Skocz do zawartości

Ceny Jabłek Export 2017/2018


Gość Sadownik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja słyszałem, że ceny za nowe jabłko ( tj. jesienne odmiany ) mają się utrzymać na poziomie odmian letnich. Tzn. od 65mm 1,60/1,70zł/kg. Ale nie wiadomo oczywiście jak to będzie naprawdę. Trzeba jeszcze te 2 tygodnie poczekać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Toż chyba kto tam był nie ma wątpliwości że to lobo po 1,70 to spod drzewa, po przymrozkach lobo leci jak szalone. Więc cena 1,70 za spad to super cena, tylko kupujący mogą się na to nabrać i plakac później że jabłko obite i gnije.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Gość Kosmonautyczny salcesonik

I na rynku cena zadowalająca, a na export ludzie oddają po 1,5-1,6 ogarnijcie się  i nie sprzedajcie tak tanio jak jabłka nie ma.

 

Tanio? 1,5 zł w październiku to tanio??? to ile Ty chcesz na wiosne? 2,5 ? a może 3 zł??? Nie będzie takiej ceny!!! Zobaczymy jeszcze jak twoje jabłuszka będą wyglądały w maju. Oj zakapiory widzę że oczekiwanie na 3 zł zakończy się złotóweczką na wiosne. Czekajcie cudów, jabłuszek nie ma wcale tak mało jak wszyscy się podniecają, kitują co niektórzy nawet przemysł do chłodni, bo "dadzu wincyj". Wychodzi chytrość z ludzi, ja jak zakończę zbiory to gonie wszystko w tej cenie. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwazam ze cena deseru na export jest ok, ja wlasnie skonczylem zbiory, moje podsumowanie jest takie rok do roku jest takie:

-loba 40%

-gloster 30% (PRZEMIENNOSC)

-mutsu 85%

-golden 110%

-sampion 60%

-jonagored 95%

-idared 60%  (I dzialka)

-idared 85 % (2 dzialka)

-idared 125% ( 3 dzialka)

-idared 100% (4 dzialka)

 

lacznie zebranych 60 ton mniej jablek niz rok temu, sezon uwazam osobiscie za ok, biorac pod uwage ze mroz nie oszczedzil kwiatow.

 

a jak sytuacjia u innych?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwazam ze cena deseru na export jest ok, ja wlasnie skonczylem zbiory, moje podsumowanie jest takie rok do roku jest takie:

-loba 40%

-gloster 30% (PRZEMIENNOSC)

-mutsu 85%

-golden 110%

-sampion 60%

-jonagored 95%

-idared 60%  (I dzialka)

-idared 85 % (2 dzialka)

-idared 125% ( 3 dzialka)

-idared 100% (4 dzialka)

 

lacznie zebranych 60 ton mniej jablek niz rok temu, sezon uwazam osobiscie za ok, biorac pod uwage ze mroz nie oszczedzil kwiatow.

 

a jak sytuacjia u innych?

Biorąc pod uwagę to że nie miałem w tym roku gradu u mnie jest więcej deseru niż rok temu. tylko z Idaredem i Princem cieniej.

-Golden - 110%

-Gala - 90%

-Gloster - 120%

- Idared - 70%

-Prince - 60%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po mrozie i zeszłorocznym gradzie mam równe 50% mniej towaru . Z każdej odmiany 50% mniej, gdy były jabłka na drzewie szacowałem zbiory na poziomie 70% w stosunku do 2 lat wcześniej ( rok temu był grad więc nie biorę pod uwagę ) a tutaj proszę - jest jak jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • IGRiT locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...