Skocz do zawartości

kapusta biała


Gość rolnik Adi

Rekomendowane odpowiedzi

Nie rozumiem czemu się tak napinasz i po co mi radzisz co mam robić? Mam raczej małe gospodarstwo bo raczej takie są w całym powiecie- 10- 15ha i tylko warzywa i nie mam problemów że zbytem bo okolicy jest od lat z 15 firm handlowych z których 3 zaopatruje Biedronke. Skupiam sie na uprawie i jakosci a o zbyt sie nie martwie i większość znajomych tak robi- towar marketowy lepszej jakości, lepiej placony a nie na przetwórstwo. Organizuja szkolenia, doradztwo inna pomoc szanujemy się wzajemnie i jest ok i to bez żadnych kontraktow- deklaruje tylko czego i ile będę miał tyle. Nie potrzebuje posrednikow- a Ty handluj z kim chcesz.

Ceny okolice kpr, kra: biała marketowa 1.8- 2 zł.czerwona 2- 2.2zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kapusta ta

Kupujący  kapustę  importowaną mogą mieć poważne problemy , chodzi  o zakazane przez Unię Europejską substancje powszechnie używane na wschodzie .Będzie nowa afera " sałatkowa" pare zakładów tego nie udźwignie. Tam stosuje się chemie rzadko z rozsądkiem. 

Nasze służby już obwąchują temat

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rolnik
9 godzin temu, Gość Kapusta ta napisał:

Kupujący  kapustę  importowaną mogą mieć poważne problemy , chodzi  o zakazane przez Unię Europejską substancje powszechnie używane na wschodzie .Będzie nowa afera " sałatkowa" pare zakładów tego nie udźwignie. Tam stosuje się chemie rzadko z rozsądkiem. 

Nasze służby już obwąchują temat

 

 

Tak tylko że towar z zagranicy podpiszą jako polski, a nasz polski jako ten z importu i Polska beeee, jeszcze w tv puszczą ze polski towar zły i niedobry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kapusta
18 godzin temu, Gość gośc E. napisał:

w którym kierunku ten export?

NIe ważne jakim ważne żeby był a narazie nie ma ... w tamtym tygodniu jak mowilem 1.8 to sie producent obrazał teraz juz sam dzwoni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.02.2019 o 21:52, Gość rolnik napisał:

Nie będzie tak źle teraz każdy spycha resztówki jak na luty to już jest po towarze przynajmniej w naszych stronach co to za ilości po 20 ton w maksie mają a reszta skończyła jest chwilowe zamieszanie ale tylko chwilowe towaru brak cena była więc każdy spychal. Będzie dobrze

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Kapusta
14 godzin temu, Gość Rob napisał:

 

Sam znam paru co maja powyżej 300t i nie myślą sprzedawać teraz tylko kwiecień maj , za małe rozeznanie na rynku macie żeby snuć takie teorie. Pamiętajmy że nie ważne jak mało towaru jest na rynku to wystarczy ze odbioru będzie jeszcze mnie i cena spada , prawo popytu i podaży. A to ile jest w chłodniach jest niemożliwe do ustalenia , lepiej trzymać się faktów , KAPUSTA SIĘ NIE SPRZEDAJE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cabbage

Operuje Pan pojęciami w zakresie błędu statystycznego <znam paru> to nie cała Polska nie mówiąc o rynku środkowowschodnim.

Ja twierdzę że towaru bardzo dobrej jakości jest mało lub bardzo mało. Nie będę polemizował z Panem czy kapusta jest droga przez to się nie sprzedaje. Diamenty też są drogie a znajdują nabywców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt jest jeden jak uprawiam kapustę tyle lat i patrząc na okolice a towaru było tu zawsze sporo na dzień dzisiejszy można powiedzieć w okolicy towaru jest nie więcej jak 20% tego co zwykle a jest dopiero luty. Cena jest i każdy sprzedał nie licząc na wzrost że względu na poprzednie doświadczenia i brak eksportu. Moim zdaniem rynek ratuje tylko import w kraju towaru jak na lekarstwo a dopiero luty. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z centrum

Pod budy już wszyscy wsadzili i rośnie , na płask też sporo wsadziło  i teraz  jak po niedzieli ma być nawet kilkanaście stopni na + to młoda będzie szybciej niż zwykle . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gośc E.

koledzy i kolezanki co tam w temacie kapusty?.. mi zostało 2 auta w chłodni . jakos cicho sie zrobiło , co prawda ogłoszeń nie podaje że sprzedam bo mam swoich kupców ale ciekawie jak u Was?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...