Skocz do zawartości

Stop wyzyskowi rolników - protest?


Gość Gazowany

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Rolnik

Nie potrzeba nam takich wypowiedzi pewnie jestes z firmy ktorej nie na reke jest działanie uni warzywno ziemniaczanej i obawiasz sie kontroli swoich ciemnych interesów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z centrum

To nie wina kolegi Michała że ci przy korycie zawężają  temat tylko do ziemniaków . Nie chcą pokazać prawdziwej skali problemu i celowo tylko o ziemniakach mówią .

Pan  który nie mógł słuchać o celowym obrzydzaniu polskich ziemniaków zapewne ma w tym swój interes aby w to nie wierzyć . Ja znam fakt gdzie piękna polska marchew co rusz wracała się z marketu , bo niby nie ładna . Jak Sławek wedle sugestii dyrektodka z K..u zaczął sprowadzać z zagranicy i tamto badziewie myć i podawać , to zaraz było cacy . Tylko że to cacy to tylko 3 tiry były , bo dalej to już męczyli na Zjazdowej gdyż już nikt nie chciał tego kupić , bo takie nieładne było . Nikt mi tego nie mówił , sam to widziałem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Gość Rolnik z centrum napisał:

To nie wina kolegi Michała że ci przy korycie zawężają  temat tylko do ziemniaków . Nie chcą pokazać prawdziwej skali problemu i celowo tylko o ziemniakach mówią .

Pan  który nie mógł słuchać o celowym obrzydzaniu polskich ziemniaków zapewne ma w tym swój interes aby w to nie wierzyć . Ja znam fakt gdzie piękna polska marchew co rusz wracała się z marketu , bo niby nie ładna . Jak Sławek wedle sugestii dyrektodka z K..u zaczął sprowadzać z zagranicy i tamto badziewie myć i podawać , to zaraz było cacy . Tylko że to cacy to tylko 3 tiry były , bo dalej to już męczyli na Zjazdowej gdyż już nikt nie chciał tego kupić , bo takie nieładne było . Nikt mi tego nie mówił , sam to widziałem 

To widzę chyba kolega niedaleko mieszka:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement
6 godzin temu, Gość szczur napisał:

Właśnie obejrzałem materiał trzy posty wyżej a właściwie dotarłem do miejsca w którym mowa o polskich ziemniakach wystawianych na dwór celem zazielenienia i dalej już nie mogłem słuchać tych bzdur. Nie można publicznie wygłaszać sensacji zasłyszanych pod sklepem bo to nie ma pokrycia w rzeczywistości, typ prowadzący wywiad wyczuł że rozmówca pociska kocopoły i kilka razy mało nie parsknął śmiechem, Pan prezes całej tej unii nie wie nawet co to jest PIORiN, ludzie jak nie przygotujecie się merytorycznie do rozmowy to nikt nie potraktuje was poważnie a już na pewno nikt z ministerstwa.

Natomiast jeżeli chodzi o bakteriozę to pretensje można mieć tylko do tych co ustalali warunki wejścia PL do UE, w dokumentach przedakcesyjnych zobowiązali się do tego że będą badać wszystkie wyjeżdżające z PL do UE ziemniaki a wjeżdżające do nas są zwolnione bo na zachodzie nie ma bakteriozy co jest oczywiście nieprawdą bo tam po prostu nie bada się ziemniaków innych niż sadzeniaki pod tym kątem. Sami sobie jesteśmy trochę winni bo u nas sadzi się gównianym materiałem od sąsiada a o dezynfekcji maszyn nikt nie słyszał. Nawet jak kupił kwalifikowane sadzeniaki a posadził brudną sadzarką to już w chwili sadzenia je poraził.

 

A gow. o prawda! O bakteriozie przed wejściem do unii nikt w Polsce nie słyszał! Przywlekli to do nas z zachodnimi ziemniakami! To sama z bakterioza i fuzarioza cebuli- lata sialo się polskie odmiany siewki a zwlaszcza dymki i bylo ok! Sam kupowalem dymke z Zakroczymia sadzilem 5x na tym samym polu i rosła a wsadzilem raz holenderska i od razu problemy z chorobami  i pole załatwione na parę lat! Załatwili nas na cacy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zwykłyChłop
2 minuty temu, Piotr Malopolska napisał:

A gow. o prawda! O bakteriozie przed wejściem do unii nikt w Polsce nie słyszał! Przywlekli to do nas z zachodnimi ziemniakami! To sama z bakterioza i fuzarioza cebuli- lata sialo się polskie odmiany siewki a zwlaszcza dymki i bylo ok! Sam kupowalem dymke z Zakroczymia sadzilem 5x na tym samym polu i rosła a wsadzilem raz holenderska i od razu problemy z chorobami  i pole załatwione na parę lat! Załatwili nas na cacy!

Bakteriozy nikt nie przywlukł to zwykła choroba występująca wszędzie a u nas to fikcja ograniczająca export podobnie jak ASF w trzodzie. Przyroda to naturalny twór nie da się jej ograniczyć żadnym prawem ani przepisami. Podobnie jak ziemia ma nieskończone zasoby regeneracyjne. Naturalna selekcja musi być. Ludzie myślcie trochę to nic nie kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z centrum

Ja do pana Michała  miałbym sugestie . Mianowicie gdy stowarzyszenie  będzie już w sądzie zarejestrowane i będzie miało struktury , to zorganizujcie coś w stylu "Spółki  Wodnej " . Wójt niechby po innych wójtach rozesłał informację że jest coś takiego jak Stowarzyszenie Polskich Producentów Ziemniaków i Warzyw i rolnicy mogą a nawet powinni co rok wpłacić na tę organizację powiedzmy równowartość  1zł/h. Te pieniądze byłyby poświęcone tylko i wyłącznie  na  koszty związane z ewentualnymi protestami , blokadami i karami za rozpierduchę . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tytus
11 godzin temu, Gość Paweł napisał:
W dniu 9.03.2018 o 19:19, Gość chlor napisał:

Jurgiel producentów warzyw dalej nie zauważa !!!

bakteriozy w kapuscie też przywlekli z nasionami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szczur

 

15 godzin temu, Piotr Malopolska napisał:

A gow. o prawda! O bakteriozie przed wejściem do unii nikt w Polsce nie słyszał! Przywlekli to do nas z zachodnimi ziemniakami! To sama z bakterioza i fuzarioza cebuli- lata sialo się polskie odmiany siewki a zwlaszcza dymki i bylo ok! Sam kupowalem dymke z Zakroczymia sadzilem 5x na tym samym polu i rosła a wsadzilem raz holenderska i od razu problemy z chorobami  i pole załatwione na parę lat! Załatwili nas na cacy!

 I stąd właśnie biorą się durne teorie spiskowe że wszyscy są przeciw biednemu polskiemu rolnikowi. Bakterioza była w jeszcze większych ilościach niż teraz ale nikt tego nie badał, byliśmy pod ruskim butem a u nich na to nie ma kwarantanny i choroba jest traktowana jako przechowalnicza. Jak ktoś zauważył bakterioza była, jest i będzie ale można ją ograniczać poprzez wymianę sadzeniaków i reżim sanitarny, niestety jednego i drugiego u nas brak.

2 godziny temu, Gość Konsument napisał:

Nasz towar się nie nadaje, kupiłem worek do domu od znajomego z hurtowni z którym handluję, połowa ziemniaka do wyrzucenia, sam mówił, że już nie wie od kogo ma brać, bo od każdego jest to samo.

Kupiłem Belga, 0 odpadu, różnica 2 czy 3zł na worku. Hurtownik powiedział, że będzie robił już tak samo i z polskiego zrezygnuje, bo tylko traci klientów. 

No to jak w końcu jest z tym super polskim towarem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rolnik z wielkopolski

gość szczur

ziemniaki paszowe DLA BYDŁA z transportem kosztują  15 GR luzem

ziemniaki jadalne workowane kosztują 20 gr czyli 3 zł minus worek który kosztuje 23 gr a ty bys chcial malowany towar w cenie paszowych .Napisz ile zapłaciłes za ten worek w hurtowni bo rolnik ma wyprodukować za 20 gr a pseudo hurtownia która ma przywieziony towar pod drzwi zarabia po 3-5 zł na worku no bo przecież oni też majom koszty  a dla nich 1 zł z worka to nie zarobek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement
Gość Paweł
7 godzin temu, Gość szczur napisał:

 

 I stąd właśnie biorą się durne teorie spiskowe że wszyscy są przeciw biednemu polskiemu rolnikowi. Bakterioza była w jeszcze większych ilościach niż teraz ale nikt tego nie badał, byliśmy pod ruskim butem a u nich na to nie ma kwarantanny i choroba jest traktowana jako przechowalnicza. Jak ktoś zauważył bakterioza była, jest i będzie ale można ją ograniczać poprzez wymianę sadzeniaków i reżim sanitarny, niestety jednego i drugiego u nas brak.

No to jak w końcu jest z tym super polskim towarem?

Nazwałeś się tak nie bez powodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement

Najbardziej wkurzajace jest to że zarobić musza wszyscy którzy żyją z rolników tylko nie sam rolnik! Nasiona nawozy paliwo maszyny i części do nich środki ochrony roślin opakowania i wreszcie ci ktorzy od nas kupuja gotowy produkt!Wszyscy którzy tym handluja  to zarabiają a rolnik jestw czarnej du..e często  z kredytami na to wszystko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Producent napisał:

Tak oglądałem filmik i nie wiem o co chodzi z tym STAŃ ! ? i co było dalej dalej?

jeden z kierowców tira pokazywał dość obraźliwe gesty w kierunku rolników i ‚stan!’ bylo dość spontanicznie wypowiedziane po czym ruch autentycznie się zatrzymał. Minęło kilka chwil na wyjaśnieniepewnych kwestii z kierowcą tira i pojechaliśmy dalej. Pan szofer zapomniał, ze ruch odbywał się w dwóch kierunkach w ślimaczym tempie. 

Ale to nie było najważniejsze. 

Najwazniejsze było to, ze dzis przełamaliśmy pewne bariery. Takie coś powinno odbyć się w kilku powiatach w jednaj godzinie. 

Mam pewność, ze wtedy proces nastąpi wiele szybciej. Rolnicy ciagle są traktowani jako grupa osób, z którą nie trzeba się liczyć. Przed wyborami coś tam nam obiecają i koniec. Jeśli my tego nie zmienimy to zawsze tak będzie. 

Organizując i oczestniczac w takim strajku nie ponosimy żadnych kosztów, na pewno nic nie tracimy. Czy możemy zyskać ? Według mnie tak. Zróbmy to w conajmniej kilku miejscach na raz i zobaczycie reakcje odpowiednich osób, a następnie tempo rozmów. Wtedy to moze i bez rozmów będą wiedzieli co zrobić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • IGRiT unpinned i unfeatured this temat

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...