Skocz do zawartości

Ceny Jabłek Export 2017/2018


Gość Sadownik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Gość sad 56

idared 1,6-1,7 zł- prawdopodobnie jeszcze spadnie cena na dniach bo nie ma zainteresowania

jonagoldy 1,7-1,9 zł

golden + 65 1,7-1,8 zł

ogólnie bardzo male zainteresowanie jest jabłkami, eksporterzy mowia ze w przyszłym tygodniu może cena spaść nawet do 1,5 zł za kg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość paweł
3 godziny temu, Gość Majówka napisał:

Ogólnie teraz się eksport ruszył w porównaniu z poprzednim tygodniem 

 

tak sie ruszył że ceny spadają  .Bedziecie zaraz mieć te swoje 3 zł al za 2 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość opanowany
6 godzin temu, Gość sad 56 napisał:

idared 1,6-1,7 zł- prawdopodobnie jeszcze spadnie cena na dniach bo nie ma zainteresowania

jonagoldy 1,7-1,9 zł

golden + 65 1,7-1,8 zł

ogólnie bardzo male zainteresowanie jest jabłkami, eksporterzy mowia ze w przyszłym tygodniu może cena spaść nawet do 1,5 zł za kg

 

A u sąsiadów z Zachodu Red Jonaprince 1,2 EURO na sortowanie...  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Adam

Czy coś się stało złego w handlu jabłkiem?  Zaraz po majówce jabłka miało już nie być a kto miał to szczęście że coś zostało bez problemu miał wziąść 3 złote a tu ogłoszenie za ogłoszeniem o chęci sprzedaży. Koniec sezonu a tu przez kilka godzin 4 strony z ofertami samej sprzedaży ? 

Czyżby niektórzy obudzili się z ręką w nocniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cierpliwy

Haha

2 godziny temu, Gość gość napisał:

Z ręką w nocniku to mało , niedługo ten pełny nocnik będzie na głowie.

Spokojnie skupczyku tydzień czasu i będziesz latał za jabłkiem ten spadek jest sztuczny wywołany zbyt dużym otwarciem komór na raz ale poczekamy tydzień czasu i się okaże , frajerzy będą na siłę sprzedawać i obniżać cenę jeden przez drugiego a za dwa tygodnie jabłko będzie 3 złote zobaczymy.tak wiem teraz zabiorą głos najmundrzyjsi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za dwa tygodnie to bedzie 1,20 zwłaszcza jak wejdzie truskawka. Już po majowce miało być drogo i jakoś ceny spadły zamiast rosnąć więc daruj sobie te "skupczykowe" prostackie wiejskie teksty bo wstyd przynosisz branży sadowniczej pseudo biznesmenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena się zbliża za idareda do 3zl / 2kg  chyba każdy chce do truskawki się sprzedac,  co będzie za jakiś czas nikt nie wie,  odkąd cena za idareda spadła zrobił się ruch za nim większy. Truskawka z importu lada dzień będzie,  tak samo jak z foli,  wiadomo to nie grunt, ale już większe ilości będą. 

Obecnie idared 1.6 na sortownie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piotrek
17 godzin temu, Gość Cierpliwy napisał:

Haha

Spokojnie skupczyku tydzień czasu i będziesz latał za jabłkiem ten spadek jest sztuczny wywołany zbyt dużym otwarciem komór na raz ale poczekamy tydzień czasu i się okaże , frajerzy będą na siłę sprzedawać i obniżać cenę jeden przez drugiego a za dwa tygodnie jabłko będzie 3 złote zobaczymy.tak wiem teraz zabiorą głos najmundrzyjsi

odezwał sie wujek dobra rada. Jak jesteś taki pewien co bedzie za dwa tygodnie to po co piszesz o tym na publicznym forum ? czekaj spokojnie na te trzy złote wezmiesz gruby hajs i tyle. Wróć tu za te dwa tygodnie i napisz po ile sprzedałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nocnik
W dniu 10.05.2018 o 13:25, Gość gość napisał:

Z ręką w nocniku to mało , niedługo ten pełny nocnik będzie na głowie.

Już ten nocnik jest pełny sztolca.. chytry dwa razy traci. Wątpię, żeby teraz zbita cena nagle wróciła za dwa, trzy tygodnie wróciła, to już czerwiec będzie za pasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sadownik

Sadownicy, nie dajmy się wykorzystywać, nie sprzedajmy jabłek dobrej jakości poniżej 2 zł. Handlowcy się z nas śmieją... Jabłka w sklepie staniały? Zapasy wzrosły? Nie bądźmy głupi bo jeśli przy tak małej ilości jabłek nie potrafimy trzymać ceny to co będzie przy urodzaju? Tylko frajer trzyma jabłka do maja i sprzedaje taniej niż z drzewa!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gerge

Tak. I tylko frajer sypie je później na przemysł. Gościu świat nie żyje tylko tymi twoimi jabłkami. Nie ma zainteresowania to nie ma ceny. Proste. Popyt-podaż. Podstawowe prawo handlu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Sadownik napisał:

Sadownicy, nie dajmy się wykorzystywać, nie sprzedajmy jabłek dobrej jakości poniżej 2 zł. Handlowcy się z nas śmieją... Jabłka w sklepie staniały? Zapasy wzrosły? Nie bądźmy głupi bo jeśli przy tak małej ilości jabłek nie potrafimy trzymać ceny to co będzie przy urodzaju? Tylko frajer trzyma jabłka do maja i sprzedaje taniej niż z drzewa!!!

 

bijecie sie o hektar ziemi jak ktoś chce sprzedać  a potem to pretensje do wszytskich wokół.......sadzcie więcej to bedziecie mieli cene.  Jest nadpodaż i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Sadownik

Skoro podaż przewyższa popyt dlaczego ceny w sklepie nie spadają? Nie róbcie z ludzi debili! Miarka się przebrała, koniec okradania rolników. 23 maja zapraszam sadowników do Warszawy na ogólnopololski protest rolników. Walczmy o swoje, nie bądźmy parobkami cwaniaków!!! Sadownicy, cały rok pracujemy ciężko żeby wyprodukować dobrej jakości towar, nie dosypiamy w nocy pryskając, ze strachem spoglądamy w niebo przed gradem, walczymy o pracowników, ponosimy koszty i ryzyko przechowania by na końcu jakiś gość powiedział, żebyśmy wyrzucili owoc naszej ciężkiej pracy... Tak być nie może, ludzie obudźcie się!!!         

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sadownik

Ok, jeśli jest nadpodaż to proszę obniżyć ceny w sklepach. Handlowcy są w zmowie, w jednej firmie sprzedałem jabłka a w drugiej wiedzieli po ile... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni tydzień zaczął się fatalnie, a kończył b. Dobrze,  zobaczymy jaki ten będzie,  komory z tego tygodnia się chyba sprzedały...  Rok temu o tej porze jabłko zmarzlo i cena wzrosła i szło.  Handlu jeszcze jest sporo czasu,  wiadomo że nie będzie ono szło jak w zimę,  ale też się sprzedaje.  Bardzo ciekawy rok zobaczymy jak się skonczy:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rafał
19 godzin temu, Gość Sadownik napisał:

Skoro podaż przewyższa popyt dlaczego ceny w sklepie nie spadają? Nie róbcie z ludzi debili! Miarka się przebrała, koniec okradania rolników. 23 maja zapraszam sadowników do Warszawy na ogólnopololski protest rolników. Walczmy o swoje, nie bądźmy parobkami cwaniaków!!! Sadownicy, cały rok pracujemy ciężko żeby wyprodukować dobrej jakości towar, nie dosypiamy w nocy pryskając, ze strachem spoglądamy w niebo przed gradem, walczymy o pracowników, ponosimy koszty i ryzyko przechowania by na końcu jakiś gość powiedział, żebyśmy wyrzucili owoc naszej ciężkiej pracy... Tak być nie może, ludzie obudźcie się!!!         

człowieku, jedz do rawy maz do inter marche zobacz jakiej "jakości" leży towar po 3,50 ..........mój przemysł  lepiej wyglądał. kto to ma kupić ? wy sie skupcie aby klient otrzymywał towar w markecie klasy lux a nie badziewie i sie pora odzwyczaić od tego że "ruskie wszystko zeżrą" bo sie mocno zdziwicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sadownik

Ja za moje jabłka się nie wstydzę bo spełniają wszelkie, nawet niemieckie, normy pozostałości, a przemysłu na sortowni mam 3-5% Problem w tym jak te jabłka są traktowane przez pracowników na magazynie i w sklepie... Ja produkuje towar wysokiej jakości ponosząc bardzo wysokie koszty, dlatego oczekuję godnej zapłaty. Zgadzam się, że są sadownicy produkujący chłam, ale nikt nie każe go kupować handlowcom. Tylko, że taki towar jest kilka groszy tańszy i wciskają go za pełnoprawny produkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kasia

:)Tak jak i ja też się nie wstydzę swojego towaru ale wnerwia mnie to że ten co produkuje gorszej jakości towar potrafi dostać ten samą cenę i jeszcze ci się śmieje prosto w twarz że frajer jesteś.Ceny 10gr w dół ale handel trochę ruszył ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • IGRiT locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...