Skocz do zawartości
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

kapusta biała


Gość rolnik Adi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gość

A krajowa produkcja to co tylko market? Wiesz ile przemysłu gównianego produkują rolnicy, zwłaszcza na jesieni? Pięknie to w plonie wygląda, 100 t z ha nie problem...tylko co z tego. Komu to sprzedasz jak nie do zakładu? Bez przechowalni?

Dopóki ludzie wolą cenę, czyli nedzną kiszoną z zimnego dołu, to nie spodziewaj się wielkich pieniędzy od kwasiarzy.

A do takiego, co robi na świeżo nie zawieziesz byle jakiej odmiany i byle jak nawożoną, bo po próbnej parti Cię wygoni. Chcesz cenę, to rób jakość i szukaj na nią kupca. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość
4 godziny temu, Gość gość Leon napisał:

to dopiero początek nasza już słabo schodzi.Markety już się naszą nie interesują na giełdzie też mały popyt

Nie ma czegoś takiego jak brak zainteresowania marketu. Jest tylko kwestia ceny. Więc jaki był próg, ktorego to nie mogli przełknąć? Zresztą zazwyczaj i tak dla marketu pośrednik skupuje, bo nikt tak nie złoi jak swój.

A może masz wiedzę, czy ktoś jakieś kontrakty podpisał na import, a jeżeli tak to w jakiej cenie i na jaki okres?

Ewentualnie zaczyna u nas brakować dobrego towaru i już trzeba się zabezpieczać bo handel jeszcze długi ?

Czy ktoś na tym forum stara się podawać rzetelne informacje? Czy tak sobie ględzdzimy, jak pod sklepem przy piwku?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kapusty przecież nie przybywa dzisiaj miałem 2 oferty jeden pan proponował 1,4 i mówił że to dobra cena odmówiłem drugi pan dzwonił i zaproponował 1,70  ilość 10 ton w big bagach więc się zgodziłem więc niema co panikować mówię o kapuście na przemysł nie dajmy się zwariować i zastraszyć manipulantom co chcą towar wyrwać .Kapusty wcale niema dużo a importowana też nie jest tania dorsza od naszej i to sporo mamy jeszcze sporo czasu do młodej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement Advertisement
Gość kapusta

Naprawde ja nie moge zrozumiec polaczkow jak ziemniaki 2-3 zl worek ziemniakow kapusty cebuli marchwi itp to trudno taki rok jak przyjdzie rok ze naprawde niema i rolnik mogl by brac za towar abstrakcyjne pieniadze w druga strone no to tylko wypatrywanie aby stanialo bo ktos tam nie moze zachandlowac poczekaj do lipca i bedziesz sie realizowal ateraz ciesz sie szczesciem innych bo tak rzadko je maja naprawde raz na pare lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ano handlarzy przerzutnikow kombinatorow  boli że wreszcie chłop konkretna kasę bierze i to on cenę dyktuje a nie oni wybawiciele je..ni! Rzetelne skupy firmy i np.budowlancy się cieszą z tego bo jak chłop ma to wszystkim da zarobić! Pobuduje nowy magazyn, traktor albo auto kupi remont w domu zrobi droższe nasiona kupi itp!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość przewidywalny

jeszcze dwa lata to handlarzy nie będzie będziemy my Panami handlu .Super markęty będą nam dyktować ceny i ustalać jakoś .Tylko exstra towar za małe pieniądze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Gość przewidywalny napisał:

jeszcze dwa lata to handlarzy nie będzie będziemy my Panami handlu .Super markęty będą nam dyktować ceny i ustalać jakoś .Tylko exstra towar za małe pieniądze!

Zostaną producenci czyli my i firmy które od nas kupią zapakuja jak trzeba i wstawia do marketów i tak powinno być! Niebedzie handlarzykow to jedno ogniwo mniej a żaden z nich nigdy nie dawal mi więcej a nawet tyle co znane firmy zaopatrujace markety czy eksportujace gdzieś dalej i kupujące ode mnie zawsze i wszystko od lat a nie jak handlarzyki ktorzy chca tylko to co akurat idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość
14 godzin temu, Gość Kpr napisał:

Zostaną producenci czyli my i firmy które od nas kupią zapakuja jak trzeba i wstawia do marketów i tak powinno być! Niebedzie handlarzykow to jedno ogniwo mniej a żaden z nich nigdy nie dawal mi więcej a nawet tyle co znane firmy zaopatrujace markety czy eksportujace gdzieś dalej i kupujące ode mnie zawsze i wszystko od lat a nie jak handlarzyki ktorzy chca tylko to co akurat idzie.

Następny milioner wróżbita. A skąd wiesz, że za miesiąc nie spadną bomby na nasze pola? Nigdy nic nie wiadomo...

A co do łańcucha sprzedaży to oczywistym jest, że najlepszy model to grupa producentów plus dobra przetwórnia i można z siecią negocjować. I rację masz, że od rolników dużo zależy. Ale bez dobrej przetwórni, wydajnej, zoptymalizowanej pod wzgledęm kosztów, plus dobry sztab handlowy ze strategią sprzedaży na nic Twoje wysiłki. Każdy chce produkować i sprzedawać dużo. No to trzeba dużo przetwarzać i też duzo sprzedawać. A komu? Zobacz na strukturę handlu w Polsce. 

Albo, jeżeli masz małe gospodarstwo pod dużym miastem, rób modne rzeczy. Tam będzie to szło. A nie tkartofle i kapusta...oczywiście musisz mieć kogoś kto to rozwiezie, kogoś kto do różnych punktów będzie pukał, a Ty np. zajmij się pilnowaniem jakości produkcji.

Proste prawda?

Albo namów córkę lub syna, żeby zrobila vlog, jak się uprawia w Twoim gosppdarstwie. Sami być może przyjada. Będą kokosy. Albo jeszcze zrób certyfikaty BIO. Na 100 % będzie szał.

Niemożliwe? Wszystko jest możliwe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...