Skocz do zawartości

Maszyna Do Obierania Cebuli


Gość Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...

Mam swoją działalność gospodarczą. Zajmuje się obieraniem cebuli w dużych ilościach. Nie posiadam maszyny do obierania cebuli.. Odbierają ludzie cebulę. Jak mogę rozpisać kilogramy uzyskane z obrane cebuli tak żeby urząd się nie doczepil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Gość Aga napisał:

Mam swoją działalność gospodarczą. Zajmuje się obieraniem cebuli w dużych ilościach. Nie posiadam maszyny do obierania cebuli.. Odbierają ludzie cebulę. Jak mogę rozpisać kilogramy uzyskane z obrane cebuli tak żeby urząd się nie doczepil.

Jeżeli masz zarejestrowaną działalność, to znaczy, że masz wszystko na legalu. Więc nie powinnaś się martwić że ktoś się             ,, doczepi". 

Jeżeli obierają ludzie to skąd jesteś? U nas na Kujawach brakuje rąk do pracy fizycznej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Gość Stanisław

Witam, ja już drugi sezon pracuję na maszynie IMIZUNI, zanim kupiłem sprawdzałem inne, ale ta nie miała sobie równych. Przy cebuli kaliber 6+ obiera mi realnie między 800 kg a 1,2t/h

Wspomnę jeszcze, że odpad jest bardzo mały, między 20% a 25%

Pozdrawiam, Stanisław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stanisław
9 godzin temu, Turysta napisał:

800-1200kg na godzinę? Serio? Czyli więcej niż deklaruje producent? 

Producent deklarował 120 szt. na minutę odbierając kaliber 6+ tak wychodzi w kilogramach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Gość Stanisław napisał:

Producent deklarował 120 szt. na minutę odbierając kaliber 6+ tak wychodzi w kilogramach

Mówisz, że na jednorzędowej maszynie robisz 120 cebul na minutę? Na maszynie przy której procent podaje wydajność 20-100 cebul na minutę? 

Czy na dwurzędowej robisz tyle sztuk na minutę?

160 cebul na minutę daje ok 600/800kg 

Więc ściemniasz jak cholera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stanisław

Wstawiłem swoją opinię jako użytkownik tej maszyny i nie koloryzuję Cebulą zajmuje się 25 lat  w tym  czasie odwiedziłem wielu producentów maszyn do obierania cebuli i ta uważam z dostępnych na ten moment na rynku z mojego punktu widzenia jest najlepsza. Oczywiście posiadam maszynę dwurzędową i przy 120 szt na minutę wychodzi mi 800-1200kg/h przy kalibrze 6+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stanisław

Chyba będę musiał się dogadać z producentem o 1% prowizji za taką reklamę ?jak się zgodzi to tym wszystkim co mają jakieś wątpliwości wyślę zaproszenia do mnie gdzie sami będą mogli zobaczyć ją w akcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
W dniu 20.12.2018 o 22:20, Gość Gość wlkp napisał:

Witam obieram na maszynie dwurzędowej polskiej produkowanej w Kruszwicy golden jest już ona ulepszona i jeżeli chodzi o odpad to jest przedział od 20-35max%odpadu plusem jest to ze nie trzeba sortować i noże ostrze sobie sam co 3-4 dni na miękkiej raz w tygodniu 

a jeśli chodzi o wydajność to realne 400-600 kg raz udało się zrobić 750kg na godzinę ale to pracownice wytrzymały polowe dnia wiec więcej się nie ułoży w kubki także jedna osoba więcej jak 200-300kg nie ułoży  , obiera tez twarda łuskę z tym ze trochę wolniej ale idzie bez problemu to jest dużym plusem 

do obsługi z tylu potrzebne są 2-3 osoby

co do serwisu  mogę dzwonić w każdej chwili i są pod telefonem ale w maszynie nie ma żadnej elektroniki i pneumatyki wiec raczej bezawaryjna 

producent bardzo życzliwy i jest do ugadania jeżeli chodzi i finanse 

dla zainteresowanych jestem w stanie pokazać maszynę podczas pracy 

Witam mogę prosić o kontakt lub nr telefonu. Jestem zainteresowany pracą maszyny i chciałbym się przyjrzeć pracy. Jestem z Kruszwicy także czas przyjazdu jest elastyczny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.10.2019 o 10:47, Gość Tomasz napisał:

Witam mogę prosić o kontakt lub nr telefonu. Jestem zainteresowany pracą maszyny i chciałbym się przyjrzeć pracy. Jestem z Kruszwicy także czas przyjazdu jest elastyczny 

Witam, posiadam tę maszynę, zapraszam do oglądnięcia. Podaje kontakt: 791-292-392

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
Gość cebularz

 Uwaga na te kolorowe  maszyny za kwote ponizej 100tys oraz na te za 300tys. kto kupi to po kilku miesiącach wystawia na sprzedaż. czyli wnioski same sie nasuwają. :) Ładna reklama na zdjęciu to nie wszystko.   Wasz wybór i wasze pieniadze. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Gość Karol

Najlepsze ,najbardziej wydajne 1000kg na godz. bez kalibracji cebula przy 3-7 no i bezawaryjne to jedyne godne uwagi maszyny firmy Projekt z Trzebisławek pod Środą Welkopolską, Wszystkie największe obieralnie w Polsce ale i też kilka w Europie pracują na tych liniach. Uważajcie!!!!! na podrabiane od ok dwuch miesięcy identycznie wyglądające obieraczki !  Po kilku dniach pracy się psują i jest problem nie do opanowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karol

Widzę,że chyba właściciele albo znajomi piszą o maszynie Inizumi to totalna ściema maszyna ponoć awaryjna a parametry wyssane z palca ! Toczy się nawet sprawa sądowa związana z tą maszyną ponieważ ktoś kto ją kupił stwierdził,że jest nic niewarta ! i robi 150kg! a miała400! MASAKRA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary odkopałeś wątek w którym praktycznie od kilku miesięcy nic nikt nie pisał i próbujesz kręcić aferę z jedną maszyną, a wychwalasz drugą od Jarka. I jeszcze piszesz to oczywiście z anonimowego konta. Daje Ci to -100 do wiarygodności. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o maszynę Projekt to potrzeba kompresor o mocy 23kw a inne 15kw. Więc trzeba byłoby mieć chyba na początku panele słoneczne. Cena która podana jest w ogłoszeniach 160tys za samą maszynę, do tego trzeba dokupić kompresor który nie należy do tanich oraz jakiś bunkier załadunkowy aby to funkcjonowało. Ta maszyna nie obcina końcówek cebuli a patrząc na jej wysoka wydajność zastanawiam się ile osób musi stać i poprawiać tą cebulę. 

Pamiętajmy że wysoka wydajność to nie wszystko! 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...