Skocz do zawartości

Stop wyzyskowi rolników - protest?


Gość Gazowany

Rekomendowane odpowiedzi

Czesi tak robią w trosce o własnych producentów i jakoś Bruksela nic na to nie mówi! Czemu nie u nas? Od zawsze głosowałem na PIS ale teraz mi wstyd przed samym sobą że tak się dałem podpuscic! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ciągu ostatnich dwóch tygodni to co się dzieje to istne szaleństwo. Organizacja strajku swoją droga, organizacja struktur swoją drogą -to się wydaje najbardziej konieczne. Ale zaraz opisze wam co sądzą o sytuacji politycy i ludzie, którzy rolnictwo tylko obserwują. 

CENY - mało kto wierzy w to, ze ceny, które dostajemy za nasze towary są tak drastycznie niskie. Bardzo ważnym wydaje się zorganizowanie kampani uświadamiającej ludzi jaka jest różnica ceny między producentem a marketem. 

EMBARGO - politycy wmawiają sobie, ze sobie z tym poradzili (oni!) a ludzie np dziennikarze przyjeżdżający czy dzwoniący dziwią się, ze takie coś może uderzać w rolnictwo czy w ogóle w cokolwiek.

IMPORT - o tym również nie mają pojęcia. Wydaje im się, ze to co jest napisane na opakowaniu (polskie ziemniaki) to świętość i prawda. Nie mają pojęcia p imporcie warzyw i innych produktów rolnych do Polaki. Uważam, ze mając świadomość co skąd jest chociaż cześć ludzi wybierze produkt z Polski.

ROZNICA W DOPŁATACH - ludzie wiedza tylko tyle, ze rolnicy dostają dopłaty. Nikt nie zdaje sobie sprawy, ze my dostajemy najmniej w unii przez co tracimy jakakolwiek konkurencyjność. 

IMPORT Z UKRAINY wszyscy mówią, że to przecież tylko Ukraina i są daleko za nami. Praktycznie nikt nie postrzega Ukrainy jako  przyszłego konkurenta. 

 

Obserwujac to wszystko uważam, że polskie społeczeństwo jest w ogóle niedoinformowane na te tematy. Gdyby mieli świadomość nikt nie mówiłby o nas źle tak jak jest to teraz. Strajki powinnismy robić do skutku ale kampania informacyjna wydaje się równie ważna. 

Jutro wszyscy rolnicy z regionu powinni przyjechać do Warty. Jeśli ktoś nie ma czasu to chociaż na jedna godzinę. Będziemy blokować drogę przez pół godziny i chwile puszczamy samochody. I powtórka. Manifestujemy od 10.00 do 12.00 w Warcie na drodze nr 83(obok liceum) 

Wszystko zależy od nas i naszej determinacji. Ale nam zależy albo będziemy się biernie przyglądać z dnia na dzień gorszej sytuacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kalisz

Dla mnie to h*j czy ja wyjdę na protest w kwietniu czy w maju, k**wa chłopy roboty nikt nie przerobił jeszcze, co was zbawi godzina w jakiś jeden lub dwa w tygodniu żeby wyjść na ulice. chodzi o naszą przyszłość, za dwa lata was nie będzie jak w swoich chałupach będziecie siedzieć na d*pach i pojedziecie do roboty na zachód. Powodzenia !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Michale a czy planuje Pan coś w Kielcach ma targach w ten weekend? Będzie sporo ludzi i okazja coś zrobić

Może jakieś stoisko z banerami nawet na parkingu gdzieś przy wejsciu- będzie okazja się poznać osobiście i porozmawiać. A jak trzeba zapłacić za miejsce to sam pierwszy się doloze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Malopolska napisał:

Panie Michale a czy planuje Pan coś w Kielcach ma targach w ten weekend? Będzie sporo ludzi i okazja coś zrobić

Może jakieś stoisko z banerami nawet na parkingu gdzieś przy wejsciu- będzie okazja się poznać osobiście i porozmawiać. A jak trzeba zapłacić za miejsce to sam pierwszy się doloze.

Jest taki pomysł. Mysle, ze w czwartek będzie wszystko wiadomo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było by bardzo dobrze gdyby dało sie coś takiego zrealizować. Naprawde wielkie podziekowania dla kolegi Michała za całe zaangażowanie. Tylko szkoda że nie wszyscy to doceniaja i uważaja że to nic nie da.  Siedzą w domu dzwonią po handlarzach i pytają czy których by nie chciał **zabrać** kapusty bo innego słowa nie można użyć gdy przygotowuje sie towar w cenie 10 gr za kg. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement
Gość Karol
11 godzin temu, Gość Kalisz napisał:

Dla mnie to h*j czy ja wyjdę na protest w kwietniu czy w maju, k**wa chłopy roboty nikt nie przerobił jeszcze, co was zbawi godzina w jakiś jeden lub dwa w tygodniu żeby wyjść na ulice. chodzi o naszą przyszłość, za dwa lata was nie będzie jak w swoich chałupach będziecie siedzieć na d*pach i pojedziecie do roboty na zachód. Powodzenia !!!

Amen. Idę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z centrum

Przed chwilą miałem telefon że trwają starania o zgodę na protest w Łęczycy  [ łódzkie} . Wiadomo że będzie , tylko jeszcze nie wiem kiedy .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Gość Rolnik z centrum napisał:

Przed chwilą miałem telefon że trwają starania o zgodę na protest w Łęczycy  [ łódzkie} . Wiadomo że będzie , tylko jeszcze nie wiem kiedy .

 

Nie ma czegoś takiego jak starania o zgodę. Składacie dokement w urzędzie gminy (mogę wysłać wam formularz) i po trzech dniach macie możliwość wyjścia na drogę. Jeśli w ciągu trzej dni nie ma sprzeciwu z uzasadnionych przyczyn konstytucja gwarantuje wam możliwość manifestowania. 

Nie ma na co czekać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Handlarz

Witam jestem handlarzem i zaznaczam trzymam za Was kciuki. 

Po pierwsze dziwie się że jeszcze jakąś partią nierzadzaca niepodlapala że u rolników zle i niepomaga walczyć przy okazji się wypromować a wiadomo że jakakolwiek partia szum w mediach może  narobić a póki co szum tu jest potrzebny.

Nieraz kupujac towar aż głupio się targowac bo jak ktoś krzyczy że kapusta po 10 groszy to co można urwać, więcej zapłacić się nie da choćby się chcialo bo nie sprzedam a jak ja nie kupię, kupi inny i sprzeda.

Ukraina mówicie że są za nami. Byłem widziałem przecież tam wszystko Holender robi Ukrainiec tylko siłą robocza. Jakościowo ilościowo są przed nami już w tym roku.

Ziemniak Rumuński kupowałem pakowałem. Czy to Polskie opakowanie worek 15 niewiem ale wiem że w workach 50 kg plus nie bardzo bym go sprzedał. Nikomu na hurtowniach jak rozwozilem nie mówiłem że to Polski. Młody to młody. Zarabiać też potrzebuje.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Michale Kołodziejczak wszystko fajnie protesty protestami ale niech zaczną o tym mówić w telewizji? Na sam początek proponowałbym w agrobiznesie. W 2015 roku jak dobrze pamietam pisałem maila do redakcji agrobiznesu żeby w końcu może coś powiedzieli o ziemniakach, udało się był jakiś tam reportaż może i tym razem uda się podam namiary do tej pani agnieszka.wurszt@tvp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba politykom i urzędnikom  pluć prosto w ryj  jak kiedyś Lepper ministrowi rolnictwa Janickiemu w debacie w tv na temat importu wieprzowiny- minister mówił że nie mogą zakazać importu bo np.z Danii jest tańsza  a Lepper mu na to żeby wskazał jeden sklep z tą tańsza wieprzowina! Ministrowi dało jak w pysk! Z faktami się nie dyskutuje !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rolnik świętokrzyskie

Brawo panie Michale może spot reklamowy w tv ryneczek lidla jest  a my zróbmy składkę  na spot ryneczek polskiego rolnika  uświadamiający ludzi jaka jest rzeczywistość  na wsi .POLKA -  APLIKACJA KUPUJ POLSKIE STWORZONA PRZEZ UJ W KRAKOWIE. OWOCNEJ DEBATY .TAK DALEJ dajcie znać jak będzie coś w Kielcach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie ktoś znający temat i problemy polskiego rolnika. Organizacje rolnicze nie mają pojecia o czym mówią i wkolko zwracają uwage na eksport ziemniaka i przywołują bakterioze. Naszczeście kolega Michał nie da się zagadać i przedstawia swoje spostrzezenia. Miejmy nadzieję że jutro minister powie coś sensownego chociaż w to wątpie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rolnik skazany na selekcje

Panie MICHALE w piątek w BONINIE  k Koszalina minister twierdził że dla niego najważniejszą grupą do rozmów są izby   rolnicze mówił   że taka grupa która strajkuje koło SIERADZA to nie jest partnerem do rozmów bo liczy koło trzydziestu osób a dla niego ważne są duże związki  ale zapomniał że z kilku ziaren  może też być plon i powoli rozleje się to na cały kraj działacze z  izb jak PAN zauważył są to kolesie w większości wybrani przez protekcje z psl  nie wiem czy minister JURGIEL o tym nie wie czy po prostu jest tak manipulowany przez tych działaczy którzy myślą tylko o swoich interesach a nie o innych rolnikach minister  na tym spotkaniu podpierał  się przykładami rodem z Francji  myślę  że tam to już  by go wywieżli na taczkach choć wiadomo że sytuacja w rolnictwie jest zaniedbaniem od początku wejścia do UNII myślę   że na jutrzejszych rozmowach powinien PAN PRZEKAZAĆ MINISTROWI ŻE NIE TYLKO PANA REGION PROTESTUJE TYLKO CAŁA POLSKA OD WSCHODU PO ZACHÓD PÓŁNOC POŁUDNIE   MA DOŚĆ WYZYSKU POLSKICH ROLNIKÓW w tym roku ma to się najdotkliwiej do produkowanych przez nas ziemniaków i warzyw ale wszystkie gałęzie naszego rolnictwa są w nie najlepszej kondycji ceny ustala wolny rynek gówno prawda robią to ludzie  którzy chcą dorobić się na czyjejś ciężkiej pracy   bo rolnik obrotów ma dużo tylko zysku tyle co w pysku  niech   Pan przedstawi stan faktyczny  PANU ministrowi bo jego dane na temat naszej sytuacji są z kosmosu ja byłem  na tym spotkaniu BONINIE k/ Koszalina i słyszałem tę propagandę na temat polskiego rolnictwa na spotkaniu było  około 400 osób z 250 rolników reszta to ludzie z różnych agencji czy tam ośrodków takich jak KOWR.  ARIMR  i wiadomo działacze pis i psl  padło kilka pytań i jeszcze mniej odpowiedzi  myślę że PAN przedstawi nasze postulaty konkretnie trzymam kciuki jeśli może PAN również spytać o sprawę wypłaty dopłat  za 2017 r bo ludzie w wyniku klęsk  ponieśli straty przy produkcji  i mieli  wypłacić im w pierwszej kolejności a  są kontrolowani i nie mają środków na prace wiosenne to jest również dramat dla tych gospodarstw jak by nie można było im pomóc tylko całkiem dobić  przecież można wypłacić im należne pieniądze a jeśli były by jakieś nie prawidłowości to arimr może wystąpić o zwrot pieniędzy  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ROLNIK

Panie MICHALE  jak mogą być zaszuwladkowani polscy rolnicy pod kątem bakteriozy  przez szesnaście lat co to za tłumaczenie  gościa który powinien przejść do reliktu niech przedstawi piorin badanie pod innym kontem czy jakieś robił w ogóle. Wszyscy w tych agencjach zrobili sobie prywatne folwarki do robienia pieniędzy a przecież ustój feudalny mamy już dawno  za sobą  .Tyczy się to wszystkich obszarów produkcji rolnej  w naszym kraju .Próbuje się nas uzależnić od łaski i nie łaski zachodu w kwestii żywności od produkcji zachodu bo oczywiście co PoLskie to BE nie po darmo hodowali sobie konsumentów przez tyle lat .Jakość wirtualna a nie smakowa nawet tokarka by się pomyliła .Jedna wielka banda złodziei  markety wyjechały na grzbietach Polskich rolników  a dzisiaj się na nich wypieli taniej ściągnąć z zachodu niż kupić od nas.A jako ciekawostka Bługarscy rolnicy odchodzą też od produkcji bo duże koszty a cena żadna.NIE REZYGNUJCIE .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GM.Wróblew

Bakterioza to jest choroba "MARKETINGOWA". Chciałbym zauważyć, że pojedyńcze przypadki tej choroby znajdują się w wielu krajach  europy jak i My jesteśmy jednym z nich - a reszta podejrzewam ,że nie wykazała tej choroby u siebie dzięki swoim służbom "PIORIN".

U Nas tylko są potrzebne badania fito po to aby ograniczyć EXPORT i te Głąby  Wypowiadające się w telewizji (niby nasze służby itp.) niech się nie kompromitują!!! Wielcy fachowcy!!!  TA CHOROBA JEST POTRZEBNA PO TO, ABY POLSCY ROLNICY NIE MOGLI SWOBODNIE EXPORTOWAĆ. BOJĄ SIĘ NAS JAKO PRODUCENTÓW ZIEMNIAKÓW PRODUKUJĄCYCH SMACZNE ZIEMNIAKI I TANIE.

Pomijam już temat śluzaka bo wystarczy im BAKTERIOZA,

Pozdrawiam  Rolnik gm. Wróblew

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest- przed wejściem do UE byliśmy największym producentem ziemniaka w Europie a teraz jesteśmy na marginesie bo bakterioze wymyślono, cukrownictwo  też załatwione ,ostatnio hodowla futerkowych wczesniej kwestia uboju rytualnego teraz kolej na hodowlę świń.Zostanie tylko mleczarstwo do wykonczenia albo przejęcia! Kiedys zywilsmy 40 mln. Polaków i 150mln Rosjan a wystarczyło kilka lat by nas załatwić i jeszcze musimy za to być wdzięczni rządzącym że tak dbają o polskie rolnictwo!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • IGRiT unpinned i unfeatured this temat

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...