Skocz do zawartości

Nawożenie Ziemniaka


Gość KRIS

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 77
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Mateusz

250 kg N w czystym składniku to jest na przypuszczalny plon ziemniaka 90t/ha, nie wspomnę o azotanach, które zostają w tych ziemniakach i ty chcesz mówić gamoniu o jakości ziemniaków. Woda po gotowaniu tych ziemniaków możnaby kwiatki na ogrodzie podlewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Gość Mateusz napisał:

250 kg N w czystym składniku to jest na przypuszczalny plon ziemniaka 90t/ha, nie wspomnę o azotanach, które zostają w tych ziemniakach i ty chcesz mówić gamoniu o jakości ziemniaków. Woda po gotowaniu tych ziemniaków możnaby kwiatki na ogrodzie podlewać.

Mateuszku mój drogi, racja jest jak d*pa i każdy ma swoją. Ty sobie siej swoje 100 kg azotu i mjej pyszne ziemniaczki a ja będę jadł te swoje nie dobre i woził taczką do swoich odbiorców. A w tym roku to sobie kupie nową taczkę na gumowym kole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc.

Popieram Ziemniaka. Wykorzystanie nawozów wiążę z pogodą w danym roku. Przy opóżnionych wschodach ziemniaków straty azotu są duże. Tak było u nas w 2017r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz

No widzę, że tutaj każdy ma swoje teorie odnośnie nawożenia. Okresów karencji ze ŚOR pewnie też sie nie trzymacie.

Teraz nie ma co się dziwić, że do nas ściągane są produkty z zachodu skoro one się od naszych niczym nie różnią bo jest w nich cała tablica Mendelejewa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Ziemniak napisał:

Mateuszku mój drogi, racja jest jak d*pa i każdy ma swoją. Ty sobie siej swoje 100 kg azotu i mjej pyszne ziemniaczki a ja będę jadł te swoje nie dobre i woził taczką do swoich odbiorców. A w tym roku to sobie kupie nową taczkę na gumowym kole.

Przy cenach nawozów i jakości ziemniaków jakie Pan produkuje to pewnie tylko na nową taczke wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.03.2019 o 17:36, Gość Mateusz napisał:

No widzę, że tutaj każdy ma swoje teorie odnośnie nawożenia. Okresów karencji ze ŚOR pewnie też sie nie trzymacie.

Teraz nie ma co się dziwić, że do nas ściągane są produkty z zachodu skoro one się od naszych niczym nie różnią bo jest w nich cała tablica Mendelejewa.

 

Większość komentarzy anonimowych gości to dogadywania i docinki dajcie sobie na wstrzymanie po co się denerwować?

Kupując w sklepie chleb też przejadasz tablice Mendelejewa i nawet o tym nie myślisz. Pomyśl ile nawozu i wszelakich oprysków musiała dostać pszenica żeby miała parametry konsumpcyjnej. A ty się czepiasz ziemniaków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gr Sieradzak

Faktycznie 250 kg N w czystym składniku to za duzo 150 daje tak plus minus saletrosanu 200 i 200 mocznika na ha daje i mam 40 ton z ha i ziemniak handlowy smaczny i taki  powinien być moim zdaniem dawanie wiecej to pieniądz w błoto. a o jakości nie wspomnę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gr Sieradzak

sadzeniak musi być w dobrej klasie zabiegi na grzyba dopilnowane według rozpiski wczesności odmiany i zmianowanie pola !  lub jakimś poplonem przesiane chociaż i urośnie bez tych 250 kg  N albo i lepsze niż u tego pana na 150 kg N moich a na ziemniaku sie troche znam 8 ha przykrywam i mam 15 ha póżnych. dostarczam na różne hurtownie i jakością sie nie powstydze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość
W dniu 12.03.2019 o 07:27, Daria.rolnik napisał:

Większość komentarzy anonimowych gości to dogadywania i docinki dajcie sobie na wstrzymanie po co się denerwować?

Kupując w sklepie chleb też przejadasz tablice Mendelejewa i nawet o tym nie myślisz. Pomyśl ile nawozu i wszelakich oprysków musiała dostać pszenica żeby miała parametry konsumpcyjnej. A ty się czepiasz ziemniaków...

A co dziś urośnie bez oprysków u nawozu? Ciezko dzis miec pszenice komsumpcyjna.  Na chwasty, na grzyba i to po 3razy niekiedy, nie wspomnę o tonach nawozu aby plon był jak największy. 

 

W dniu 12.03.2019 o 20:07, poprostumateo napisał:

Nie ma co mierzyć wszystkich jedną miarą. Każdy inaczej podchodzi do sprawy, ale wydaje mi się, że już trochę świadomość wśród rolników rośnie i mało kto ładuje w ziemniaki takie ilości nawozu, a w szczególności azotu.

Co ma nadmiar azotu w ziemniakach? Nie wykorzystany przejdzie na przyszły rok? Ziemniaków azot nie zaskodzi

W dniu 12.03.2019 o 08:15, Darekspire napisał:

Akurat co do pszenicy to jest fakt udokumentowany naukowo ze ta uprawa pozostawiona bez ochrony fungicydowej jest wiele gorsza niz ta ktora rolnik nie jednokrotnie opruskuje. Nie chce mi sie juz szukac jakie to choroby ale cos z fuzaryjnymi

Szukałem i nie znalazłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Malinowykrol

Nawożenie 300 kg saletrzaku plus 300kg polifoska 6 i 100kg soli potasowej wystarczy pod ziemniaki odmiany bellarosa oraz denar? Przedplon łubin z Gorczyca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • 3 weeks later...
Gość Andrzej
W dniu 12.03.2019 o 05:36, Gość Mateusz napisał:

No widzę, że tutaj każdy ma swoje teorie odnośnie nawożenia. Okresów karencji ze ŚOR pewnie też sie nie trzymacie.

Teraz nie ma co się dziwić, że do nas ściągane są produkty z zachodu skoro one się od naszych niczym nie różnią bo jest w nich cała tablica Mendelejewa.

 

Popatrz ilu linuron nadał stosuje. Kalisz Sieradz ma w d*pie normy. Postój w alejce na giełdzie kaliskiej i posłuchaj czym pryskaja. Aż strach tam po towar jechać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...