Skocz do zawartości

kapusta biała


Gość rolnik Adi

Rekomendowane odpowiedzi

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Mateusz

Jest pewna granica ceny, powyżej tej granicy nikt kapusty nie kupi.

Podpowiedzcie jakie odmiany kapusty sadzicie do kwaszenia i do przechowywania do stycznia/lutego. Od kilku lat uprawiam Agresor i właśnie coś podobnego do tej odmiany szukam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Gość Mateusz napisał:

Jest pewna granica ceny, powyżej tej granicy nikt kapusty nie kupi.

Podpowiedzcie jakie odmiany kapusty sadzicie do kwaszenia i do przechowywania do stycznia/lutego. Od kilku lat uprawiam Agresor i właśnie coś podobnego do tej odmiany szukam.

Witam też uprawiam Agressora, mam duża  firme co produkuje gołąbki i kilku mniejszych co sami odbierają towar łacznie miesięcznie z 50 ton na gołabki i krokiety idzie, reszta na hurtownie. W związku iż potrzebowalem wiekszych główek pod nich to zawsze zbiernay Agressor po terminie wiadomo pękał przy dupce, posadziłem w tym roku pół successora niby to samo ale o wiele mniej pęknięc sadze pod nich jeszcze Ancome, i w tym roku na termin do szykowania dla nich od lutego squadrona i prodikosa i powiem Ci że pieknie sie trzymają bo Agressor wraz z ciepłem już coraz gorszy.  a z twardych pod hurtownie Galaxy Zoltan i od tego sezonu Lucas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
1 godzinę temu, Gość Kapysciany dziad napisał:

Firma z okolic Krakowa ciągnie już z Holandii.. nie wiem w jakiej cenie..

Tanio napewno nie jest z ok proszowice jedna firma ciągnie z moldawi taka nie obierana nagnita odpadu sporo a lepiej przecież dorzucić było nam a nie syf sprowadzac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naiwni rolnjcy jaraja sie cena tegoroczna spotkamy sie na forum za rok zobaczymy co bedzie mowic i jakie beda protesty ludzie z uni dali nam taka cene zebysmy sie za szybko nie udusili w kredytach oplatach zeby wiecej sprzetu z nieniec nakupic ogarnijcie. Sie ludzie wierzycie nadal ze ktos da wam cos za nic ..  ?????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z trgo ze mam 100ton bialej sprzedam po 2zl i tak musze na drugi i nastepny rok dolozyc do pola jak noe na trzeci ci co rzuca sie na sadzenie kalusty w tym roku naprawde beda idiotami gdyvy takie ceny warzyw by raz na 3 lata to mozemy pogadac o zarobku a nie ze takie ceny sa raz na 10 lat i nastepne beda dokladka w to co w tym roku zarobimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Skoro tak uwazasz ze w przyszlym roku bedzie dokladka do warzyw i nic nie zarobisz to poprostu nic nie sadz i po problemie. Kasa zostanie ci w kieszeni a nie tu jakies zazalenia skladasz. A ja uwazam ze w przyszlym'sezonie wcale nie bedzie zle bo kto niby bedzie robil te wielkie nasadzenia. Czlowieku dzis mozna zarobic wielkie pieniadze latwiej i szybciej a nie przy durnej kapuscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego bujda ze z Holandii Kolega tez sie tak sadził ze Holandia Holandia da mu za darmo Jak sie okazało po telefonie do Holandii usiadł na d*pie Holandia ma dzis 2,60 plus koszty transportu Wiec panowie z pod karkowa kupujący w naszym rejonie czyli okol Sieradza nie siejcie propagandy .Inny kolega wypisuje ze sie w przyszłym roku udusimy kapusta  Moze tak moze nie takich proroków na przełomie września października było wielu a teraz pierdzą w w fotelach w domach bo nie stac ich żeby kupić i handlować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kiszarnię atestowaną. W tym roku ani grama swojej kapusty białej. Gdyby nie stała współpraca z kolegą plantatorem, którego zawsze szanowałem nie miał bym na chleb i stracił odbiorców. Uratował mi tyłek. Szanujmy się nawzajem na tym trudnym rynku, bo klimat się zmienia, ziemia droga i maszyny, jest trudno i nikt za darmo robić nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Handlarz

Witam moim zdaniem po 0.30 w najbliższych latach nie będzie.  Niema ludzi, koszty coraz większe, zmiana klimatu. Z rolnictwa da się żyć ale trzeba robic dobry towar i niekoniecznie szaleć z ilością, robić tyle ile się jest w stanie dopilnować. Nie mówię że za rok o tej porze będzie 2 zł za kg ale jestem pewien że nie będzie też 10 zł za wor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Handlarz
Godzinę temu, Rolnik1832 napisał:

Gość Hanndlarz a dlaczego nie? W zeszłym sezonie o tej porze, zreszta praktycznie do końca sezonu była po 20-30 gr a koszty też były wysokie.

Ile masz śniegu na polu? Ile spadło jesienią? Jedno wielkie nic.  Czy w tym sezonie widziałeś puste pola? Nie obsiane? Nieobsadzone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Malorolny
46 minut temu, Gość Handlarz napisał:

Ile masz śniegu na polu? Ile spadło jesienią? Jedno wielkie nic.  Czy w tym sezonie widziałeś puste pola? Nie obsiane? Nieobsadzone?

Zgadzam sie z toba dobrze gadasz tyle sniegu co jest to jest nic,jaka ziemia byla sucha na jesieni masakra lepiej ze towar placi nie tylko producent ma jakis godny zarobek ale inne gałęzie przemyslu na tym korzystają  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapominacie wszyscy, że powinno się na wszystko patrzeć globalnie, a nie przez pryzmat pól jakie widzieliśmy. Po pierwsze decyduje pogoda, po drugi tzw. popyt. Na popyt tyle rzeczy się składa, że szkoda pisać. Natomiast popyt krajowy może się zwiększyć jedynie poprzez eksport. I nad tym się trzeba pochylić. Natomiast nikt nie kupuje dlatego że rolnikowi jest źle...

A zatem najważniejsza jakość towaru. Ale jakość nic nie da, jak ktoś nie będzie jeździł i o tej jakości przekonywał....

Reasumując. Gratuluję wszystkm tym, którzy z taką pewnością mówią czy będzie tanio lub drogo. Grajcie na giełdzie wiecej zarobicie, skoro macie jasnowidza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że kolejnym ważnym czynnikiem krótkotrwałym są plotki. Więc czasem, nawet jak mogłoby być drożej lub taniej, to rozsiewane plotki i wiadomości zaburzają obraz rynku. Ktoś o słabych nerwach i krótkim portfelu nie wytrzyma napięcia i sprzeda. A wystarczyłoby mieć rzeczywiste informacje o krajowej produkcji, światowej, krajowe zapotrzebowanie no i oczywiście tendencje światowe. Ma ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...