Skocz do zawartości
Advertisement

kapusta biała


Gość rolnik Adi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bielicha

Bronisze dno kompletne zero zejścia  znajomy hurtownik mówi   towaru brut  towar bajkę można za 6 zł wyrwać kaliber 5 i 6 o mniejszym można zapomnieć żeby sprzedać esi i  ele i to nawet po 5 zł sprzedają ci  masz ci zarobek jak jeden z drugim nasadzi i na rynek wiezie i robi tylko na worki i paliwo tak jest prawie ze wszystkim warzywem jeden ceni drugi daje po bandzie byle tylko sprzedać i od nowa siać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement
Gość Andrzej

To właśnie obrazuje jakim bagnem zrobiło się rolnictwo. Unia nam dała ciągniki i maszyny za 50% . Teraz je spłacamy. Musimy produkować więcej i taniej dzięki nim stąd to bagno. Towar na markety idzie przez kilku pośredników w Polsce a oni kroją aż du.. boli. Przykład pietruszka jeszcze dwa tygodnie temu na brudno 1.2. ten co mył 2.2 półka w markecie 5.99 bo wszyscy mają koszty tylko chłop nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gówno nie 50 %. Na targach w Kielcach upatrzyłem agregat uprawowo siewny. Rozmawiam z przedstawiciel dochodzimy do momentu czy "na Unie" czy bez pytam jaka róznica a no na Unie 50 000 bez Unii 33 000 u Pana w domu. Zaraz powiecie ze 50 % i tak by wyszło taniej.. może i tak ale mogłem niemieć wolnych 50000 i potrzebowałbym kredytu(comiesięczne zobowiązanie) co już  by wyszlo drożej a 33000 mogłem akurat mieć,, po drugie mógłbym robic z nim co chce i sprzedać kiedy chce.

 

Panowie jak z arealem na przyszły rok?? Zmniejszacie, zwiększacie?? Może skoczki po 2 latach odpuszczą kapuste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bielicha

Wątpię żeby areały się zmniejszyły skoczki będą robić cały czas bo większość z nich ma prace sezonowe  czyli od maja do października a więc kapusta i ziemniak jest najłatwiejsza dla nich a przez jesień i zimę wywiozą albo za grosze albo na pole na wiosnę znam paru co jezierzą na  Bronisze z ziemniakami i podają kto ile da bo trza drugie szykować bo od wiosny trza do roboty iść i tak wkuło tu zarobią tam dołożą  podam przykład  pana z płońska co kapustę 2 lata temu woził po 1 zł za główkę jak można było normalnie wziąć 1,5 do hurtu bez problemu ale mu się spieszyło bo rano trza na etat iść pytany poco sadzi odpowiada a co mam robić jak inni robią takich przykładów jest mnóstwo w całej Polsce tacy delikwenci niszczą rynki i ceny a cenę łatwo popuścić trudniej podnieść.Polsce robi się coraz więcej pseudo warzywników zobaczcie co jest na rynkach coraz to nowe gęby jezierzą robią jak robią potem to chcą sprzedać zile kto da ziemniaki z płońska piękne ale zerdzewiałe i dziwić się że kupce wolom belga jak warszawa woził ziemniaki rdzy w nich nie  było i cena też jakaś była

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówicie że worek 6 jak w ogłoszeniach jest za 3 i jak dobrze zagadać to pewnie po 2 by wyrwał.

Sami sobie robimy armagedon.

Ja w tym roku sadze połowę tego co 2017. Prosta przyczyna, szkoda kręgosłupa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krystian

Kapustę biała sądzę od lat i były lata dobre i złe w jednym roku też nie morzna było sprzedać musiałem wywiez na pole ale nie wolno rezygnować ja zwiekszam nasadzenie białej po złym sezonie jest dobrze zazwyczaj tak bywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ricengo road

Mówicie że worek 6 jak w ogłoszeniach jest za 3 i jak dobrze zagadać to pewnie po 2 by wyrwał.

Sami sobie robimy armagedon.

Ja w tym roku sadze połowę tego co 2017. Prosta przyczyna, szkoda kręgosłupa.

 

albo brak kasy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Joantek

Ale gzie ma ruszyc jak za tego rzadu z Rosja jestesmy w stanie wojny i bierzemy ich glodem a kto ich wybral rolniki to teraz z dumom se wywieziecie w pole albo dota swiniom a swinie puscicie w pole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gosc E.

:) Joantek.....a za tamtego rządu to po plecach śmy sie klepali i wszystko szło i cena była ....weż sie nie osmieszaj .kapusty jest w bród i jeszcze troche ,jak sie wykończy na Białorusi to i my troche sprzedamy .dopóki tam jest to wiadomo ze oni najpierw swoja chcą sprzedac. abysmy tylko umieli sprzedac bo znajac mentalnosc polskiego chłopa to jak cos sie ruszy to wszyscy chłodnie zamykaja bo jutro bedzie drozej... (tak jak teraz z jabłkami) jeszcze dolar leci w dól a wiadomo ze sąsiedzi licza w dolarach. 

Myśle ze białe szalenstwo jeszcze nadejdzie .u mnie ok 300 t  :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Joantek.....a za tamtego rządu to po plecach śmy sie klepali i wszystko szło i cena była ....weż sie nie osmieszaj .kapusty jest w bród i jeszcze troche ,jak sie wykończy na Białorusi to i my troche sprzedamy .dopóki tam jest to wiadomo ze oni najpierw swoja chcą sprzedac. abysmy tylko umieli sprzedac bo znajac mentalnosc polskiego chłopa to jak cos sie ruszy to wszyscy chłodnie zamykaja bo jutro bedzie drozej... (tak jak teraz z jabłkami) jeszcze dolar leci w dól a wiadomo ze sąsiedzi licza w dolarach.

Myśle ze białe szalenstwo jeszcze nadejdzie .u mnie ok 300 t :rolleyes:

Podziwiam optymizm. Z jabłkami też sadze ze na wiosnę cena pieprznie z hukiem. Ale na zwyzke kapusty i warzyw bym nie liczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość darek krk

Panowie co wy tutaj głupio porównujecie Jabłko do kapusty. sadownicy trzymają się razem wspólnie działają i cene umią podbić (są wyjątki) ale duzo lepiej sobie radzą od reszty produkcji rolnej w Polsce bynajmniej warzywniczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sieradzak

Jednym słowem jest lipa. Dzwoniłem dzisiaj do jednego Pana że słomkow który to zawsze kupował kapustę czerwona i po krótkiej rozmowie stwierdził że interes leży bo ma jeszcze swoją więc jak on nie może podać to już naprawdę jest czarna d..A nie było takiego roku aby nie sprzedał.Panowie za rok się odkujemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...