Skocz do zawartości

Marchew


Gość Kaja

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was ma zakontraktowaną marchew do Jaworskich ? I czy mieliście przebadaną marchew na pozostałości środków ochrony roślin. Bo slyszalam juz o kilku przypadkach gdzie naprawdę uczciwi rolnicy pryskający zgodnie z zaleceniami dostali wyniki negatywne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Mam zakontraktowana marchew u Jaworskich.W zeszlym roku wciskali mi ,ze mam jakies pozostalosci,ale na moje rzadanie okazania badan nia chcieli mi pokazac,bo to oni ponosza koszty.To chyba jakas lipa bo chca sie pozbyc plantatora lub zbic z ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

A zbili Ci cenę w zeszłym roku? Pozbyć się chyba też nie pozbyli skoro masz kontrakt w obecnym sezonie. Jest również różnica w pokazaniu wyniku badań a żądaniu jego przesłania. Tak właśnie rodzą się plotki....

 

Pozdrawiam

Norbert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaaa.Norbert  pakowal,plombowal,wysylal probki  i wypelnial protokol w obecności plantatora lub jego pełnomocnika do Skierniewic zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rolnictwa,a po dwóch tygodniach przesylal wyniki plantatorom.Ja mam w to wierzyc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Plon zadowalajacy tylko odbior slaby, jakosc tez nie zachwyca .Jednak jestem zdania ze nam rolnikom zawsze bedzie ciezko bo gdzie by towaru nie oddawal  to jak beda chcieli tak cie potraktuja bez wzgledu na to czy to bedzie marchew do Jaworskich czy np ziemniaki do lomzy albo zboze do Szymanowa.Przerabialem juz kilka firm i wszedzie to samo jak za duzo to zaraz wyniki zle i takie tam  blaaa-blaaa jak malo oj tak wezme wszystko nawet najgorsze aby dawaj a my dostajemy baty za koszta produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość producent

A czy u jawora obiecane 3  gr dołożą jak wyniki badań pozytywne pytał ktoś  i co nadwyżką plonu?

plon dobry jakbyś  wszystko sprzedał

ale jak tylko 50 t z ha minus koszty to zostają grosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij ze ci doloza bo juz slyszalem ze nic z tego.Nadwyzki mam ponad 100t szkoda ale co zrobic ogloszenie wystawilem nawet nikt sie nie odezwal a ofert,, sprzedam marchew'' jest po uszy.Producent moze wolisz uprawiac ziemniaki ten rok pokazal jak sie wychodzi na ziemniaku (dokladka) cena niska na gieldzie w przemysle ciezko o parametry a w polu tez nie jeden zostawil bo nie dalo sie kopac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement
Gość pasternak

Panowie do suszarni Jaworskich napewno nadwyżek nie przyjmą ponieważ mają tyle zrobionego suszu że im nie zależy na marchwi. Jak by bardzo zależało to by uruchomili kolejną szafę po porze a tak to już 4 tygodnie nic się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość producent

Zapomnij ze ci doloza bo juz slyszalem ze nic z tego.Nadwyzki mam ponad 100t szkoda ale co zrobic ogloszenie wystawilem nawet nikt sie nie odezwal a ofert,, sprzedam marchew'' jest po uszy.Producent moze wolisz uprawiac ziemniaki ten rok pokazal jak sie wychodzi na ziemniaku (dokladka) cena niska na gieldzie w przemysle ciezko o parametry a w polu tez nie jeden zostawil bo nie dalo sie kopac.

W mojej okolicy każdy ma nadwyżkę do tej pory zawsze przyjmowali wszystko i jeszcze na końcu skupowali  z wolnego rynku ale widocznie z wolnego rynku jak brakowało to ceny były za duże no to dali więcej nasion i my się teraz borykamy z nadmiarem który pójdzie najprawdopodobniej pod pług

oczywiście my rolnicy zawsze mamy jak najmniej do powiedzenia jak zostaliśmy nie fer potraktowani u jawora przy podpisywaniu umowy gdzie był załącznik odnośnie ceny nawet nikt nie wspomniał ze coś tam brakuje 

a na szkoleniach cicho sza nikt głosu nie zabiera jakoś wszystko cacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
Gość Michal_mazowieckie

Gielda Bronisze: 

marchew dobrej jakosci, po prostu normalna 1,1- 1,4 zl. Smialo mozna dostac 1,2 zl z domu. Gruba do 80 gr. Brudna do 80 gr. 

Import z holandii (celowo z malej) 29 Euro netto plus transport wychodzi 1,4+ na miejscu. I nie ma. Bedzie drozec. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 4 months later...

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...