Skocz do zawartości

Wzajemne Zrozumienie Się I Kultura Wyrażania Się W Rozmowach O Ziemniakach


Gość kuba

Rekomendowane odpowiedzi

Jak byś umiał czytać ze zrozumieniem to być wiedział o co chodzi. Ktoś zapytał po ile są ziemniaki to powiedziałem jedni sprzedawaj po 30 groszy inny sprzeda po 1zł . O Sieradzu już się tyle nasłuchałem ze bym mógł książkę napisać.

Jak Ty tam widzisz pytanie po ile są ziemniaki to powinieneś nauczyć się czytać, a nie uczyć mnie czytać ze zrozumieniem. Bartek ewidentnie się pyta jak jest ze sprzedażą ziemniaka, czyli chodzi o to czy ma kto kupić towar a nie o cenę. A Ja się naczytałem głupot na tym forum ŻEBYM mógł napisać książkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ty tam widzisz pytanie po ile są ziemniaki to powinieneś nauczyć się czytać, a nie uczyć mnie czytać ze zrozumieniem. Bartek ewidentnie się pyta jak jest ze sprzedażą ziemniaka, czyli chodzi o to czy ma kto kupić towar a nie o cenę. A Ja się naczytałem głupot na tym forum ŻEBYM mógł napisać książkę.

Jak jest z sprzedażą w tym roku to nie jest pytanie ?? ( Napisałem cenę ze jest od ,0,3-1zł a i ze u mnie handlarze kupują bez żadnego jeżdżenia na giełdę 0,4 -0,45 w tym tygodniu już sprzedałem 27 tony i do soboty do 35-40ton  dojdzie. TO jest w moich stronach przy tej cenie nie ma kłopotu z sprzedarzą .ze nasadziłeś i nie masz co z tym zrobić to twoja broszka zamiast pisać na forum lepiej szukaj amatorów ,bo  z wiosny mimo ze ziemniak będzie lżejszy do 10% to jeszcze coś odpadnie teraz jest najlepiej sprzedawać,

Edytowane przez IGRiT
usunięto inwektywy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest z sprzedażą w tym roku to nie jest pytanie ?? ( Napisałem cenę ze jest od ,0,3-1zł a i ze u mnie handlarze kupują bez żadnego jeżdżenia na giełdę 0,4 -0,45 w tym tygodniu już sprzedałem 27 tony i do soboty do 35-40ton  dojdzie. TO jest w moich stronach przy tej cenie nie ma kłopotu z sprzedarzą .ze nasadziłeś i nie masz co z tym zrobić to twoja broszka zamiast pisać na forum lepiej szukaj amatorów ,bo  z wiosny mimo ze ziemniak będzie lżejszy do 10% to jeszcze coś odpadnie teraz jest najlepiej sprzedawać,

to jest pytanie jak jest ze sprzedażą, a nie po ile są ziemniaki!!! Ja sprzedałem swoje ziemniaki w zeszłym tygodniu bo mam w miarę stałych odbiorców, a Ty jak nie możesz sprzedać to już twój problem.

Edytowane przez IGRiT
Usunięto inwektywy. Bez takich proszę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest pytanie jak jest ze sprzedażą, a nie po ile są ziemniaki!!!  Ja sprzedałem swoje ziemniaki w zeszłym tygodniu bo mam w miarę stałych odbiorców, a Ty jak nie możesz sprzedać to już twój problem.

 o co cie boli ze ktoś sprzedaje bez problemu po 40-45groszy na miejscu!! A ty zastanawiasz się co zrobić to twój problem.

Doczepiasz się do pytań jakbyś ukończył hardward a w rzeczywistości czy masz zawodowe? Nie odpisuj już na moje wiadomości bo nie trafiłeś na osobę co Cie pocieszy !!!

Edytowane przez IGRiT
usunięto inwektywy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 o co cie boli ze ktoś sprzedaje bez problemu po 40-45groszy na miejscu!! A ty zastanawiasz się co zrobić to twój problem.

Doczepiasz się do pytań jakbyś ukończył hardward a w rzeczywistości czy masz zawodowe? Nie odpisuj już na moje wiadomości bo nie trafiłeś na osobę co Cie pocieszy !!!

Kończę tę dyskusję bo nie mam zamiaru zniżać się do twojego poziomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziemniak stronami się udał a miejscami nie. ceny określonej nie ma są gostki co  sprzedawaj ą po 30gr sieradz i są co sprzedawają po 1zł, handlerzę chcą jak najtaniej ale jak masz pewny towar to po 40-45groszy kilkanaście ton rozbiorą tyg bez proszenia.

Zaglądam na to forum od czasu do czasu jako dawny producent ziemniaków. Nie będę zabierał głosu na temat ceny , sprzedaży , uprawy. Odniosę się natomiast do niektórych piszących tutaj , szczególnie do kombajnosa. Człowieku ! Pouczasz wszystkich , wytykasz im słabe wykształcenie, a sam walisz takie błędy , że twoja nauczycielka języka polskiego powinna się zapaść pod ziemię razem z tobą . Moja rada dla ciebie. Jeżeli nie potrafisz pisać poprawnie , nie rób tego. Zajmij się lepiej uprawą ziemniaków , chociaż mam wątpliwości czy potrafisz to dobrze robić , bo jeżeli idzie ci to tak jak z pisaniem to tragedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja zaczęła schodzić poniżej pewnego poziomu i była zupełnie nie związana z ziemniakami, w związku z czym kilka ostatnich wypowiedzi zostało przeniesionych na forumowy śmietnik.

 

Prosimy wypowiadać się zgodnie z tematem wątku bez wzajemnego obrażania się.

 

Pozdrawiamy

 

Administracja Forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny administratorze forum! Jeżeli uważasz , że uwaga dotycząca używania poprawnej Polszczyzny na waszym forum i kogoś mogła urazić to gratuluję .To w waszym interesie powinno być , żeby to forum przyczyniało się do pięknego wyrażania się . Poza tym nie samymi ziemniakami człowiek żyje.Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O

 

Szanowny administratorze forum! Jeżeli uważasz , że uwaga dotycząca używania poprawnej Polszczyzny na waszym forum i kogoś mogła urazić to gratuluję .To w waszym interesie powinno być , żeby to forum przyczyniało się do pięknego wyrażania się . Poza tym nie samymi ziemniakami człowiek żyje.Dziękuję.

Kolego Administrator dobrze zrobił to nie jest forum by się rozładować emocjonalnie, tylko wyrazić swoje opinię odnośnie ziemniaków. Jak ktoś chce się dowiedzeć o czymś innym to są inne fora to jest typowę forum odnośnie ziemniaka każda inna dyskusja powinna zostawać od razu usunięta!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny administratorze forum! Jeżeli uważasz , że uwaga dotycząca używania poprawnej Polszczyzny na waszym forum i kogoś mogła urazić to gratuluję .To w waszym interesie powinno być , żeby to forum przyczyniało się do pięknego wyrażania się . Poza tym nie samymi ziemniakami człowiek żyje.Dziękuję.

 

Szanowny Panie,

 

NIe chodzi tutaj tylko o Pan wypowiedź, która jest najbardziej kulturalna z tych, które zostały opublikowane, tylko bardziej o te wypowiedzi poprzedników w których to pojawiły się inwektywy i wzajemne obrażanie się przez co wątek schodził wybitnie nie na temat ziemniaków przez co osoby odwiedzające ten wątek mogłyby odnieść wrażenie, że każdy moze pisać co chce a coś takiego jak moderacja nie istnieje.

 

Przenoszę wszystkie te wypwiedzi do osobnego wątku aby tam ewentulanie toczyła się dyskusja o kulturze wyrażania się z zastrzeżeniem, że jak wątek przeodzi się w ciąg bluzg to zostanie zamknięty.

 

Pozdrawiamy

 

Administracja IGRiT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaglądam na to forum od czasu do czasu jako dawny producent ziemniaków. Nie będę zabierał głosu na temat ceny , sprzedaży , uprawy. Odniosę się natomiast do niektórych piszących tutaj , szczególnie do kombajnosa. Człowieku ! Pouczasz wszystkich , wytykasz im słabe wykształcenie, a sam walisz takie błędy , że twoja nauczycielka języka polskiego powinna się zapaść pod ziemię razem z tobą . Moja rada dla ciebie. Jeżeli nie potrafisz pisać poprawnie , nie rób tego. Zajmij się lepiej uprawą ziemniaków , chociaż mam wątpliwości czy potrafisz to dobrze robić , bo jeżeli idzie ci to tak jak z pisaniem to tragedia

Witam czytam posta i co on wnosi w tą rozmowę?? to nie jest forum polonistyczne by wytykać komuś błędy ortograficzne to jest forum poświęcone ziemniakowi. Jak Pan ma zamiar kogoś pouczać to proszę zmienić forum. ma pan problem napisać do Przyjaciółki. Bo widzę ze jako emerytowany rolnik najwięcej ma Pan do powiedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy normalny człowiek szanuje swój język, zajrzyj np na niemieckie fora jak oni piszą, aż miło poczytać i bez względu na to czy forum rolników czy inżynierów. No tak, nie zajrzysz bo trzeba jeszcze znać jakiś język poza tym co nauczyli w podstawówce. A u nas co, koszulka z orłem i pisać nie potrafi, im większy patriota tym większy analfabeta, a zwróć mu uwagę to jeszcze pyskuje jakby miał co najmniej rację. Ja wiem że dla idioty nie ma to znaczenia ale normalnemu człowiekowi najzwyczajniej źle się czyta takie bazgroły pełne błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wisi mi to bardzo niskim kalafiorem... mam głęboko w ... czy się tu komuś podoba moje wyrażanie czy nie!!! Dla mnie producenta ziemniaka to kolejny stracony sezon. Sprzedaje ziemniaki po 3-5zł/15kg gdzie cena minimalna powinna wynosić 9zł/15kg a w markecie sam import więc nic się nie zmienia dzięki waszemu cudownemu PSI-owi. Narzekaliście na PO-PSL a oni wszyscy mają na w ... Szydło wychodzi podnosi tylko stawki po 13-15zł/h dla pracowników a ceny jakie były takie są na produkty rolne. PIS całe swoje podwyżki zrzuca na uczciwych producentów, lokalne firmy i gospodarstwa domowe.

Edytowane przez IGRiT
Bez obrażania proszę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wisi mi to bardzo niskim kalafiorem... mam głęboko w ... czy się tu komuś podoba moje wyrażanie czy nie!!! Dla mnie producenta ziemniaka to kolejny stracony sezon. Sprzedaje ziemniaki po 3-5zł/15kg gdzie cena minimalna powinna wynosić 9zł/15kg a w markecie sam import więc nic się nie zmienia dzięki waszemu cudownemu PSI-owi. Narzekaliście na PO-PSL a oni wszyscy mają na w ... Szydło wychodzi podnosi tylko stawki po 13-15zł/h dla pracowników a ceny jakie były takie są na produkty rolne. PIS całe swoje podwyżki zrzuca na uczciwych producentów, lokalne firmy i gospodarstwa domowe.

Kolego rok temu ogórka gruntowego sprzedawałem po 0,9-1zł w tym roku taniej niż 1,7-2zł nie było i nie było grymaszenia. a czemu po prostu co niektórzy się  ucieszyli i nie posadzili tak samo z ziemniakiem rok temu była tragedia mogli trochę zmniejszyć  areały a co wsadzone jest jeszcze więcej niż rok temu 2-4%. BYŁO BY PÓŁ RAZ MNIEJ ziemniaków to cena była by raz wyższa a ze lubisz robić za pół darmo to nie zwalaj wszystkiego na PIS . Czasem producent musi pomyśleć po co sadzić 50 hektarów i sprzedawać po 3zł-4zł worek . JAK wsadzić pół mniej i już i będzie 6-8zł i sprzedaż tyle sam co teraz myślisz ze jak jest tańszy ziemniak to więcej pójdzie Cześć może posłucha ale co nie którym pasuje 3-4zł za woreczek chodzi o rejony sieradzkie ze jakiś rolnik się wypowadał ze jak już jest 4-5zł to dobra cena..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Nie wychodzisz na gospodarce to do roboty za 13 zł/h, na pocieszenie powiem że import będzie jeszcze większy bo na zachodzie znowu mają za dużo ziemniaków a rumun nic nie weźmie bo mieli rekordowe plony.

Edytowane przez IGRiT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dla przykładu nie będę głosował już na PIS bo nic nie poprawili w rolnictwie. Pokazują w TV ile to przekrętów udaremniają i ile to mln płynie do budżetu a co to kogo obchodzi? Zwykły rolnik patrzy na swój zysk i każdy widzi że zachodnie markety się panoszą a my dostajemy 3zł za 15kg. Piłsudski kiedyś powiedział: "Naród wspaniały ale ludzie kurvvy" i chyba tak jest po dziś dzień i nic się nie zmieni nigdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dla przykładu nie będę głosował już na PIS bo nic nie poprawili w rolnictwie. Pokazują w TV ile to przekrętów udaremniają i ile to mln płynie do budżetu a co to kogo obchodzi? Zwykły rolnik patrzy na swój zysk i każdy widzi że zachodnie markety się panoszą a my dostajemy 3zł za 15kg. Piłsudski kiedyś powiedział: "Naród wspaniały ale ludzie kurvvy" i chyba tak jest po dziś dzień i nic się nie zmieni nigdy.

Kolego na kogo nie zagłosujesz to twój wybór. Jak by dalej rządziło PO to byś miał do pomocy imigrantów . Stali by za ciebie na giełdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement
Gość obiektywny typ

Tak, bo za 500zł więcej nagle ktoś ustawił sobie życie i nie musi pracować.

 

Ależ to jest pieprzenie głupot, dostali 500zł i co, życie sobie za te 5 stów czy tysiaka ustawili?

Ludzie nie chcą pracować za marne pieniądze i tyle.

Ciekawe kto z was chciałby robić na wsi za 8 czy 9zł/h.

Ile ludzi tyrało w jakiś fabrykach do tej pory za 1500zł Miesięcznie, a co to są dziś za pieniądze? Żadne.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzi do pracy nie brakuje, brakuje ludzi do pracy w kiepskich warunkach za kiepskie pieniądze.

popieram, mądrze powiedziane jak ktoś dobrze płaci to ludzi ma do pracy, a jak chce za darmo to wniosek prosty że trzeba miec tyle ile sie jest w stanie samemu obrobić :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie którzy ludzie są bez rozumu ja pamiętam z 15 lat temu sprzedawałem ziemniaki po 0.7 -0.8 groszy. teraz są po 40 groszy po tyle mi gość przywiózł na zimę Brydze w woreczkach 15kg  Winetę i Denara ma po 30 groszy.. Mimo ze na przestrzeni tych 15 lat cena jest prawie o połowę mniejsza to paliwo robocizna prąd nawóz opryski poszły tez 50% w górę Owszem może jest większy teraz rynek zbytu bo jest internet wszystko się rozwinęło ale czy aż takie kokosy z tego są. Podziwiam ludzi za wytrwałość i ze liczą ze za rok może być lepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...