Skocz do zawartości

kapusta biała


Gość rolnik Adi

Rekomendowane odpowiedzi

niech w koncu przyjdzie ta zima stulecia i zrobi porzadek z tymi co oddaja za te pare groszy albo prosza sie aby wez pan ile pan dasz aby wez ...LUDZIE CEŃCIE SIEBIE I SWOJA

CIĘŻKA PRACE.

NA susz brali po 20 gr . firmy na kontraktacji płaca po 30 gr. kiszarnie pod Lublinem płaca 40 gr .dlaczego dajecie sie robić w bambuko....

JAK NIE MASZ RYNKU ZBYTU ZAPEWNIONEGO NA WIOSNE  TO PO JAKI H..........SADZISZ .KREW SIE PRZELEWA JAK CZYTAM ZE PO 7 GR ....TO ZOSTAW NA POLU DLA ZWIERZYNY niech sie sarenki i zajace najedza dobry uczynek dla nich zrobisz  :angry: 

zostaw ty baranie nie radz drugim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

nie jestem baranem jesli juz to baranową :D ale ja nie płacze ze nie mam zbytu albo oddaje po 8 czy 10 gr, mam 9 ha kapusty i zadnego problemu ze zbytem ... nie stoi u mnie zadem duzy niebieski czy zielony i nie trzyma mnie biznesplan w szponach ze tylko to i to i więcej nic ,

 

fakt ze kapusta w tym roku obrodziła i mam nadwyzke ... ale nie oddam jej za pare groszy lepiej rokosad puscic i nawóz na drugi rok .

Nawet tu na igrit widac jakie relacje panuja wsród rolników ....,dlaczego nazwałes mnie"gościu" baranem skoro ja napisałam to co myśle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lordenar

Są w Polsce Zagłębia np. Kiszonkarskie które to nie są w stanie wyprodukować sami takiego tonażu więc mówią ok sądzę wezmę ci, najpierw tną swoją później gdy cena spada może i tobie wezmą ale przy ogolnorynkowej nadwyżce wygląda to tak że mnie potrzebują kupnej kapusty, a potem nie mają gdzie kisić a gdy baseny się zwolnią to reszta już się sama morduje z cena 10 gr poniżej. Tak czy siak kiszonek także wtedy jest za dużo na rynku zimą i wiosna, bo jak tanio sorowiec , to i tanio produkt. Jednym słowem NADPRODUKCJA jak i przy reszcie upraw. Warzywnictwo musi się przestać opłacać by odpuścili skoczkowie i mali producenci. Wszystko zmieni się przez max 10 lat. Już nawozy tanieją bo nie ma zbytu , no i za co ? Maszyny nie idą... Dopuki się wszystko nie usra tak będzie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a 500+ a rynta dziatka czasami z roboty dolozo w miescie to ludzie sie za te kase zabawia a na wsi stwoza se oboz pracy taka mentalnosc nic nie poradzisz a duzemu to sie oplaca tez nie ale ciagle licza ze bedaa bogaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

ja mam tylko 1ha 1/2 zgnila bo w wodzie stała ale jakieś 4/5tyś sztuk wycialem po 1zł za sztukę A obierana mam zakontraktowana i po 18gr biorą fakt że jeszcze dozucaja od 6-10% na odpad ale no kurde to jednak jest różnica co Wy piszecie że po 6-10gr. po te 8gr to ja bym chętnie kupił ze dwa trzy samochody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie wam tak narosła. Ja jestem z wielkopolski i u nas późnej kapusty nie ma, przynajmniej w mojej okolicy a to takie małe zagłębie kapusty. Sprzedaje 1.3-1.5 za sztuke i nie narzekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Jeśli ktoś tutaj narzeka to tylko handlowcy. O ten porze roku kapusta tradycyjnie łapie zadyszkę. Oczywiście są wyjątki. Ale nie łudźmy się, Że ktoś nasadzi jesiennej i chce kokosy zrobić.. raz kiedyś się uda. Nie załamujcie się i powtarzam: zdziwicie sie. Miłego weekendu koledzy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PRZEDAŻ z 2017-11-10 14:54 cena:  0.10 PLN kilogram treść ogłoszenia: 
Sprzedam około 80ton kapusty głowiastej białej, kapusta czysta bez robaka cena 10gr/kg, proszę dzwonić ogłoszeniodawca:  Kapusta adres:  Kalisz województwo/region:  wielkopolskie telefon:  513791822

wez to talerzuj albo co ...nie psuj rynku i siebie poszanuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że rolnik nie oglosza kapusty za 10 groszy to tylko propaganda handlarzy żeby kupić za darmo.z roku na rok trzeba dorzucić pracownikom bo inaczej nie przyjdą do pracy więc 10 groszy o jakieś jaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie wam tak narosła. Ja jestem z wielkopolski i u nas późnej kapusty nie ma, przynajmniej w mojej okolicy a to takie małe zagłębie kapusty. Sprzedaje 1.3-1.5 za sztuke i nie narzekam.

10 kilową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość producent

kapusta na przemysł w okolicy Kalisza co roku jest po 0.8-10 gr a nawet tańsza więc mnie nie dziwią takie ceny, bardziej mi sie chce śmiać jak ktoś pisze że sprzedaje po 40 gr na przemysł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz dobry humor to sie smiej ... wrzesien i pażdziernik sprzedawałam po 40 gr do kiszarni (pisałam o tym wczesniej ) teraz z racji (słynnego powiedzenia WEZ PAN ABY A POLA ZEBRAC ILE DASZ TO BEDZIE ) spadła na 30 gr i tez jestem producentem od nastu lat .. lata współpracy robia swoje .. ja bym sie nie smiała z rolnika który ceni swoja prace i siebie ,  za wschodnia granica cos zaczyna sie powoli dziac kilka tel juz było .. ale jak narazie to zapytania ,no i niech przyjdzie juz ta zima a przynajmniej dz :D iadek móz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość producent

jak masz dobry humor to sie smiej ... wrzesien i pażdziernik sprzedawałam po 40 gr do kiszarni (pisałam o tym wczesniej ) teraz z racji (słynnego powiedzenia WEZ PAN ABY A POLA ZEBRAC ILE DASZ TO BEDZIE ) spadła na 30 gr i tez jestem producentem od nastu lat .. lata współpracy robia swoje .. ja bym sie nie smiała z rolnika który ceni swoja prace i siebie ,  za wschodnia granica cos zaczyna sie powoli dziac kilka tel juz było .. ale jak narazie to zapytania ,no i niech przyjdzie juz ta zima a przynajmniej dz :D iadek móz 

dla mnie to tez nie ma logiki sprzedawać po 10gr ale takie są realia i takie ceny, sami tego nie zjedzą, a o takich cenach to pierwsze słysze żeby do kwaszarni sprzedawać jak nieraz kiszona jest po 30 gr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...