Skocz do zawartości
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

kapusta biała


Gość rolnik Adi

Rekomendowane odpowiedzi

Nie rozumiem czemu się tak napinasz i po co mi radzisz co mam robić? Mam raczej małe gospodarstwo bo raczej takie są w całym powiecie- 10- 15ha i tylko warzywa i nie mam problemów że zbytem bo okolicy jest od lat z 15 firm handlowych z których 3 zaopatruje Biedronke. Skupiam sie na uprawie i jakosci a o zbyt sie nie martwie i większość znajomych tak robi- towar marketowy lepszej jakości, lepiej placony a nie na przetwórstwo. Organizuja szkolenia, doradztwo inna pomoc szanujemy się wzajemnie i jest ok i to bez żadnych kontraktow- deklaruje tylko czego i ile będę miał tyle. Nie potrzebuje posrednikow- a Ty handluj z kim chcesz.

Ceny okolice kpr, kra: biała marketowa 1.8- 2 zł.czerwona 2- 2.2zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kapusta ta

Kupujący  kapustę  importowaną mogą mieć poważne problemy , chodzi  o zakazane przez Unię Europejską substancje powszechnie używane na wschodzie .Będzie nowa afera " sałatkowa" pare zakładów tego nie udźwignie. Tam stosuje się chemie rzadko z rozsądkiem. 

Nasze służby już obwąchują temat

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rolnik
9 godzin temu, Gość Kapusta ta napisał:

Kupujący  kapustę  importowaną mogą mieć poważne problemy , chodzi  o zakazane przez Unię Europejską substancje powszechnie używane na wschodzie .Będzie nowa afera " sałatkowa" pare zakładów tego nie udźwignie. Tam stosuje się chemie rzadko z rozsądkiem. 

Nasze służby już obwąchują temat

 

 

Tak tylko że towar z zagranicy podpiszą jako polski, a nasz polski jako ten z importu i Polska beeee, jeszcze w tv puszczą ze polski towar zły i niedobry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kapusta
18 godzin temu, Gość gośc E. napisał:

w którym kierunku ten export?

NIe ważne jakim ważne żeby był a narazie nie ma ... w tamtym tygodniu jak mowilem 1.8 to sie producent obrazał teraz juz sam dzwoni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
W dniu 18.02.2019 o 21:52, Gość rolnik napisał:

Nie będzie tak źle teraz każdy spycha resztówki jak na luty to już jest po towarze przynajmniej w naszych stronach co to za ilości po 20 ton w maksie mają a reszta skończyła jest chwilowe zamieszanie ale tylko chwilowe towaru brak cena była więc każdy spychal. Będzie dobrze

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kapusta
14 godzin temu, Gość Rob napisał:

 

Sam znam paru co maja powyżej 300t i nie myślą sprzedawać teraz tylko kwiecień maj , za małe rozeznanie na rynku macie żeby snuć takie teorie. Pamiętajmy że nie ważne jak mało towaru jest na rynku to wystarczy ze odbioru będzie jeszcze mnie i cena spada , prawo popytu i podaży. A to ile jest w chłodniach jest niemożliwe do ustalenia , lepiej trzymać się faktów , KAPUSTA SIĘ NIE SPRZEDAJE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cabbage

Operuje Pan pojęciami w zakresie błędu statystycznego <znam paru> to nie cała Polska nie mówiąc o rynku środkowowschodnim.

Ja twierdzę że towaru bardzo dobrej jakości jest mało lub bardzo mało. Nie będę polemizował z Panem czy kapusta jest droga przez to się nie sprzedaje. Diamenty też są drogie a znajdują nabywców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt jest jeden jak uprawiam kapustę tyle lat i patrząc na okolice a towaru było tu zawsze sporo na dzień dzisiejszy można powiedzieć w okolicy towaru jest nie więcej jak 20% tego co zwykle a jest dopiero luty. Cena jest i każdy sprzedał nie licząc na wzrost że względu na poprzednie doświadczenia i brak eksportu. Moim zdaniem rynek ratuje tylko import w kraju towaru jak na lekarstwo a dopiero luty. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z centrum

Pod budy już wszyscy wsadzili i rośnie , na płask też sporo wsadziło  i teraz  jak po niedzieli ma być nawet kilkanaście stopni na + to młoda będzie szybciej niż zwykle . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gośc E.

koledzy i kolezanki co tam w temacie kapusty?.. mi zostało 2 auta w chłodni . jakos cicho sie zrobiło , co prawda ogłoszeń nie podaje że sprzedam bo mam swoich kupców ale ciekawie jak u Was?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...