Skocz do zawartości
Advertisement

Ceny Jabłek Export 2017/2018


Gość Sadownik

Rekomendowane odpowiedzi

57 minut temu, Gość Sadownik napisał:

Haha no jasne. Zaraz jabłko stanie i już kilograma nie kupią :) handlu masz jeszcze 4 miesiące to po pierwsze a po drugie zejście jabłka w tym czasie spadnie przez okres 2 tygodni od wejścia nowalijek. Narazie pogoda sprzyja sprzedawaniu jabłek których niedużo zostało. Zejście na wschód nie jest rewelacyjne ale dodajemy do tego zejście na zachód które z każdym tygodniem rośnie. Niemcy kupują Princa w skrzyniach, Gale, Jonagoldy czerwone i nawet zaczeli brać co dziwne Idareda tylko musi być czerwony. Pozdrawiam

4 miesiące ? W lipcu chcesz handlować ? Powodzenia. Ciekawe jak to jablko sie przechowa tyle czasu. No ale czas pokaże. Zawsze jak wchodzila truskawka konczylo sie ssanie na jablko. Tak bylo rok w rok. Jakoś idared jest 1.7 a na jesieni 1.5 byl. To ma byc szałowa cena biorąc pod uwage niby brak jablka? Prądu nie wspomne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Godzinę temu, Gość Marek napisał:

Śmiać mi się chce z tych którzy wieszcza 70 gr za rok. Ludzie czas pokaże. Napewno będzie powyżej złotówki. W ostatnich 6 7 latach tylko raz, dwa lata temu expprt był poniżej 1 zł. także spokojnie.

A mi się chce śmiać z takich jak ty do których nie dociera, że pewna era dobiegła końca i złote czasy jabłek przy normalnych pgoodach również. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marek

Yhym jaka złota era? Wlasniw o takich jak Ty mowiw, zawisc i zadrosc.  W którym zdaniu napisałem nieprawdę? 

Zapotrzebowanie cały czas rośnie, podobnie jak produkcja. Jabłka co rok są przynajmniej 1zl, a to jest powiedzmy cena minimalna ale do przeżycia. Skończyły się czasy ciemno grodu :). Nie no nie moge:)ten iż wie, że będzie tanio :) zero pojęcia, bij dalej pianę, nie zapomnij się wytrzeć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Handlowiec po podstawówce będzie przewidywał kolejne ery świata. W niemczech na początku UE była propaganda wyrywać sady bo Polskie jabłko tańsze ich zasypie. Jakoś Niemieckie gospodarstwa dużo lepiej sobie radzą od Naszych mimo że mamy tańsze jabłko. Wschód posadził dużo sadów ale ten rok pokazał ile ich sady są w stanie przeżyć. Byłem teraz w sadach w Kijowie i tam mają drzewa popekane pnie dosłownie tak jak u Nas w 87roku. Ciekawe ile z tego przeżyje w tym roku. U nich teraz są popękane pąki a w nocy mają minus 18stopni. Kiedyś sadownik mając 10ha sadu był bamber teraz potrzeba więcej. Zbierając 1000ton i sprzedać to nawet po 50gr masz 500tyś zł. Więc w czym masz problem? Jedynie co to handlowiec będzie biede klepał bo przy tej cenie mało sobie przytnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość o co kaman

No dopiero żeście płakali że sie wam nie opłaci i rok w rok dopłącacie do interesu (ciekawe z czego zresztą)  to sie zdecydujcie czy sie opłaci czy nie albo niech ktoś wyjasni za tych co pisali że nie zarabiają w ich imieniu o co im chodzi tak na prawde bo ja nie kumam waszej logiki. Albo żescie sie tak cwanie nauczyli stękać  żeby wam państwo dokładało cały czas.  Idared 1,7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement

Gdyby nie te gumowce to Ty byś maluchem jeździł do tej pory koleżko. Jeden narzeka a drugi liczy. Nie mierz wszystkich swoją miarą. To że Ty jesteś biznesmem od tych w gumowcach to nie znaczy że każdy robi źle. Zacznijmy się szanować. Sadownictwo ma przyszłość ale tylko nowoczesne gospodarstwa i odpowiednie odmiany. Tak samo handlarz jeśli nie ma zaplecza i kupuje jabłka ładując jednego tira na 4 podwórkach to tak samo jest biznesmen w trampkach i brak jemu przyszłości. Jeśli ma sortownie i zaplecze to i najgorsze czasy dobrze przeżyje. Sadownik stęka bo mało a handlarz stęka bo drogo. Dalej chcesz się przekomarzać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak maluchem by jezdził. Bo handlarz to jest uwiązany do jabłka łańcuchem. Myślisz że jakby jabłka nie było to by handlarze głodem przymierali ? a nie pomyślałeś że jest milion innych możliwości zarobkowania ?  jest mozliwość to sie handluje. Jakby jej nie było to by sie robiło co innego. Ale przecież wy macie takie mniemanie że pół kraju dzieki wam ma co jeść jak to co niektórzy byznesmeni twierdzą heheh także wróćmy do tematu. Idared 1,7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej

Veto ...? Weź się za inny handel. Po co Ci te nieszczesne jablka. Idared 1.8 1.9 warka. Juz nawet sortownie płacą 1.8 wiec to swoje 1.7 schowaj na zwykłą chłodnie 

Edytowane przez IGRiT
Usunięto inwektywy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość aaa napisał:

już niedługo jabłka będą po 3 zł

Juz dawno mialo byc juz nie dlugo. I dalej juz nie dlugo jak tak dalej pójdzie to zabraknie miesiecy do handlu. W czerwcu tez bedziesz tak pisal 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RESZTECZKA
Godzinę temu, Gość yasne yasne napisał:

w Lidlu jabłko w promocji 1,99.   Czekajcie dalej na 3 złote ciekawe kto to kupi w sklepie jak bedzie po 5 za kg

LIDL jest to sieć niemiecka i nikt tam nie chodzi na zakupy, dlatego mogą robić sobie co zechcą. Cena 3zł realna jszcze przed pierwszym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement
Gość Mariusz1002

Mam pewną wiadomość z pewnego źródła. 100% tuż po świętach szykuje się podwyżka i prawdziwa walka o jabłko, już prawie nikt nie ma. W mojej miejscowości juz tylko ja mam cztery komory towaru, sąsiedzi przypanikowali i sprzedali - to dobrze, teraz zacznie się handelek. Można powiedzieć, że będzie można wybierać klienta, to zapłaci więcej i szybciej.

Pozdrawiam i życzę dobrych transakcji

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Gość Mariusz1002 napisał:

Mam pewną wiadomość z pewnego źródła. 100% tuż po świętach szykuje się podwyżka i prawdziwa walka o jabłko, już prawie nikt nie ma. W mojej miejscowości juz tylko ja mam cztery komory towaru, sąsiedzi przypanikowali i sprzedali - to dobrze, teraz zacznie się handelek. Można powiedzieć, że będzie można wybierać klienta, to zapłaci więcej i szybciej.

Pozdrawiam i życzę dobrych transakcji

Mariusz

Było to do przewidzenia. Wzrost ceny jest tylko kwestią czasu. Na Zachodzie cena jest 100% wyższa od naszej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość hehehhe

też mam 100 % pewne info. Własnie wrócilem od wróżbity Macieja i mi przewidzial jakie bedzie zejscie, jaka cena, i co wyjme z KA. Tak mówią karty. Skasował dwie stówki ale polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość hehehhe napisał:

też mam 100 % pewne info. Własnie wrócilem od wróżbity Macieja i mi przewidzial jakie bedzie zejscie, jaka cena, i co wyjme z KA. Tak mówią karty. Skasował dwie stówki ale polecam

Maciej pewnie zajmuję się handlem więc wie... ;)

Ceny na sortowanie: Gala Must 2,3, Prince 2,3, Golden 2,2, Szampion 2,1, Jonagold 2, Idared 1,8, Gloster 1,7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gość

Mam wiadomość z pewnego żródla-  szef grupy producenckiej obiecal mi w środe 2//03/2018 zaplaci za jabłka mocno wybarwione 2,60za kilogram w skrzyni

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • IGRiT locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...