Skocz do zawartości

Pietruszka


Gość scheridan

Rekomendowane odpowiedzi

Wschody rzędu 40%. Potem przyszły choroby korzeni, gnicie korzeni (po deszczach na początku  sierpnia) góry i dołu, kolejne 10% odpadlo. Teraz mimo drogiej zróżnicowanej ochrony walka z mączniakiem. Uważam że to bardzo ciężki rok dla uprawy pietruszki. Tam gdzie rzadka jest rozwidlona. Centrum Polski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 235
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Ja opisałem sytuacje na polu u siebie. Pewnie, że tam gdzie plantacje są nawadniane jest lepiej. O tym, że pietruszkę niektórzy sprzedają tanio tez słyszałem. Są też tacy co  czekają na jesień z kopaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość FANTAZJA

Jak u Wszystkich? Cieżko rozszyfrować co u Ciebie w głowie się kryje. Jutro jak będe miał czas podjade na pole kuzyna zrobie zdjęcie idealnej plantacji pietruszki w kawałku 15 ha.  U  nas w okolicy ogólnie pietruszka udana u kogo by nie popatrzył nie widać jakiś ubytków o których Wy tu fantazjujecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wschody u mnie 30% mniejsze.Mam miejsca na polu ze wcale nie zeszła. Nie wiem czy to susza czy grad bo nawiedził nas w maju i mocno stłukł. Ja sprzedaje swoją pietruszke od stycznia.Trzymam ją w chłodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.09.2018 o 21:33, Gość Producent napisał:

Za pietruszke teraz musiałbym dostać za mytą 4 zł. 

Nie boicie się teraz ryzyka, że po wykopany towar mimo ustaleń kupiec nie przyjedzie i pietruszka będzie schła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej

Pietruszka będzie tania? Ciekawe . Mendy próbują siać panikę aby nakupić jak rok temu po 1 do 2 zł. A w grudniu po 5 ojebac. Handel pietruszka się nie zaczął jeszcze. Poczekajcie do świąt. Marchew też przez chwilę piękna była po 80 gr. Teraz 1.2 ciężko kupić coś normalnego. Nie pamiętam września w którym ceny idą do góry. Ludzie myślcie . Towaru jest mało . A to że jest z 1000 ha ładnej nic nie znaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Andrzej napisał:

Pietruszka będzie tania? Ciekawe . Mendy próbują siać panikę aby nakupić jak rok temu po 1 do 2 zł. A w grudniu po 5 ojebac. Handel pietruszka się nie zaczął jeszcze. Poczekajcie do świąt. Marchew też przez chwilę piękna była po 80 gr. Teraz 1.2 ciężko kupić coś normalnego. Nie pamiętam września w którym ceny idą do góry. Ludzie myślcie . Towaru jest mało . A to że jest z 1000 ha ładnej nic nie znaczy.

Marchew tylko i wyłącznie podrazala dlatego że przechodzą deszcze a nakopanej jeszcze niema. Marchew w październiku będzie 0.6-0.8 I brak chętnych. 

 

Pietruszka będzie trzymać za ładny towar poniżej 4 nie powinno się oddać a wiadomo grudzień i do nowego sezonu Cena rosnąca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michal_mazowieckie

Pod, no nie wiem, czy to kwestia deszczu. U nas w mazowieckim sucho,żadnego deszczu. Marchew po prostu nie dorasta bez deszczownie. Sąsiad dopiero skończył wczesna marchew kopać. Gdzie po inne lata kończył miesiąc wcześniej albo i lepiej. Nie dorastają. A marchew bez wody nie będzie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...