Skocz do zawartości

kapusta biała


Gość rolnik Adi

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Gość Mirek napisał:

A ja powiem tak. Nie chwal dnia przed zachodem slonca. Nie zycze nikomu zle ale nie liczy sie nigdy pieniedzy na zapas. Osobiscie nie mam juz kapusty bo sprzedalem we wrzesniu ale wiosna moze byc duze rozczarowanie.

Chyba nie wiesz o czym mówisz wogle człowieku, sprzedałeś bo nie znasz jednej bardzo wielkiej zasady "kto nie ryzykuje szampana nie pije" ja dzięki ryzyku osiągałem kilka razy wielki sukces, na ten moment przechowuje 80 ton kapusty i jestem wręcz pewien że zarobie na tym bardzo dobrze, a to dlatego że taki rok trafia się raz na 20 lat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Malinoski

U nas w Tczycy to już ludzie kończą biznesy i wyjeżdżają do roboty do Niemiec woli iść zarobić 5 tys u Niemca niż u siebie raz 10 a raz dołożyć 5. Może będzie jakies poszanowanie jak zostanie sama śmietanka na rynku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tir trans

Apropos kapusty  szykuje się  długo terminowy  import [ kontrakty na dostawy  non stop do maja]  pewnie niektórzy się mocno zdziwią....

 Poza tym kapusty późnej  jest dożo więcej niż szacunki  domorosłych expertów wskazywały.    Ale tak to jest w tym biznesie  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak taki jesteś cwaniak to pochwal się z jakiego kraju nas to zaleje i czy nie lepiej transportować to statkiem i wyładować taśmociągiem na podwórko u Ciebie, a na pewno jest duże jak ...

Edytowane przez IGRiT
Usunięto treści prowokacyjne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Gość tir trans napisał:

Apropos kapusty  szykuje się  długo terminowy  import [ kontrakty na dostawy  non stop do maja]  pewnie niektórzy się mocno zdziwią....

 Poza tym kapusty późnej  jest dożo więcej niż szacunki  domorosłych expertów wskazywały.    Ale tak to jest w tym biznesie  

Import skąd? Długoterminowe kontrakty kto z kim? A ktoś darmo będzie nam sprzedawał? Skoro wiadomo że dużo zimówki jest w u nas to po co dlugoterminowe kontrakty? Wystarczy miesiąc żeby przetwórnie ciągnęły z poza kraju i wtedy sam rynek cene popuści. Więc dlaczego narażać się na drogi kontrakt? Nie twierdzę że to niemożliwe tylko lekko dziwnie piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
W dniu 15.11.2018 o 13:50, Gość Malinoski napisał:

U nas w Tczycy to już ludzie kończą biznesy i wyjeżdżają do roboty do Niemiec woli iść zarobić 5 tys u Niemca niż u siebie raz 10 a raz dołożyć 5. Może będzie jakies poszanowanie jak zostanie sama śmietanka na rynku. 

kto kogo poszanuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Gość jan k. napisał:

kto kogo poszanuje?

Najlepiej jak by każdy szanował siebie i swoją pracę. Oczywiście trzeba zwiększać wydajności i efektywność pracy bo innym się będzie opłacać a nam nie. Ale z drugiej strony po prostu siać lub sadzić bez hurra optymizmu po dobrym sezonie dbać o jakość towaru i nie sprzedawać za bezcen. Wiem. Rynek dyktuje cenę. Po to potrzebne jest zaplecze finansowe. Próba inwestycji w co innego jak produkcję rolną. Żeby zabezpieczyć swój byt i rodziny. Tak żeby nie być zdesperowanym jak zbliża się rata. Bo taki jest świat że robimy coś żeby zarobić. Po co żyć na krawędzi skoro przeciętny rolnik ma milion w ziemi?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale młodzież już nie chce być na gospodarce wola Kraków Warszawa żyć lekko a ojce na gospodarstwie ledwo pikaja.niestety rynek sie przezedza nie ma rak do pracy więc i towar powinien mieć jakąś cenę teraz bez pracowników nie zrobi się nic.. A przy kapuscie to już wgl warzywa wykopie kombajn a kapusta? Trzeba oplewic itp itd normalnie kapusta na wsi powinna kosztować min. 50-60gr prosto od rolnika bez kosztów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość jozek przepod wozek
3 godziny temu, Gość Jasiek napisał:

No ale młodzież już nie chce być na gospodarce wola Kraków Warszawa żyć lekko a ojce na gospodarstwie ledwo pikaja.niestety rynek sie przezedza nie ma rak do pracy więc i towar powinien mieć jakąś cenę teraz bez pracowników nie zrobi się nic.. A przy kapuscie to już wgl warzywa wykopie kombajn a kapusta? Trzeba oplewic itp itd normalnie kapusta na wsi powinna kosztować min. 50-60gr prosto od rolnika bez kosztów 

50/60grkg oczywiście gotówką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest takie przyslowie- tak dobrze zarlo a zdechlo tego się obawiam- że nagle stanie a wręcz się odwróci. Małopolska market 1,0- 1,2  i każdą ilość do sprzedania. Za rok bedzie jak zwykle.dlatego przyszły sezon odpuszczam bo będzie masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Piotr Malopolska napisał:

Jest takie przyslowie- tak dobrze zarlo a zdechlo tego się obawiam- że nagle stanie a wręcz się odwróci. Małopolska market 1,0- 1,2  i każdą ilość do sprzedania. Za rok bedzie jak zwykle.dlatego przyszły sezon odpuszczam bo będzie masakra.

Za rok za rok.. płaci kapusta płaci marchew płaci Cebula płaci pietruszka płaci ziemniak i tu pewna tendencja zwyzkowa. Wszystko nie urośnie na tym samym polu ale ja jak co roku ide w to co nie płaci jakos ponad stan buraka i selera i 3 ha kapusty bo mam pewny zbyt co roku i zawsze sadze 3-4. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...