Skocz do zawartości

Opłacalność Sadownictwa


Gość Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

jakos nie widze uzasadnienia dlaczego sie nie wybierasz do tego miasta przeglądając twoje wypowiedzi jak możesz to przypomnij jaki jest powód. Osobiście nie znam nikogo kto by sprzedał gospodarke i poszedł na etat do miasta.  Dziwne skoro sie nie opłaca to po co w tym tkwić. trzy lata temu na wiosne jaka była cena,? rok temu idared 1,50 Prince 1,90, w tym na tą chwile podobnie tylko w 2016 była lipa i jak sie tobie nie opłaca to masz albo pusty łeb i sprzedajesz nie wtedy kiedy trzeba albo masz gruz a nie towar bo ci sie robić nie chce.  I zakończ te gadki "załóż sobie sad" bo żaden z nas nie startował od zera tylko przejmowała gospodarki po rodzicach

 

O czym mamy rozmawiać, nie czytasz lub nie rozumiesz tego co piszę, nie masz argumentów na poparcie swoich tez, piszesz nie prawdę z cenami(sezon trwa od września do czerwca, średnia cena nawet za prince była zupełnie inna, to że ktoś sprzedał komorę po 1,5 to nie znaczy że każdemu to się udało, no i  prince i Golden to nie są czołowe odmiany w kraju, tylko idared, jonagold, gloster) i do tego jeszcze brak ci kultury, ja nie narzekam na standard życia i na gospodarką, mam kilka źródeł dochodu, jabłka wypadają najgorzej, pomimo że mam dobrą wydajność i jakość, koszty też mam nie wysokie bo wszystko oprócz zbioru robię sam, przez to że stale rosną koszty produkcji, dochodzą różne nowe opłaty a ceny są cały czas niskie(po za latami w których występują klęski) to zyski z jabłoni mam najmniejsze, tylko że ja wszystko liczę skrupulatnie a nie tak jak niektórzy liczą tylko paliwo opryski i pracownika, a koszt założenia sadu to już nie, amortyzacje sprzętu to już nie, swojej pracy też nie wliczają, polecam zapoznać się z materiał z linku który podam niżej

 

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjxuPX68-PYAhVjIsAKHQSpD5QQFggyMAA&url=http%3A%2F%2Fwww.up.poznan.pl%2Fogrodnictwo%2FOgrodnictwo%252038%2FKierczyska.pdf&usg=AOvVaw1itLkrp-zOSHg4OhzpPw8H

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • Odpowiedzi 63
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

to jak masz inne żródła dochodu to tymbardziej nie rozumiem po co ci ten sad jak na nim kiepsko wychodzisz i jak pisałes trzeba przy nim harować. Nie lepiej poświecić czas i siłe na te inne zródła dochodu ?  skąd masz czas na kilka zródeł dochodu jak przy samym sadzie jest tyle roboty i wszytsko robisz sam też nie wiem ale nie ważne, kupca na hektary na pewno nie zabraknie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Gość Normalny

Z hektara zbiór mi 60 ton tylko po 1zl tj 60 tys niech zabiegi na jeden 1 kosztują 15tys i niech ta robocizna kosztuje 15tys to z hektara zostaje 30tys na czysto plus dopłaty i inne pomoce a chłop pisze ze 1 zł to koszty produkcji puknij się w czoło ta wasza pazerność i ciemnota to brak skali kupiec powiesz ze założenie sądu kosztuje a kupiec tez musi kupić ciężarówkę która na pewno więcej kosztuje niż ten twój hektar sadu i od razu się nie zwraca opanujcie się chłopi całować kupca po nogach za takie ceny jak dziś bo idared 1,50 zł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Majkel
20 minut temu, Gość Normalny napisał:

A ile wydajesz na 1 h ? Co zloto tam sypiesz 1zl to jest cena przy której dobrze zarabia sadownik a jak narzeka to jest czysta pazerność chłopska 

Wejdź sobie w jakaś publikacje naukowa i sprawdź co się wlicza w jednostkowy koszt produkcji 1kg jabłek nie moje zadania doszkalać tu handlarzyków, będę tylko prostował jak piszą bzdury,  cena 1zl może być opłacana ,tzn dać 20-25gr na czysto ale równie dobrze może być nie opłacalna, bardzo wiele rzeczy ma na to wpływ, po za tym średnia cena jabłek z ostatnich 5-10 lat była niższa( średnia cena to nie tylko deser 7+ ale tez drobne i przemysł) a to nie jest temat żeby o tym pisać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Princa mam dużo
14 minut temu, Gość Majkel napisał:

Wejdź sobie w jakaś publikacje naukowa i sprawdź co się wlicza w jednostkowy koszt produkcji 1kg jabłek nie moje zadania doszkalać tu handlarzyków, będę tylko prostował jak piszą bzdury,  cena 1zl może być opłacana ,tzn dać 20-25gr na czysto ale równie dobrze może być nie opłacalna, bardzo wiele rzeczy ma na to wpływ, po za tym średnia cena jabłek z ostatnich 5-10 lat była niższa( średnia cena to nie tylko deser 7+ ale tez drobne i przemysł) a to nie jest temat żeby o tym pisać

Sprzedaj sąsiadowi jemu się opłaca im mniej takich pseudonikow jak ty którym ciagle się nie opłaca i mało tym lepiej dla prawdziwego sadowników który podaje non stop i nie patrzy tak jak sprzemyslem zawsze ten kto sprzedaje na bierząco lepiej wychodzi niż ci cwaniacy co chcą rynek oszukać a sypia jak stanieje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Majkel

Kto powiedział ze mi się nie opłaca? A pseudosadownicy to tacy co nie znają ekonomii i matematyki, liczą tylko opryski i robociznę w koszty, są na minusie i nawet o tym nie wiedza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Majkel
53 minuty temu, Gość Normalny napisał:

To po co narzekasz jak się opłaca sam doszedłeś do wniosku ale chłopkowi to jest ciężko przetłumaczyć 

 

A czy ja gdzieś napisałem ze nie ma zysku? Czy czytanie jest tak trudne? Irytuje mnie   jak ktoś pisze bzdury o 30tys na czysto z 1ha, zyski są ale znacznie niższe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ladnie wszystko z boku wyglada. Dla swojego zalozenia mozesz napisac i 80t/ha wtedy jeszcze ladniej bedzie to wygladalo. A teraz takie pytanie czy znacie duzo osob ktore zbiera powyzej 500t rocznie? Ja w swojej okolicy nie znam wielu takich, a jak sa to zazwyczaj maja blizej 20ha niz 10. Sredni plon z ha w gospodarstwie (dederowy) to nie wiecej jak 40t. Oczywiscie sa odmiany/kwatery lepsze ale trzeba wyposrodkowac wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha jakie dopłaty do sadu pajacu bierzesz bo mam sad i żadnych dopłat nie dostaję wyjaśniam ci nieuku że dopłaty są do gruntów ornych nie do sadów. Wstydź się handlarzyku swojej głupoty. Mój post jest do Normalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...