Skocz do zawartości

Nawożenie Ziemniaka


Gość KRIS

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 77
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość tata kazika

Witam koledzy mam takie pytanie jakie nawozy zastosować pod wczesny ziemniak

nie sadź nie warto o nic nie pytaj idź do jakiejś roboty nawet za 2 tysie nie baw się w rolnictwo bo sie nie dorobisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lordenar

Na wczesnym z moich obserwacji, bo nie z doświadczenia wynika że nakład duży a zarobek na czysto jest przez tydzień lub dwa jak ci w pierwszy termin nie wejdzie , czy nie będzie po regionach anomalii to też nie jest super biznes. A nie każda gleba nadaje się na wczesnego, to że 5 km od ciebie ktoś robi wczesne bardzo wczesne, u Ciebie może być lipcowy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Na wczesnym z moich obserwacji, bo nie z doświadczenia wynika że nakład duży a zarobek na czysto jest przez tydzień lub dwa jak ci w pierwszy termin nie wejdzie , czy nie będzie po regionach anomalii to też nie jest super biznes. A nie każda gleba nadaje się na wczesnego, to że 5 km od ciebie ktoś robi wczesne bardzo wczesne, u Ciebie może być lipcowy .

Nakład jest największy w pierwszym roku bo trzeba kupić włókninę wiadomo czy mocniejsza, grubsza to droższa ale kilka lat wytrzyma jak się o nią dba . Jak wszystko zrobisz tak jak trzeba to zarobisz. Sadzeniak jest istotny ja sadze taką holenderską odmianę co w połowie mają zawsze się kopię cena za młody jest  dobra jak nie ma go za dużo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lordenar

Tylko że po ostatnich zagraniach dużych graczy co ciągną tirami a nawet statkami młodego z Egiptu, Maroka, Hiszpanii itp. To rolnik w hucie już nie zarobi jak kiedyś. Pierwsze strzały są złote ale przy jakiej znowu wydajności ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że po ostatnich zagraniach dużych graczy co ciągną tirami a nawet statkami młodego z Egiptu, Maroka, Hiszpanii itp. To rolnik w hucie już nie zarobi jak kiedyś. Pierwsze strzały są złote ale przy jakiej znowu wydajności ?

Unia Panie, wolny rynek, wolne ceny, tylko rolnik niewolnik. Po tym roku skoczków będzie mniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • 4 weeks later...

Nie wiem dla mnie za dużo tego azotu ! 150 w czystym skladniku starczy więcej nie potrzeba nie będzie pobrany 500 poli i 200 soli ale z azotow na start 300 saletrosanu i około 150 /200 mocznika przed formownice i też urośnie sporo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A To ci powiem crystalion potasowy i zrównoważony i siarczan magnezu specjalnie nie pytałam tylko jak na stronkę jadę to dodaje bo czasu brak. A na zarazy to osobiście i z zaraza czasem też siarczan magnezu wsypie. A Ty jak uprawiasz z jakich rejonów jesteś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...