazuje się, ze izby rolne w ogóle nie spełniają swojej roli. Delegaci izby nie informują o najważniejszych problemach polskich rolników a można powiedzieć, ze dla nich najważniejsza jest walka z bakteriozą ziemniaka. Ta walka trwa kilkanaście lat i nic nie wskazuje by miała się zakończyć. 

Problemy, które my podnieśliśmy to oczywiście niezliczone tony warzyw wjeżdżające do Polski. Tych warzyw i ziemniakow według nas nie bada odpowiednio piorin a niż na pewno nie bada ich sanepid -a to on powinien to robić. !! Tylko sanepid może zbadać produkty rolne na pozostałości śor.

roznice w dopłatach między nami a innymi krajami. Jakoś mało kto podnosi ten problem ostatnio a jest on bardzo. 

Wskazalismy na problemy, które powstały po wprowadzeniu Embarga i na to, ze nikt nam nie pomagał w tym trudnym czasie i nalegamy na interwencje w tej sprawie. 

Spotkanie trwało ponad  2 godziny i przebiegalo w dość burzliwej atmosferze bo urzędnikom nie mieści się w głowie, ze ziemniaki mogą kosztować 20 groszy za kilkogram. Na dodatek urzędnicy nie rozumieją procederu przywożenia ziemniakow i warzyw do Polsk i przepakowywania och w nasze opakowania, a następnie sprzedawania jako Polskie. 

Wszystkich tematów było wiele, wiele.. 

Minister zaproponował zorganizowania zespołu, który ma zająć się problemami zgłaszanymi przez nas -ciekawe.. będziemy próbować. Może się uda. 

Patologią jest to, ze nikt nie przedstawia naszej sytuacji i naszych problemów! Posłowie, delegaci izby rolnej, nikt, nikt nie zajmuje się nami ! 

Nastepne spotkanie za tydzień. 

Jutro wracamy na krajową 12 w Blaszkach bo rozpoczęcie rozmów to jeszcze nie sukces.

Wszystkim zgromadzonym przedsatawimy sytuacje, opowiemy o spotkaniu, naszych odczuciach i propozycjach ministra.  

Im więcej nas będzie tym lepiej. Chcemy by Unia Warzywno Ziemniaczama zjednoczyła jak najwiecej polskich producentów warzyw i ziemniakow z całej Polski. Wtedy będziemy mieć sile ! 

Jesli macie pytania to dzwońcie: 601907557

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Michale proszę uważajcie na PSL bo już wyczuł okazję żeby się podczepic pod Wasze protesty i działania i też ogłaszają nagle protesty hodowców trzody! To szczyt obłudy i bezczelności! Z daleka się trzymać o nich! Właśnie przeczytałem o tym na Onecie i krew mnie zalała! Widzą że rolnicy sami się ruszyli to już pokazują mordy do kamer i szczekają na PIS a sami w koalicji z nimi byli jak że wszystkimi możliwymi partiami zresztą byle dostać stołki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ŁK.T

Się psl obudził.. No  prosze. A jak byli u władzy to co zrobili ??  Nie jestem fanatykiem obecnej władzy, ale tej, szkoda słów, parti nie toleruje w ogóle. Kampanie sobie chcą rozpocząć.. sprzedawczyki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego obecnie największym wyzwaniem będzie tworzenie stowarzyszenia skupiającego producentów rolnych. Unia Warzywno Ziemniaczana ma na celu organizowanie rolników by sami mogli (np. Tak jak teraz ma to miejsce) rozmawiać z ministrem. My nie potrzebujemy partii politycznych czy innych przebierańców, którzy mają nas reprezentować. Musimy zrobić to sami. W innym przypadku znów zostaniemy oszukani. 

Juz w poniedziałek o godzinie 18.00 w Centrum Kultury organizujemy spotkanie dla wszystkich rolników produkujących warzywa i ziemniaki, a także zajmującymi się innymi gałęziami rolnictwa. Po krótce przedstawimy to co udało się osiągnąć do tej pory. 

Zachecam do przybycia i tworzenia Unii Warzywno Ziemniaczanej. Przed nami dużo pracy organizacyjnej. Chcemy by przedstawiciele Unii Warzywno Ziemniaczanej przynajmniej raz w miesiącu spotykali się z ministrem rolnictwa i podejmowali bieżące tematy. 

Razem będziemy mieć wielką sile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ROLNIK

Panie MICHALE  jak mogą być zaszuwladkowani polscy rolnicy pod kątem bakteriozy  przez szesnaście lat co to za tłumaczenie  gościa który powinien przejść do reliktu niech przedstawi piorin badanie pod innym kontem czy jakieś robił w ogóle. Wszyscy w tych agencjach zrobili sobie prywatne folwarki do robienia pieniędzy a przecież ustój feudalny mamy już dawno  za sobą  .Tyczy się to wszystkich obszarów produkcji rolnej  w naszym kraju .Próbuje się nas uzależnić od łaski i nie łaski zachodu w kwestii żywności od produkcji zachodu bo oczywiście co PoLskie to BE nie po darmo hodowali sobie konsumentów przez tyle lat .Jakość wirtualna a nie smakowa nawet tokarka by się pomyliła .Jedna wielka banda złodziei  markety wyjechały na grzbietach Polskich rolników  a dzisiaj się na nich wypieli taniej ściągnąć z zachodu niż kupić od nas.A jako ciekawostka Bługarscy rolnicy odchodzą też od produkcji bo duże koszty a cena żadna.NIE REZYGNUJCIE .I jeszcze jedno markety marketami a kto  handluje na giełdach warzywnych handlarze  zagranicznym towarem to jest dopiero konkurencja.A przecież te giełdy często powstały z publicznych pieniędzy dla rolników a ci się uwłaszczyli .Niech wprowadzą dopłatę do produkcji ziemniaka sprzedaży fakturowej tak jak akcyza , moment znikną handlarze bo w każdego interesie będzie faktura .Najgorsza pijawka PSL nie dajcie i się podpiąć po protest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik

Proponuje naciskać na popularne telewizje jak tvp info, polsat, tvn, trwam itd aby w główych wydaniach wiadomosci  pokazali protesty rolników, aby nagłośnić sprawę, bo obecnie nic sie o tym nie mówi, wszyscy chwala wieś się rozwija dopłaty itd. przeciętny Polak nawet nie zdaje sobie sprawy ze rolnik sprzedaje ziemniaki po 20gr/kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zza Oceanu
W dniu 14.03.2018 o 19:50, Gość Kola napisał:

Nie mam czasu śledzić na bieżąco tych wszystkich NEWSÓW od mojego ostatniego wpisu mija tydzień. Brawo idziecie do przodu, ale nadal denerwuje mnie, a zarazem przykro mi jest, że rolnicy są traktowani jak głupie pasożyty w tym zatrutym organizmie, jakim jest Polska. Wartościowi ludzie, którzy przekuwają trud pracy na roli we własny sukces, którego wszyscy im zazdroszczą. Polacy boimy się mówić, kto jest, kto? Anglicy już dawno zadali sobie to pytanie: „who is who?” Znaleźli odpowiedź i zostawili całą UE z jej biurokratycznym bałaganem i wymyślaniem nie równych przepisów.

Działacz SPZ i wieloletni delegat izby rolniczej Jerzy Wróbel oraz przewodniczący Jan Kołodziejczyk a jeden z Panów w TV mówi bez nazwisk to może powiedzmy Jerzy W. albo Jan K. a co oni mają jakieś zarzuty prokuratorskie? Przecież oni pochodzą z terenu gm. Błaszki tutaj pochowani są ich przodkowie tutaj też się urodzili i wychowali w śród Was. Pamiętam jak Jurek zaczynał, jak na gospodarce u swojego śp. ojca uprawiał pakował ziemniaki siatki wraz z bratem.

Nie wiem ile zostało w tych ludziach jeszcze ludzi?

Czy to złoty kaganiec knebluje im usta?

Czy sznur kredytów zabardzo uciska?

Ale gdyby mi ktoś wtedy powiedział, że historia i ludzie tak ich teraz ocenią nie uwierzyłbym…

Słowa o mafii ziemniaczanej bardzo ostre. Należy powołać komisję sejmową i to szybko oraz objąć ochroną tych, którzy publicznie zaczęli o tym mówić.

Nie bądźmy śmieszni i dziecinni. Wydaje mi się, że z takim rozumowaniem do niczego nie dojdziecie wręcz się cofniecie. Niedługo wybory nie prześpijcie ich potrzeba jesteś świeża młoda myśl pisałem czystki robić tu i teraz! Na dole! Ludzie honorowi, którzy nic nie zrobili dla dobra społeczeństwa powinni złożyć rezygnację. Trzeba mówić, jeśli smakował kawior i francuskie szampany w dworkach to niech teraz smakuje „czarny chleb i czarna kawa!”

W Polsce jak już dostanie się na stołek to usiądzie i siedzi ciepła posadka pieniądze są jakoś to będzie no, ale zaraz zaraz Panowie i Panie do czegoś zostaliście powołani to już zaa biurka w teren i badać sytuację. Wiele zwykłych rolników zostało zmanipulowanych, ale trzeba otwierać oczy wszystkim.

Wielkie i piękne słowa „ziemniak skarbem regionu” najwidoczniej tylko dla wybranych. Mimo mojego wieku surfuje po Internecie, kiedy tylko mam na to czas wertuje, czytam wiele, ale nie wiem jak wytłumaczyć to:

www.blaszki.pl/ogolnopolskie-wydarzenie-rolnicze-w-kalinowej/ 

Mam bardzo mieszane odczucia z jednej strony Burmistrz walczy o dobro rolników z drugiej fotografował się jakby byli dobrymi przyjaciółmi?

Dla wszystkich kilka artykułów czytajcie ze zrozumieniem oglądajcie fotografie i sami dochodźcie prawdy:

www.topagrar.pl/articles/aktualnosci/awantura-o-kase-czyli-sachajko-kontra-izby-rolnicze/

www.izbarolnicza.lodz.pl/content/cz%C5%82onkowie-rad-powiatowych-izby-rolniczej-wojew%C3%B3dztwa-%C5%82%C3%B3dzkiego

www.izbarolnicza.lodz.pl/content/posiedzenie-rady-powiatowej-izby-rolniczej-wojew%C3%B3dztwa-%C5%82%C3%B3dzkiego-w-sieradzu

www.polskiziemniak.pl/o-nas/

www.polskiziemniak.pl/krajowe-dni-ziemniaka-2017-za-nami-galeria/

Kampanię wyborczą uważam za rozpoczętą. Wiele osób „Jak to się mówi... !!! trzeba iść z duchem czasu...” jest już aktywna na facebooku w szczególność Ci, których dotyczy ta sprawa agitują, komentują próbują chwytać się ostatniej deski, czyli Was, bo to od Was zależy czy zostaną wybrani.

Brakuje mi dobrego kontrkandydata we Wróblewie myślę, że w ciągu kilku tygodni wyłoni się, bo o moje Błaszki jestem spokojny tu już jest i to nie jeden.

Straciliście rynki zbytu Krajowy, Rosyjski pozostało jedno iść po władzę i stołki i robić coś naprawdę dla społeczeństwa tyczy to się wszystkich rolników w całej Polsce. Osobiście mam odczucia, że Unia Warzywno Ziemniaczana ma realne szanse osiągnąć próg wyborczy najbliższych wyborach.

Jeśli będziecie się bać we WŁASNYM KRAJU powiedzieć prawdę to ten kraj nie jest WASZ! Pamiętajcie o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z centrum

Chciałbym może podpowiedzieć tym co już z ministrem  się spotkali i mają kolejny raz u niego wizytować . Na przewóz paliw auta muszą być specjalnie oznakowane , na przewóz żywca podobnie, a na przewóz warzyw i ziemniaków  ?  Jedzie auto nie wiadomo z czym na zachód Europy a w drodze powrotnej aby pusto nie wracać ładują ziemniaki , bądź warzywa  i do Polski  wraca  . Gdyby był wymóg specjalnego oznakowania aut do przewozu tych produktów , to po pierwsze już jakiś kaganiec by był , bo można by  np 500 000 zł kary nałożyć na auto które nie jest dostosowane a przewozi . Przecież my wszyscy to jemy   a po nawozach sztucznych  tiry mogą żywność  nam przywozić , czy po jeszcze gorszym świństwie . Specjalne oznakowanie aut i nasilone kontrole i wiedzielibyśmy wszyscy ile płodów rolnych do naszego kraju naprawdę wjeżdża , bo teraz to tylko wróżka to wie . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z centrum

Nie chodzi o niszczenie . Swego czasu starałem się o pozwolenie na stosowanie serwatki w żywieniu trzody chlewnej . Wyobraźcie  sobie że nie wolno mleczarni sprzedać serwatki rolnikowi który nie ma stosownego pozwolenia .  Aby je otrzymać od weterynarii to rolnik musi mieć specjalne zbiorniki i również specjalny pojazd . Co roku Powiatowa weterynaria  musi sprawdzać i wystawiać takowe zezwolenie . Dla świń muszą być normy zachowane ,a dla ludzi już nie ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • IGRiT unpinned i unfeatured this temat

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...