Jump to content
  • Announcements

Guest Sadownik

Ceny Jabłek Export 2017/2018

Recommended Posts

Guest Robert

Kolego 60 groszy różnicy. Przechowanie mnie kosztuje 6-7 groszy. Dobrze wyprodukowane jabłko to było zero ubytków jak co roku :) może 3-4 kg na maksa. Ubyło? Bardzo mało po freshu. Wiec i tak jest 30 40 groszy do przodu wiec wróć do szkoły na matematykę :) Ci co sprzedali w odpowiednim momencie są spore pieniądze do przodu :)

8 na 10, ciekawe bo wszędzie jest to samo. Jedynie co dobrze związało to champion, gala Golden wiec tez nie masz o tym pojęcia. Jabłka będzie normalna ilość a nie jakaś klęska urodzaju :)

Guest grójec

Jabłek nie ma, to fakt. Kolega powyżej dobrze powiedział, celowa zagrywka grup i handlarzy. Śmiać mi sie chce jak ludzie piszą, że jabłko tanieje z dnia na dzień i bedzie jeszcze niżej. Oj te naganiacze to pewnie handlarze albo nie mają co z własnym życie robić

Guest Travolta

W chinach zmarzło jakieś 30% jabłek, to daje ok 10mln ton mniej, takiej luki nie zapełni nikt, będzie bardzo duży deficyt koncentratu i jego ceny będą wysokie, chiny chyba po raz pierwszy nie będą eksportować koncentratu, drogi przemysł popchnie ceny deserowego jabłka, ceny będą co najmniej na normalnym poziomie

http://www.sadyogrody.pl/handel_i_dystrybucja/106/chinskie_gieldy_oszalaly_na_punkcie_jablek,13812.html

ceny to oczywiście za jabłka przemysłowe znacznie gorszej jakości niż nasze

Guest heh
2 godziny temu, Gość grójec napisał:

Jabłek nie ma, to fakt. Kolega powyżej dobrze powiedział, celowa zagrywka grup i handlarzy. Śmiać mi sie chce jak ludzie piszą, że jabłko tanieje z dnia na dzień i bedzie jeszcze niżej. Oj te naganiacze to pewnie handlarze albo nie mają co z własnym życie robić

idared był 1,9 a jest 1,5. Wiec o czym ty piszesz ?

W dniu 18.05.2018 o 10:59, Gość ehh napisał:

zejście znikome,  idared podobno gdzie nie gdzie 1,4 w tym roku jak bedzie urodzaj to ceny będą coś czuje tragiczne

W dniu 18.05.2018 o 09:57, Gość rozeznanie 5.18.18 napisał:

Prince 2/2.1

Ligol 1.9

Golden 1.7/1.85 65+  70+ 1.9/2.0

Idared 1.4/1.5

Gloster 1.3

Jonagored 2.0/2.1

Jonagored 1.9/2.05

i wszystko spada z dnia na dzien .......

Guest Gustliko
13 godzin temu, Aldona napisał:

Czy może tutaj ustala się ceny?pozdrawjam 

Na to wygląda pozdrawiam

Guest heh
W dniu 10.05.2018 o 16:16, Gość Cierpliwy napisał:

Haha

Spokojnie skupczyku tydzień czasu i będziesz latał za jabłkiem ten spadek jest sztuczny wywołany zbyt dużym otwarciem komór na raz ale poczekamy tydzień czasu i się okaże , frajerzy będą na siłę sprzedawać i obniżać cenę jeden przez drugiego a za dwa tygodnie jabłko będzie 3 złote zobaczymy.tak wiem teraz zabiorą głos najmundrzyjsi

No i gdzie te 3 zł mądralo ?  teraz ty zabierz głos, co powesz że w czerwcu bedzie ?

Guest ` sadownik`

Ceny spadly na Idareda,chociaz na Jonagoldowate rowniez.Idared 1,40-1,60zl netto i zejscie ogolnie mizerne.Jablek wg.mnie jest jeszcze duzo po komorach.

Your content will need to be approved by a moderator

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoticons maximum are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...