Skocz do zawartości

Ceny Jabłek Export 2017/2018


Gość Sadownik

Rekomendowane odpowiedzi

Gość gość silol

Witam wszystkich  , mam pytanie tu powinno pisać się ceny, a większość to pieniacze którzy krzyczą będzie 5 albo 0,5 każdy ma swój rozum sprzedaje kiedy mu pasuje, prawda jest taka że jabłko musi iść cały , część sprzedała z drzewa i dobrze część sprzedaje , a część trzyma, w innym wypadku jak każdy by trzymał to napewno nie byłoby dobrze. Tak że piszcie o cenach, a niech każdy sam pilnuje swojego interesu, albo załóżcie temat fantazje z jabłkami, lub cuś takiego.

Co do cen red cheff 2,2 zł w skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Gość Sadownik
3 godziny temu, Gość heh napisał:

to jedz do Holandii i handluj na sztuki :) bedziesz milionerem

Co do cen komora ulo+fresh Ligol 7+ 2zl Prince 7+ 2zl gloster 7+ 1,5zl Golden 7+2zl gala must 6,5+2zl towar po delikatnym gradzie po sortowaniu odeszło średnio 15% na soki i obieranie po 1zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sam szykuje

Podaje realne ceny w okolicach grojca jabłko samemu szykowane nie sortownia idared 1,50 od 7+ ligol 1,70 akwarium 1,60 od 6,5+ golden gala schempion 1,80 od 7 jabłko Z ka po smartfresch zejście słabe na palety 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sadownik
Godzinę temu, Gość Sam szykuje napisał:

Podaje realne ceny w okolicach grojca jabłko samemu szykowane nie sortownia idared 1,50 od 7+ ligol 1,70 akwarium 1,60 od 6,5+ golden gala schempion 1,80 od 7 jabłko Z ka po smartfresch zejście słabe na palety 

Jak pisałem wcześniej, na sortowanie większość odmian po 2zl od 7 tylko idared 1,6 i gloster 1,5. Gala paskowana są oferty po 2,2_2,3zl za kilo w skrzyni,ale towar musi być super bo idzie na zachód. Takie ceny można wynegocjować, sortowanie niezłe, pieniądze pewne ale po 2,3 miesiącach. Słyszałem że zaczynają szukać czerwoniaków, za 1,6_1,7 z kilograma w skrzyni i na zachód wysyłają. Sami kupcy mówią że zaczyna brakować niektórych odmian. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość warka
  1. kto ma ładne jabłka  w KA moze spokojnie czekać bo cena wrośnie i pewnie będzie wyższa niż 3 zł ,ale jak kto ma słabe jabłko  to powinien sprzedawać nie czekać bo cena za słabe jabłko raczej nie wzrośnie, a jabłka pogniją 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robert

 

Tak bedzie wyższa niż 3 zl po 4 zlote bedzie buahahahh zaraz zejście stanie jest dzien kobiet w Rosji potem świeta i wchodzą nowalijki co rok ten sam scenariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement
Gość drobny produncent

Moim zdaniem cena wzrosnie może i do 3 pln w maju ale pytanie ile towaru będzie dobrej jakości w komorze. Każdy podejmuje decyzje sam. Ja sprzedaje teraz. Tylko ceny o których czytam 2 pln i powyżej w okolicy Warki nieosiągalne. Chyba ze na sortownie gdzie potem w skrzyni 280 kg i średnia cena 1,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co rok ten sam scenariusz racja. Tylko w tej chwili handlowcy dzwonią jeden przez drugiego i chcą kupić jeszcze po starej cenie. Za gald i princa proponują 2zł a są oferty z płatnościà przy kole w karton 2.2zł. 2zł to płacą za wage w skrzyni przy samochodzie z kaucją za skrzynie. Także nie płaczcie już

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mi biznes sprzedać w maju po 2,40 zamiast po dwa teraz. Doliczyć prąd i ryzyko że mi odpadnie 30 % towaru to gorzej wyjde trzymając niż sprzedac teraz i mieć spokój. Ale niech każdy robi jak uważa. Kurs dolara jest słaby dla Rosji już teraz te  ceny są wysokie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość gość
3 godziny temu, Gość Sad napisał:

Co rok ten sam scenariusz racja. Tylko w tej chwili handlowcy dzwonią jeden przez drugiego i chcą kupić jeszcze po starej cenie. Za gald i princa proponują 2zł a są oferty z płatnościà przy kole w karton 2.2zł. 2zł to płacą za wage w skrzyni przy samochodzie z kaucją za skrzynie. Także nie płaczcie już

Kolego tak przy kole 2,2 i najlepiej 350 kg jabłka w skrzyni. Zejdź na ziemię 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość hmm napisał:

Tez mi biznes sprzedać w maju po 2,40 zamiast po dwa teraz. Doliczyć prąd i ryzyko że mi odpadnie 30 % towaru to gorzej wyjde trzymając niż sprzedac teraz i mieć spokój. Ale niech każdy robi jak uważa. Kurs dolara jest słaby dla Rosji już teraz te  ceny są wysokie

2,4 zł to będzie w połowie marca , a w maju to najmniej 3zł, zainteresowanie  jabłkiem exportowym bardzo duże , kupcy dzwonią i proszą się o towar 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Beata

Ci co tak trzymają i mówią ze za mało to są i tak zawsze w plecy cy to z jabłkiem przemysłowym czy to z exportowym No i dobrze bo inni sadownicy mogą lepiej sprzedać na bieżąco pozdrawiam rozważnych sadowników ceny na ten tydzień bez zmian to 1,5 za idared groster 1,80 za szlachetne odmiany id 7+ zamówień skromnie. Zejście słabe jak na ta podaż towaru  i ogólnie dziwny tok aż się boje cen gdy jabłek będzie trochę więcej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement
Gość Robert

Beatko co to znaczy odmiany szlachetne? Nie ma takiego pojęcia w sadownictwie. Jest uszlachetnianie. Juz 2 tyg temu w karton było za alwe 2.1 prince 2 red delixious 2.5 idared 1.5 1.6 Golden 6.5 + 1.9 jonagoldy ligol 1.8 1.9. Warka. Ceny nie spadly, a wręcz mamy tendencje w górę. Tak tak jabłka jest dużo, tylko ze 70 % to syf zamknięty w takim stanie na jesieni.

Porządnie wyprodukowany towar trzyma się dobrze jak zwykle. U mnie 3-4% odeszlo.

Pozdrawiam rzetelnych sadownikow i rzetelnych kupców 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Prawdę pisać

Oszukujecie siebie wmawiacie sobie ceny których nie ma i tendencja spadkowa jest bo zejście bardzo słabe ceny od 1,5 do 1,8 za gale i red chef i te wynalazku to może i 2 zł by było zamówień brak 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sadownik
9 godzin temu, Gość gość napisał:

Kolego tak przy kole 2,2 i najlepiej 350 kg jabłka w skrzyni. Zejdź na ziemię 

Czytaj ze zrozumieniem, to nie będziesz głupio komentował. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Robert

Proszę pisać prawdę. 

Kolego ceny są takie jak napisałem wczoraj wieczorem. Jak się dajesz oszukiwać i sprzedajesz po niższych to Twoja sprawa. 

Chyba ze jesteś kupcem nie mogącym kupić bo cena za wysoka 

Co do wynalazków jak to nazwałes- to jest przyszłość, nowe odmiany, a nie idared czy jonagoldy. 2.4 2.5 za red delicious na porządku dziennym, ale co się dziwić skoro prince jest po 2 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ````

Wcale nie ma takiego parcia na jablko,wiem bo sprzedaje swoje.Moze i jablko zdrozeje,ale to chyba Idared i nie teraz.Wrzuccie na gielde ogloszenie i zabaczycie sami jak jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
53 minuty temu, Gość Sad napisał:

Kolego łukasz a pieniądze to wam do tej pory z nieba lecą

Co jeden wpis to lepszy,  chyba ty sobie człowieku nie zdajesz sprawy ile niektórzy mają na kontach,. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • IGRiT locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...