Skocz do zawartości

kapusta biała


Gość rolnik Adi

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy bronisze i inne giełdy może i owszem tylko że tam jest jak z ogórkiem jak nie było ma o godzinie 12 to cena była 3,5 a o 16 jak dojechali to schodzili do 2 i nie miał kto brać to samo jest z kapustą.

Cena w hurcie za kapustę wtej chwili jest 80-85 gr.x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałeś bo ... jesteś handlarzem i siejesz zamęt żeby jeszcze wyrwać autko po niższej cenie pozdrawiam tych co potrafią liczyć i szanują siebie i swoja rodzine

Edytowane przez IGRiT
proszę bez wzajemnego obrażania się ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odemnie jutro odbiera cztery tony po 1zł gość z którym nie handlowałem kilka dobrych lat, kapusta przemysłowa bez wymagań a chciał 10ton naraz. W okolicach Kozienic jak się jedzie po wsiach to wszędzie stoją puste palety po kapuście, albo ludzie już sprzedali albo w ogóle nie mieli co chować. Jak ktoś chciał ładować na TIRa w bigbagi albo w boksy to już w ubiegłym tygodniu można było po 95gr plus Vat ładować. Mam końcówkę jesiennej odmiany i już trochę gnije więc trzeba wypchnąć i dlatego po 1żł, później już za zimówkę to niżej niż 1,2 nie schodzę. Jesienna kapusta się już skończyła i cena pójdzie do góry. Dodatkowo osłabiła się złotówka co powoduje że import jest droższy.

Jakie ceny w okolicach Sieradza i Błaszek???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy z innej beczki, jakie odmiany kapusty polecacie i dlaczego? Patrzyłem za nasionami i zauważyłem że w porównaniu z tamtym rokiem ceny poszły w górę o około 20zł na torebce 2500szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałeś bo ... jesteś handlarzem i siejesz zamęt żeby jeszcze wyrwać autko po niższej cenie pozdrawiam tych co potrafią liczyć i szanują siebie i swoja rodzine

Co ma szanowanie rodziny do ceny towaru ?

Co za bzdury !!!

Jak ją wywalam za przechowalnie bo jest taki rok i nikt jej nie chce kupić to znaczy że rodziny nie szanuję.!!!!

A jak sprzedaję po 2 zł bo jest taka sytuacja na rynku to wtedy ją szanuje !!!!

 

Chyba że ciebie żona "szanuje" tylko wtedy jak drogo sprzedajesz, ale to już twój problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maciek

Z tą Rosją to nie do końca masz racje bo i tak do Rosji towar szedł na Rosyjskich Tirach a te na pewno będą puszczać na granicy. Ja tam swojej kapusty już dawno nie ogłaszałem a wczoraj i tak telefony były. Moim zdaniem towar zejdzie do końca kwietnia bez problemu, a przecież były lata że się i w maju handlowało i wtedy była najwyższa cena. Ja do tej pory handlowałem po 1zł teraz chce 1,2zł i czekam. Myślę że 1,5zł/kg to realna cena ale w kwietniu. Jak ktoś ma dobry towar i dobre warunki do przechowywania to moim zdaniem można trzymać towar. Jestem z okolic Kozienic

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawlo

Witam. Powiem tak- właśnie wróciłem z bronisz i... zejście mizerne stałem z białą od 2 rano każdy szuka tzw. szóstek , trudno wyrwac 24zł,za 20 kg w większym hurcie raczej cykanie po kilka woreczków. Gdy pojawił się kwasiarz procesja za nim i szybko załadował się po 0,70 gr.  ja połowę busa zabrałem do domu, takie są realia bronisz.Czy to pogoda czy ferie nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maciek

Sadził ktoś kapustę Kolia? Jak duże główki, do kiedy ją można przechować???

W ubiegłym tygodniu rozmawiałem z jednym Gościem który zajmuje się importowaniem warzyw i powiedział mi że nie opłaca się z Anglii ciągnąć kapusty bo trzeba by ją tu sprzedać po 1,35zł/kg żeby zarobić. Orientuje się ktoś ile kosztuje kapusta z Holandii albo Białorusi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...