Skocz do zawartości

kapusta biała


Gość rolnik Adi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gość swietokrzyskie

Może będzie nasadzone może nie wszystko okaże się juz nie długo.zasiac zasadzić to żaden problem. Problem zaczyna się gdy trzeba to zebrać zwieść przygotować do sprzedaży.ludzi nie ma do pracy Ukraińcy też nie chcą pracować w polu.mamy panie i panowie rynek pracownika A nie pracodawcy.w mojej miejscowości zostalo nas 4 co prowadzimy gosp.reszta wyjechała lub mają działalność gospodarczą lub już emeryci. Dużo ludzi sieje zboża kukurydzę rzepak.warzyw coraz mniej.życzę wszystkim dobrych bo w końcu nasz trud musi być doceniony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Charsznicok
W dniu 26.01.2019 o 01:36, Gość Kpr napisał:

Naiwni rolnjcy jaraja sie cena tegoroczna spotkamy sie na forum za rok zobaczymy co bedzie mowic i jakie beda protesty ludzie z uni dali nam taka cene zebysmy sie za szybko nie udusili w kredytach oplatach zeby wiecej sprzetu z nieniec nakupic ogarnijcie. Sie ludzie wierzycie nadal ze ktos da wam cos za nic ..  ?????????

Co ty chłopie mówisz ....

Kto ci dal cenę 2zl unia??? Bo co bo sobie tak wymyśliła ? Ciekawe jakby był urodzajny rok i większe nasadzenia czy też "ludzie z uni by nam dali" 2zl. Zanim coś napiszesz bezsensownego to się zastanów dwa razy.  A czy my chcemy "coś za nic"??.  Prawda jest taka że jesteś napewno jakims drobnym handlarzem któremu ciężko w tym roku zarobić na naszym towarze i nie możesz już wytrzymać z nerwów ...  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szczycok
10 godzin temu, Gość Charsznicok napisał:

Co ty chłopie mówisz ....

Kto ci dal cenę 2zl unia??? Bo co bo sobie tak wymyśliła ? Ciekawe jakby był urodzajny rok i większe nasadzenia czy też "ludzie z uni by nam dali" 2zl. Zanim coś napiszesz bezsensownego to się zastanów dwa razy.  A czy my chcemy "coś za nic"??.  Prawda jest taka że jesteś napewno jakims drobnym handlarzem któremu ciężko w tym roku zarobić na naszym towarze i nie możesz już wytrzymać z nerwów ...  

Oj chłopcze nie pojmiesz chyba tego co unia zrobiła z polska gospodarka...jakbysmy nie byli w unii to bys żył jak król

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Gość szczycok napisał:

Oj chłopcze nie pojmiesz chyba tego co unia zrobiła z polska gospodarka...jakbysmy nie byli w unii to bys żył jak król

Zimą jak król latem jak żul

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Gość szczycok napisał:

Oj chłopcze nie pojmiesz chyba tego co unia zrobiła z polska gospodarka...jakbysmy nie byli w unii to bys żył jak król

Może tak, może nie. Dopóki od nas po polityków nie będzie wspólnego celu to będziemy tak ze sobą walczyć, walczyć, aż się zagryziemy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2019 o 10:46, Gość Pawel napisał:

Ci co tak płaczą to są kupcy, haha

jeśli nie kupcy,ciekawe kto by kupił tę twoją poobcinaną kapuchę.Pewnie byś sam znalazł zbyt za granicą.ha,ha,ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kupiec masz racje, sam jestem producentem i handluje i nie mogę zrozumieć tych co tak najeżdżają na handlujących, jestem ciekaw gdzie sprzedałby jeden i drugi swój towar pytam się gdzie? Do sklepu na markety? Przecież to tez jest pośrednik!! Niektórzy maja tutaj pół mózgu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kapusta

No wlasnie kupcy nakupia obrzynow jak sam napisal byle po cenie zaeksportuja potem nikt nie chce kapusty w tym roku skupujcie tylko baltone a obrzyny i robaczywki w pole to z2 zl momet bedzie 3zl 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla nas kupujących nie ma różnicy czy to jest 2 czy 3 zł jesli taka jest cena rynkowa i tak mamy swój procent,a większość producentów i tak nawkłada w środek bigbaga wszelaki syf jaki ma przecież kasa przy kole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kujawiak

Dobry wieczór :) dawno mnie tutaj nie było, piękne w tym roku mamy ceny prawda a przede wszystkim zejście schodzi wszystko, nikt ze mną nie rozmawia jaki kaliber tylko czy jest towar nie, wymyśla market sztywnego kalibru bo nie ma gdzie kupić i postraszyć dostawcy. Wszystkim życzę kolejnych takich lat zarówno kupującym i sprzedającym, gratuluję odwagi tym którzy czekali z towarem cena 2 zł za kapustę białą która jest już minimum jaką się płaci i to za towar luzem to jest bajka nie ma co ja nie pamiętam takiej ceny w styczniu chyba 15 lat. Boże jak handlarzy wkur.... że muszą jeździć za towarem dzwonić pier**lić te farmazony, zobaczysz ! za zrobi się ciepło wyjedzie każdy  z towarem i będą spadki !! już jedzie kapusta z Egiptu a pietruszka z RPA sieją pod Polskę !! a na kielcach już wzeszła !!!!! TYLE NASIALI !!! MAJA NOWE ODMIANY WINTER ! BOŻE jakie głupoty zamiast się cieszyć, że jest drogi towar i jest go mało i ma zejście zarabia godziwie i pośrednik i kupujący, to nie mogą patrzeć, że chłop zarobi bo zgłupieje ! Boże nie wiem po jakich szkołach są ci kupujący, ale widać ze mają sygnet na palcu z czasów handlu na rynku, albo schowany gdzieś w szufladzie i na pewno ekonomii, zarządzania nie skończyli jak większość młodych tutaj na forum i wrócili pomóc rozwijać rodzicom gospodarstwa, i każdy z nich rozumie, że rynkiem globalnym warzyw od 30 lat rządzi popyt podaż  !!!!. Nikt nie nasiał w tunelach drodzy panowie ja jeszcze nie odpaliłem na wczesne kapusty , których robię mało, ponieważ to są słabe pieniądze i przyjaciele w moim wieku pier.... wstawanie w nocy i grzanie w tunelu poszli do pracy i zostawili te małe gospodarstwa zostawiamy wam je kupującym kupicie ziemie po 100 tys złotych postawicie skromną chłodnie za 1 milion złotych  i sprzętu za kolejne 2 miliony złotych i będziecie grali w pokera z pogoda włożycie 500 tys w produkcje na start w gospodarstwie 80 ha !!! I BĘDZIECIE SZUKAĆ TYCH PIENIĘDZY W POLU, ŻYCZĘ WAM TEGO I CHĘTNIE DORADZĘ JAK TO ZROBIĆ.

DRODZY KOLEDZY kapusta biała za 2 miesiące osiągnie 3 złote będzie to regularna cena która zostanie z nami do końca maja a nawet do połowy czerwca dzieje się tak ponieważ w całej europie brakuje towaru szczególnie wysokiej jakości  i napisze podstawową rzecz NIEMCY AUSTRIA Węgry RUMUNIA CZECHY Słowacja kupują od kapusty na potęgę w tym roku tam jest wysyłana, do nas eksport mógł trafić z Białorusi lub z Ukrainy ale 2 tanie lata załatwiły sprawę w krajach gdzie nie ma kapitału i kredytów Pozdrawiam i polecam zobaczyć co się dzieje w Australii i na świecie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł wróćmy do poprzedniego sezonu jak się każdy prosił żeby kupić od niego towar, wystawiłem ogłoszenie kupie kapustę to telefon za telefonem, panie kup odemnie ładny towar za rok jak będzie lepsza cena będę pamiętał o tobie, ludzie opamiętajcie się nikt nikogo nie chce wydymac 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 godziny temu, Gość Kali napisał:

Gość Paweł wróćmy do poprzedniego sezonu jak się każdy prosił żeby kupić od niego towar, wystawiłem ogłoszenie kupie kapustę to telefon za telefonem, panie kup odemnie ładny towar za rok jak będzie lepsza cena będę pamiętał o tobie, ludzie opamiętajcie się nikt nikogo nie chce wydymac 

Ludzie a kto uprawia większe ilości jakiegokolwiek warzywa w ciemno że może kupią! Większość ma kontakty od lat i z takimi handluje- rok lepszy rok gorszy ale jak kogoś znasz to z cena zawsze się dogadasz. Skoczki to margines handlu. Tak producenci jak i kupcy którzy kupują tylko to na czym jest najlepsze przebicie i zejście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Realista

Chyba sobie zartujesz z tymi kontraktami. Ja i wszyscy moi znajomi nie mamy kontraktu i nikt nie narzeka. Mam 20 ha warzyw 6 asortymentow i nigdy nie mam problemu ze sprzedaza wiec nie obrazaj mi tu malych producentow skoczkow i handlarzy bo kazdy sie w tej branzy liczy kolego i kazdy jest wazny!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontakty nie kontrakty! Od lat nie jeżdżę na giełdy bo mi szkoda czasu stać a jak jest tanio to i sprzedać niemozna- mam 2-3 firmy które zawsze kupią ode mnie i przeważnie każdy u nas tak robi bo w okolicy jest z 15 skupow a nie ogłasza się licząc na jakiegoś handlarza. Teraz za kapustę płacą 2zl a rok temu 0.2-0,5zl. a wybawiciele dawali chyba po 15gr. na placach.Trzeba się wzajemnie szanować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Ale narazie siedzisz kolego na d*pie nie handlujesz Dlaczego odpowiem ci jak nie znasz odpowiedzi bo twój tok rozumowania jest porównywalny z mułem w stawie BO CIE NIE STAĆ BO SZKODA CI ZE ROLNIK BIERZE PIENIĄDZE Tok myślenia takich handlarzy to kupić za 5 sprzedać za 10 a tu teraz d*pa trzeba by lo by dołożyć wiec rolnik jest be Czas pokaże co będzie Było już wielu jesienią takich myślicieli  i coooooo pomylili się wiec poczekajmy Pozdrawiam normalnych kupujacych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, asus71 napisał:

Ale narazie siedzisz kolego na d*pie nie handlujesz Dlaczego odpowiem ci jak nie znasz odpowiedzi bo twój tok rozumowania jest porównywalny z mułem w stawie BO CIE NIE STAĆ BO SZKODA CI ZE ROLNIK BIERZE PIENIĄDZE Tok myślenia takich handlarzy to kupić za 5 sprzedać za 10 a tu teraz d*pa trzeba by lo by dołożyć wiec rolnik jest be Czas pokaże co będzie Było już wielu jesienią takich myślicieli  i coooooo pomylili się wiec poczekajmy Pozdrawiam normalnych kupujacych

Prawda! Pamiętam jak z jakimis odsortami  jezdzilem na jarmark do Proszowic to nikt mnie tak nie wkur..jak cwaniaki od Buska w gumofilcach co ladowali stare Ducato a udawali wielkich hurtowników płacąc grosze za towar a potem sami z nim stali na Rybitwach. Teraz podobno ich niema bo towar drogi to nie.ma za co kupić! Wielu takich bylo a jeden nawet dostał z grzywy za komentarz że jak mu nie sprzedam to do domu wezme?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem twój tok myślenia  jak dają 5 zł za worek to masz taki towar ale jak daja 50 to za dużo dawaja tak bo inaczej tego nie pojmuje Kolego a ja dam ci dziś 20 zł za worek kapusty a jest wart 50 sprzedasz mi czy nie NAPEWNO BYS MI NIE SPRZEDAŁ TYLKO CHCIAŁ 50 ZA UCZCIWĄ PRACE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy rozumiesz bo chodzi mi o to że jak ładna np.cebula kosztowała powiedzmy 1zl/kg ja mam gorszą  i chce 50gr/kg a jakis buc mi daje 10gr/ kg i to jeszcze z laską to jak się nie wkur..? Dlatego jak towar jest tani to odsort  np.ziemniaka  czy   kapusty wolę dac za darmo do kola łowieckiego albo wyrzucic niż robić prezenty takim kupcom jak pisałem wczesniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...