Skocz do zawartości

Ceny Jabłek Export 2017/2018


Gość Sadownik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Gość Gośćsad

Nie wiem komu co spada, może jabłka w Polsce jest sporo, ale na zachodzie nie bardzo. Dzisiaj Golden w karton 7+ 2.3 netto, Prince 7+ 2.2 netto. Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wydymany
7 godzin temu, Gość tomasz napisał:

dziś podzwoniłem idared 1,5, prince 1,8

Jak w tym tempie będzie taniało to za tydzień będzie 50 groszy kurcze co to będzie ok co to będzie hehehe

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sadownik
18 godzin temu, Gość Mieliście racje 3zl jest napisał:

Idared 3zl za dwa kilo Grojec 

Akurat wielu "fachowców" prognozowało pod koniec sezonu ceny na poziomie 3 zł. Nie będę wymieniał z imienia i nazwiska. Można napisać, że byli to zarówno krajowi jak i zagraniczni "eksperci" więc nie ma co się nabijać z sadowników i ich spekulacji na temat ostatecznej ceny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sadownik z Blędowa

W sobotę otwartą komora idareda z glosterem dziś sprzedałem Idared za 1.50 brutto gloster 1.40 brutto. i to jest największa cena za ładne jabłko na dziś

Ceny jeszcze spadną . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tanio sprzedałeś,  ja idareda po 1.6 szykuje sam i propozycj mam dużo aby szykować.  Szału nie ma, ale nie przesadzajmy,  na sortownie propozycje 1.6 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rozeznanie 5.18.18

Prince 2/2.1

Ligol 1.9

Golden 1.7/1.85 65+  70+ 1.9/2.0

Idared 1.4/1.5

Gloster 1.3

Jonagored 2.0/2.1

Jonagored 1.9/2.05

i wszystko spada z dnia na dzien .......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Markus

No nie wiem czy takie znikome. Z tego co wiem to kto ma jabłko to coś robi. Szału nie ma alle jak wszyscy chcą naraz sprzedać to się nie da. A handlowcy to wykorzystują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grójec

Jednak obniżka cen nie udała się znacząco,kto chce kupić jabłko jednak płaci. Idared oferty 1.8 za jabłko już dzisiaj bez problemów żeby tylko zrobić w przyszłym tygodniu. Są tacy co kupują po 1.4 ale już sadownicy ktorzy się boją kończą jabłka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sadownik
38 minut temu, Gość Grójec napisał:

Jednak obniżka cen nie udała się znacząco,kto chce kupić jabłko jednak płaci. Idared oferty 1.8 za jabłko już dzisiaj bez problemów żeby tylko zrobić w przyszłym tygodniu. Są tacy co kupują po 1.4 ale już sadownicy ktorzy się boją kończą jabłka. 

Tylko zobacz sobie kolego ile jest ofert kupna, a ile sprzedaży chociażby na tym portalu... Nie ma popytu na daną odmianę to po co GP mają płacić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grójec

Masz rację, tylko nie tylko na tym portalu świat się kręci. Handlarze z Mołdawi, Ukrainy jeżdżą i szukają. Ludzie chcą sprzedać w większości na sortowanie a im trzeba przesortować. Każdy ma swój przelicznik i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reasumując i podsumowując co to był za biznes trzymać do wiosny jak z drzewa po tyle można było sprzedać ?  ale co niektórzy czekąją dalej  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Robert

Co za biznes był? Kolego sprzedałem 3 tygodnie temu idareda za 2.1 i 2.2 najde. Słaby biznes? Na jesieni było 1.5 wiec to jakieś 13 tysięcy na samochodzie :) dziękuję bardzo :) a ceny 3 zł za niektóre odmiany na export były. Wiec trzeba było tylko wyczuć moment. 

PS nie szykuje się na nie wiadomo ile towaru bo ogólnie jabłko słabo zawiązalo w tym roku szczególnie w centralnej Polsce :) ale to akurat dobrze.  nie pozdrawiam cwaniaków co by chcieli za pół darmo kupować i nie szanują czyjejś ciężkiej,całorocznej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grójec
1 godzinę temu, Gość hmm napisał:

reasumując i podsumowując co to był za biznes trzymać do wiosny jak z drzewa po tyle można było sprzedać ?  ale co niektórzy czekąją dalej  :D

Widzę że mamy do czynienia z Ekspertem. Małe dziecko wie że wszyscy w jednej chwili nie sprzedadzą jabłek bo to nie truskawka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gustliko
2 godziny temu, Gość Chłopki nie myślą napisał:

Gdzie są te mondrale co mówili ze

2 godziny temu, Gość hmm napisał:

reasumując i podsumowując co to był za biznes trzymać do wiosny jak z drzewa po tyle można było sprzedać ?  ale co niektórzy czekąją dalej  :D

 By było jak 3 zł będzie ? 

Ale co by było jak wszyscy by chcieli sprzedać na jesieni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grupa
6 godzin temu, Gość Robert napisał:

Co za biznes był? Kolego sprzedałem 3 tygodnie temu idareda za 2.1 i 2.2 najde. Słaby biznes? Na jesieni było 1.5 wiec to jakieś 13 tysięcy na samochodzie :) dziękuję bardzo :) a ceny 3 zł za niektóre odmiany na export były. Wiec trzeba było tylko wyczuć moment. 

PS nie szykuje się na nie wiadomo ile towaru bo ogólnie jabłko słabo zawiązalo w tym roku szczególnie w centralnej Polsce :) ale to akurat dobrze.  nie pozdrawiam cwaniaków co by chcieli za pół darmo kupować i nie szanują czyjejś ciężkiej,całorocznej pracy.

Kolego, policz sobie dokładnie koszty przechowania + ubytki (jabłko w tym roku nie leżało zbyt dobrze). Z drugiej strony co Wy sadownicy macie w tej chwili powiedzieć, przeliczyliście się z ceną i tyle. Nawet sprzedając idareda za 2.1 to sprzedałeś go defakto po cenie jesiennej + koszt przechowania + ubytek i wyparowanie kilku kilo ze skrzyni :) Co do zawiązania, nie mów hop bo na 10 sadów w 8 jest dobrze, więc czeka nas rekordowy rok pod kątem zbiorów.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • IGRiT locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...