Jump to content
Sign in to follow this  
Guest rolnik Adi

kapusta biała

Recommended Posts

Guest Rolnik swietokrzyskie

Witam orientuje się ktos jaka cena kapusty na rybitwach w Krakowie?

Guest rychu
W dniu 12.09.2020 o 22:02, Gość Rolnik swietokrzyskie napisał:

Witam orientuje się ktos jaka cena kapusty na rybitwach w Krakowie?

coś z kapustą się ruszyło wykopki czy co?

Guest kapusciana klapa

ziemniak i kapucha przez 3 lata znów po rowach będzie sie walać ale chłop twardy wytrzyma

Guest elzbieta
2 godziny temu, Rolnik1832 napisał:

kapusciana klapa póki co ziemniak był dwa lata drogi a kapusta późna w tym roku nie jest dobrej jakości.

Masz rację że kapusta pózna jest marnej jakości ale ta z letnich nasadzeń w większości nie nadaje się do przetwórstwa i również z nią będzie klopsik.

Guest Cool

Zgadzam się z poprzednikiem, kapusta jest średniej jakości, zwłaszcza przechowalnicza, więc nie ma co dzielić skóry na misiu przedwcześnie, podejrzewam dobrą koniunkturę zimą. 

Guest Roman

Nie wiem o czym piszecie umnie zimówka idealna jeszcze tak ładnej kapusty nir miałem, ilość do przechowania do msrca około 120 ton, teraz sprzedaje po 40 gr dla stałych odbiorców, kokosów niema ale jak ktos sadzi i nie wie gdzie to sprzeda to sam sobie w kolano strzela i oddaje dla pośrednikow za 20 groszy aby sie pozbyc, cena 40 gr jest na pograniczu opłacalności, jak ktos sprzedaje po 30 gr nie wiem jak na tym zarabia chyba sam ja wycina.

Guest Gosc.
Godzinę temu, Gość Roman napisał:

Nie wiem o czym piszecie umnie zimówka idealna jeszcze tak ładnej kapusty nir miałem, ilość do przechowania do msrca około 120 ton, teraz sprzedaje po 40 gr dla stałych odbiorców, kokosów niema ale jak ktos sadzi i nie wie gdzie to sprzeda to sam sobie w kolano strzela i oddaje dla pośrednikow za 20 groszy aby sie pozbyc, cena 40 gr jest na pograniczu opłacalności, jak ktos sprzedaje po 30 gr nie wiem jak na tym zarabia chyba sam ja wycina.

Jeśli jest tak dobrze to podaj jaki to region.

Kapusta sadzona po ziemniakiach jest beznadziejna i tak jest prawie wszędzie ta w czystym płonie jest bardzo ładna. Więc moim zdaniem szału nadmiarowego zimą nie będzie czy to przełoży się na cene zobaczymy. 

Guest joantek

Widze ze bialej to juz za darmo nie chca podnius chlop na grosza teraz moze wezmo bo to chonorowo cos zaplacic my rolnicy to jednak jestesmy idioci.

Guest Roman
W dniu 21.09.2020 o 22:09, Gość Gosc. napisał:

Jeśli jest tak dobrze to podaj jaki to region.

Woj. Podlaskie. 

W dniu 27.09.2020 o 10:15, Gość joantek napisał:

Widze ze bialej to juz za darmo nie chca podnius chlop na grosza teraz moze wezmo bo to chonorowo cos zaplacic my rolnicy to jednak jestesmy idioci.

Idiotą jesteś Ty wystawiajac ogłoszenia po 1 grosz i pisząc na forurm o idiotach. Niemasz gdzie sprzedać, nie wiesz co z czym sie robi, ale słyszałes gdzies od kogos ze ludzie na kapuscie maja kokosy i nagle sadzisz 2 ha ładujesz kase na sadzonki, ładujesz na nawozy i opryski i w dodatku nie wiesz co tak naprawde posadziłes czy to wczesna czy to pozna czy to na rynek czy to na przemysł, bo ktos Ci nawciskał jak leci, opryski przedstawiciel Ci dowalil z gornej połki a mimo to zarosnieta pewnie kapusta zielem bo jej nie umiesz opielic w pore a potem po metr lebiody, i gdy przychodzi odrabiac koszty i ja sprzedawac to niemasz pojecia jak sie za to zabrac i komu to wogle sprzedac, szukasz w internecie numerow, wydzwaniasz gdzie sie da i mimo to nikt nie chce wziasc bo nie masz rozumu i nie myslisz przed tylko po fakcie i nagle uswiadamiasz sobie jakim jestes ... i wypisujesz ogłszenia bo już nie mozesz z tego wszystkiego wytrzymac ze nie idzie nic odrobic, włacz myslenie to nie boli.

Edited by IGRiT
Usunięto inwektywy

Guest Mlody

Okolice Krakowa dostał 30 do 40 gr, przemysł na razie dramat, ale może się ruszy. 

Guest Rolnik esi

Kapusta Sieradz 40gr/kg tak idzie sprzedac 

Niektórzy bielutka sprzedają też po 30 gr 

Szału niema ale jakieś zainteresowanie jest

Guest Rolnik esi

Też większość płaci 30 gr. Ładna zielona podaje po 40 gr teraz

Guest Gość

A jakie przewidywania na sezon zimowy ? Podrozeje potanieje ? Jak się mają u was kapusty zimowe ?

Guest Xnx

To wszystko zależy od marketów czy będą chcieli kupować od nas rowar. Kapusty są różne jest sporo ładnych plantacji jednak trafiają się też katastrofalne co u niektorych. Czas pokaże jednak nie jestem dobrej nadziei patrzac po tym co do tej pory się dzieje