Skocz do zawartości
Advertisement

plon ziemniaka 2015


Gość PAWEŁ

Rekomendowane odpowiedzi

Ziemniaki zdrożały to prawda można już sprzedać bez większych problemów po 40 groszy jak ładny na mycie to i 50 groszy no i skoki na giełdzie raz po 10 zł raz po 5 za worek, takiej lipy jak w zeszłym roku nie będzie czy będą jakieś szaleńcze miody to się okaże, za chwilę jesień i wykopki to będzie rozdanie kto co ma... jak koledzy piszą, że bieda bo po 40 ton z ha tylko zbiorą to tak czy inaczej będzie bardzo dobrze ja zbiorę pomiędzy 15 a 35 ton w zależności od stanowiska areał uprawy 60 ha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Szczepanitoo

O jakiej złotówce ty mówisz upały się kończą juz po 5 zł ziemniaka ładować można wszyscy czekali czekali bo będzie cena a może się okazać że ani ceny ani rumów nie będzie bo każdy potrafi liczyć nie kupują jak mają po 5zl a będą kupować jak będą po 15 ? Doliczyć transport doliczyć koszta ich zarobek itd to po ile ten ziemniak musiałby być żeby tobie 15 zapłacić ludzie kochani ...

jak czytam takie wypowiedzi to mnie krew zalewa, jak jesteś taki cwaniak to zasadż i sprzedaj nawet po 3zł worek. Wtedy zobaczysz jak kolorowo się wszystko robi i ile to kosztuje, każdy ma koszty tylko nie rolnik, jemu z nieba leci, wg Ciebie może się nadzwigać worów charytatywnie bo przecież on i tak ma. U mnie deszczowany ziemniak z ha wyjdzie około 30ton, ale już u sasiada deszczowany na moje oko wyda tylko 15 ton. a wszystko kosztuje, sam rachunek za prąd to 5 tys. ziemniak cena minimum na dziś, jak i w ogole, to powinno być 8-9zł. a Kolega jak ma taki gest to niech posmakuje tego miodu i sprzedaje nawet i po 3zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

panowie czy wy wiecie ile sie kopie ziemniaka na sieradzu? no wlaßnie i tu trzeba wziac poprawke z oplacalnosci bo 60 ton to nie 20

sieradz to nie inna planeta koszty paliwa sadzonki robocizna taka sama jak w innych rejonach tylko jak kupiec jedzie po ziemniak w okolice poznania to narzeka ze na sieradzu ziemniaka duzo ale jakosc tragiczna i to juz nie od jednego wiem a te 60t to z odpadem razem u mnie tamten rok 70t i na 5klasie nie bede robil reklamy jaka odmiana wiec plony podobne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha ha dobre ktoś z sieradza poczuł sie urażony ale to racja psujecie cene no i kolego co dostajesz na 5 klasie 70 ton to ja sadze na trzeciej minimum to tej twojej odmiany dostane 150....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli ktoś pisze że na piątej klasie ziemi kopie 70t ziemniaka to albo lubi chwalić się albo żalić że kopie 35t ale nie  wypada do tego przyznać się, to po pierwsze a po drugie w jakich rozstawach to sadzi i jakim sprzętem to kopie bo przy tym plonie to i grimme myśle że nie da radę że nie wspomnę o naszej tradycyjnej annie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli ktoś pisze że na piątej klasie ziemi kopie 70t ziemniaka to albo lubi chwalić się albo żalić że kopie 35t ale nie  wypada do tego przyznać się, to po pierwsze a po drugie w jakich rozstawach to sadzi i jakim sprzętem to kopie bo przy tym plonie to i grimme myśle że nie da radę że nie wspomnę o naszej tradycyjnej annie

tak tak 70 t i kopie grimme sam bylem zaskoczony i nie mowie o plonie handlowym tylko ogulnym

sezon 2014 ten rok 45t ogólny rostaw 75 odleglosci 25 kopane pazdziernik czesciowo zielony moze ktos wierzyc lub nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam nie nazekam mam dwie nowe deszczownie ocmis i w tym roku plon miałem rekordowy  na podwurku kostka brama kuta  nowe ciągniki i dobry samochód  a ziemniaka sadze 40 ha  a potem pekina 14 kto jest pracowity to ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pogromca mitów

ja tam nie nazekam mam dwie nowe deszczownie ocmis i w tym roku plon miałem rekordowy  na podwurku kostka brama kuta  nowe ciągniki i dobry samochód  a ziemniaka sadze 40 ha  a potem pekina 14 kto jest pracowity to ma

a przyznaj się ile ma w tym udziału bank chwalipięto czy też marzycielu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mu kolego pojechales po po ambici. mowi bogdan bankowy.

wcale nie bankowy zero kredytu a ciezka praca  i charujemy juz 3 pokolenie ale dzis moge powiedziec ze było warto dorobilismy sie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bankowy

wcale nie bankowy zero kredytu a ciezka praca  i charujemy juz 3 pokolenie ale dzis moge powiedziec ze było warto dorobilismy sie 

to podaj adres to pojade i zobacze twoja ciezka prace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

kolego ciezką pracą sie gospodarstwa bogacą  morze wez wsiądz w samochód i sie przejedz zobacz jak ludzie na gospodarstwach mieszkają domy budynki a domy wykończone marmurem  samochód za dwiescie piedziesąt tysiecy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...