Skocz do zawartości

kapusta biała


Gość rolnik Adi

Rekomendowane odpowiedzi

Advertisement

Witam

Mam  pierwszą ture rozsady  kapust  póżnych 95 tyś .  jakie spadki temperatury   wytrzyma? Rozsądniej chyba  bedzie opożnic sadzenie.Robie to pierwszy raz za podpowiedż z góry dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najrozsądniej to jest sadzic taki towar w połowie maja. Ale to wtedy już są kapusty zimowe ewentualnie jesienne .Nie wiem co ty tam masz i czy jest zachartowana, bo jeśli wystawisz kapuste prosto z ciepłego tunelu na taką piz.... e jak teraz i przyjdzie w nocy przymrozek to już możesz siać następna. Ale zakładając że towar zachartowana to - 2 powinna wytrzymać oszywiscie nie za długo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość AdamS napisał:

Witam

Mam  pierwszą ture rozsady  kapust  póżnych 95 tyś .  jakie spadki temperatury   wytrzyma? Rozsądniej chyba  bedzie opożnic sadzenie.Robie to pierwszy raz za podpowiedż z góry dziekuje.

Jak robisz to 1 raz i piszesz ze masz pierwsza ture na 3 ha to ciekawe ile sadzisz i powodzenia zycze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak u was  z nasadzeniami  kapusty  ? w mojej okolicy [Miechów]   znajomi zwiekszyli zamówienia na rozsade póżnej  wykopane studnie mają sie szybko zwrocic..Ja   10 procent zwiekszam    areał  mam nadzieje ze rynek to  jakoś wchłonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rychu
W dniu 26.04.2020 o 18:05, Gość Seba napisał:

Jak u was  z nasadzeniami  kapusty  ? w mojej okolicy [Miechów]   znajomi zwiekszyli zamówienia na rozsade póżnej  wykopane studnie mają sie szybko zwrocic..Ja   10 procent zwiekszam    areał  mam nadzieje ze rynek to  jakoś wchłonie.

kto tak sadzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość stach

Rozmawiałem ze znajomym kwasiarzem zaoferował kontrakt na  kapustę z odbiorem październik- luty    16-20 groszy .Towar ma być  pierwsza klasa ,słabszy odeśle z  powrotem  bo kapusty ma już 50% więcej  niż przerobi. Widząc ten hura optymizm z  nasionami i rozsadą  nie ma co marudzić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak samemu kwasic i pisac ze cena bedzie niska. Jak Ci nie zaplaci ceny 60 gr to daj sobie spokój, świnie z cena na październik są po 5.6/kg żywej a Ty tu w grosiakach.... smiech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Gość elzbieta
18 godzin temu, Gość obserwatore romano napisał:

to się dopiero zaczyna

Również mocno atakuje mączlik warzywny, chmara białych muszek na plantacji a nie ma możliwości oprysku bo co chwila pada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość elzbieta
12 minut temu, Gość obserwatore romano napisał:

czym pryskać i za ile zł benevia daje rade w jakich dawkach?

Benevia 0,75 l/ha, możesz spróbować teppeki jest w fazie rejestracji na mączlika. Benevia chyba ponad 1000 zł za litr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rychu
W dniu 27.06.2020 o 15:09, Gość elzbieta napisał:

Benevia 0,75 l/ha, możesz spróbować teppeki jest w fazie rejestracji na mączlika. Benevia chyba ponad 1000 zł za litr.

po benevi ani robaka ani kasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam Mam pytanie jak u was rośnie kapusta zimowa? Bo u mnie obserwuję że wolniej niż w zeszłym sezonie i nie wiem czy Metazanex ja trzyma (bardzo duże opady deszczu) czy tak u wszystkich. Dodam że Metazanex stosuje co roku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Dzięki kolego czyli muszę ją jakoś pogonić. Zastanawiam się tylko czy nadmierne opady w czerwcu jej nie zaszkodziły lub wypłukały składniki pokarmowe pole z górki a opady w czerwcu około 190l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość obserwatore romano
23 godziny temu, Gość Xyz napisał:

Witam Mam pytanie jak u was rośnie kapusta zimowa? Bo u mnie obserwuję że wolniej niż w zeszłym sezonie i nie wiem czy Metazanex ja trzyma (bardzo duże opady deszczu) czy tak u wszystkich. Dodam że Metazanex stosuje co roku. 

oczywiście sadzisz co roku na tym sam kapuste i pryskasz tym samym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...